bugün

entry'ler (1202)

patates kızartması

Seni sevmeyen Ölsün! nakaratlı şarkının Güfte ve bestesine ilham kaynağı olduğuna inandığım en lezzetli atıştırmalık yemek.

merhaba ben orospu peki ya siz

CAnı gönülden katıldığım ve Aşağıdaki örnek entry ile desteklenmesi gerektiğine inandığım başlık

(bkz: evlenmeden veren her kız orospudur/#6348200)

Ula bi okuyunda eksileyin ya!

Okuma özürlülüler!!! Yayınladığım an eksiyi yedim. Yok artık ya!

ramazan günü dekolteden meme görmek

Kiliseden bile afaroz ettirecek entryler sınıfına girmekle birlikte inananların inancına saçma sapan laflarla laf sokulmasını hedefleyen belirli bir inanca sahip bir toplumun inanış biçimi ile, dinsel alay ve bilgisizce yargı ifadeleriyle birlikte, itham dolu ve yanlışlarla dolu cümlelerden oluşan açıklamaları içinde barından bir dizi saçmalığın başlığıdır.

(bkz: Ahirette göte girecek entryler)

emre mor

Bu gece gerçektende taktiri ve övgüleri hak eden kaliteli bir oyuncu olduğunu bir kere daha ispatlayan milli takım oyuncumuzdur.

pire gibiydi maşallah oradan oraya...

inci sözlük yazarlarına açık mektup

--spoiler--

1.
inci sözlük yazarlarına haykırılmak istenen dizelerdir.

8.
okati denilen şahsın görmesi gereken mektuptur.
--spoiler--

Bi saniye bi saniye dumur oldum şimdik, burası neresi agalar?

Uludağ Sözlük dediler geldik

Yoksa Yoksa .... inci ?

Öyleyse bu ayıp ta bu sözlüğe yeter yani.

erkeğin yanında taşıması gereken minimum para

Bu devirde Nakit para taşımak sakat, hırlı hırsız, hepsi mevcut.
olabildiğince minimum nakit olmalı, ayaküstü büfe, dolmuş, taksi, minibüs yani kartın geçmediği yerlerde kullanabilme miktarı. Bu miktar da yaşadığın şehir ve semte ve gelirine göre, 10 ila 1000 lira arasında değişir.
Gerisi için Kredi kartı demiyorum tavsiye etmiyorum. Ama nakit taşımak yerine sağlam bi (Maaş) banka kartı lojistik destek sağlar.

Bu arada Ben 10 liradan fazla para taşımam, bütün param içişleri bakanımdadır.

Ne zaman nakit gerekse aynen şöyle derim.

Hanım bi zahmet Öder misin?

Soranlar olacak ya yanında eşin yoksa?

E dedim ya Maaş kartı.

bir yazar entryni beğendi

Yahu gerçekten de Bir Yazar isimli Yazar baya bi Entrymi beğenince gecenin şu vaktinde kimmiş bu ısrarla beğeniyor diye merak edip aradığım ve buralara beni düşüren Sözlüğün isimsiz yazarıymış.

Hayırlı olsun, aramıza hoş gelmişsin.

Koştursun efenim sözlükte diyecem de Bu sadece beğenen yazar modeli değilmi ?
Daha Bir yazar şu entry'i girdi yok değil mi?

Gece gece Töbe töbe...

Gideyim yatayım vaktim gelmiş benim.

Not;
Geldim seni bulamadım.
iyi geceler Bir yazar...

çobanın oyuyla profesörün verdiği oyun aynı olması

Profesörün 2 Nüfus Cüzdanı mı var mış ki ? Çobanın ki 1 oy sayılırken onunki 2 sayılacak mış?

ha Profesörün, 2 ayrı ülkede vatandaşlığı olabilir. 2. oyu da bi zahmet gitsin diğer vatandaşı olduğu ülkede kullanıversin.

türbanlıların genelde kıllı erkeklerden hoşlanması

varsayımı ortaya atan her kimse sorulması gereken sorunun şu olduğuna kesinlikle kanaat ettiğim önermedir.

Türbanlı mısın Yoksa Kıllı mı?

Hani bu kadar iddialı olunca söylenmez yaşanır da.

komşu kadınla seks yapmak

Komşu Erkeğinin Sizin Annenizle veya Kız kardeşinizle veya Siz Yokken Eşinizle seks yaptığını duyduğunuz da vereceğiniz duygusal ve ruhsal tepkilerin bileşkesini ve sonuçlarını seyretmek kadar ilginçtir

Bu fantaziyi kuranlara söyledim "bana giren çıkan yok yani"

(bkz: kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma)

ramazanda oruç tutana saygı duymamak

Arkadaşlar, Hani Allah'a yapılan saygısızlıkları görmezden gelip, ramazanı bile iplemeyen insanları, oruçluya saygı duymaya davet etmek saçmalık oluyor ama...

Yav Adam Allah'tan utansa oruç tutacak.
Kuldan utansa ne yazar, oruçluya saygı gösterse ne yazar.

zaten şurası da bi gerçek;

Oruç tutan kişi kendine saygı duyulsun diye oruç tutan kişi midir? Niyet nedir ?
Yoksa Allah' rızası için mi Oruç Tutuyor!

Yani ben Orucum Görün ve saygı duyun modunda olanlarımız mı var?

Tutan Allah için Tutuyorsa Tınlamasın aga...
Ha tutan saygı görmek için Tutuyorsa işte Orucun mana ve hikmetini yanlış kavramış demektir.

Hasılı vesselam sorun yok.

selam ve dua ile...

game of thrones u izleyip müslümanım diye gezmek

Şimdi Bir delikanlı Öteki delikanlıyı Annesini Kerhanede çalışmakla suçlamış. Demiş ki
-senin Anan Orosb.. kerhanede çalışıyor.
Diğer delikanlı saf saf
-Kim görmüş ki Annemi orda? diye sorunca
beri ki doğruluğunu ispat etmenin gururuyla
-E demiş orda benim annem görmüş yalan mı söyleyecek.
Diğeri bu sefer cevap vermiş,
- E ananın o kerhanede işi ne ?

Alıntıdır
--spoiler--
"bünyesinde ensest, vahşet, meme, seks, eciş bücüş ruhani yaratıklar, akgezenler gibi bir takım sapıklı ilişkiler yumağı ve etkileşimler olan ve ayrıca bir cüce tarafından sürekli fofeynklenen bir türk hamfendisi olan sibel kekilli'nin de içinde yer aldığı bir dizi"
--spoiler--

Dizi hakkında bunca malumatın ancak düzenli olarak izlenerek elde edilebileceği kanaatindeyim.

Ha bide biz insanlardan bu yüzden Allah olmaz...
Bizler zavallı, kendini bi halt sanan insanlarız ama Hüküm ve karar noktasında insanların imanına, inancına, hükmedecek kadar da Töbe Allah'çılık oynamayı severiz.

(bkz: Boklu da kalkmış sidikliye güler)
(bkz: Dinime söven müslüman mı Agalar)

(bkz: ironik)
(bkz: Çelişki)

Hayırlı işler

islamın beş şartı

islamın 5 Şartını yaşayacak yada yaşamak için çabalayacak kişinin, islamın 5 şartı irdelenmeden evvel, imanın 6 şartını bilmesi ve o iman şartlarını kabul etmesi gerekir ki islamın 5 şartına gelebilsin.

iman etmeden( Kabul edip inanmadan )islamı yaşamak yalandır. Riyadır. Göz Boyamadır. iman Etmeyenlerin de islamın şartlarına pata küte yorum yapması sadece iman etmemişlerin cahilane kara çalmasıdır.

Gelin bakalım imanın 6 şartıNeydi?

1) Allah'a iman
(Allah'a iman Ettik mi?- Ediyormuyuz?- Herşeyi Yaratan, Tek oLan, Eşi benzeri olmayan, Herşeyi her oyunu, hileyi, Gören Bilen, Tüm yarattıklarını O yarattığıklarına verdiği sınavla deneyen, Dilediğine zenginlik veren zenginlikle deneyen, dilediğine fakirlik verip onu onunla deneyen, Rahman ve Rahim ve beraberinden 99 ismin ve her isminin özellikleriyle yarattıklarına muamele eden Allah ) Ol deyince olduran, izni olmadan bir yaprağın düşmediği Allah'a iman.

Şimdi Hemen sesler yükselecek, O kadar açlar var, fakirler var, yerinden yurdundan edilenler var, yurtsuzlar var, silahlar altında inleyenler var, haklarına girilenler var... var da var Hani Allah neden bir şey yapmıyor? diyeceklere TEK sorum var.

Allah'a iman ettik mi?

Tekrar soruyorum Bunu içimize bir sindirelim-> Allah var mı? Var mı Yok mu Arkadaşım?
BAkın sormamdaki kasıt şu okursanız, Hepsi birbirine Bağlı, Allah'ın mevcudiyetine imanı tamamlamadan Diğerlerinin bir Hükmü yok Çünkü!
Hani Allah Yukarıda Kardeşim deyip Gökleri işaret edipte yeryüzünde her dalavereyi çevirmeye çalışan yalancılardan olmayın. Allah Var ve Bizi bizden daha iyi biliyor. Nerde ne halt yiyeceğimizi, nerde neyi arzulayıp istediğimizi, Elde etmek için neler yapacağımızı ve yaptığımız bilen ve Şah damarımızdan daha yakın Bizim Gözümüzle Gören, Bizim ellerimizle Tutan, Bizim Kulaklarımızla Duyan ve Bizim ağzımızla konuşan ve Günaha da bizimle giden Sevabı da bizimle birlikte olan Allah'tan bahsediyorum. Oyuncak değil bu !
Biri bizi Gözetliyor değil! (Kameralar kapandığında Reklam arası vermiyoırsunuz yani)
Biri Her an bizimle Kardeşimmmmm! Offline, Online, On Air her daim Gören Bilen Allah'a imandan Bahsediyorum.

Peki Alemlerin Rabbi olduğuna ve yukardakilere iman ettiğimiz Allah, Cümle işleri nasıl görür halleder?

Var... VAr Var ki, Allah,
Bu saydığınız cümle bozukluklardan, insanları Çevirmek için, ve Alemlerde Nizamın sizlerin istediğiniz gibi dürüst, doğru, erdemli, ruhani ve güzel olması için Kendisine ve Yeryüzündeki iyilere yardımcı olmak için Melekler yaratmıştır.
Ohooooo Daha imanın 1. Şartında bu kadar gittik, Nereye varacak bu iş.
Bakın Daha islam Yok.
Dinler savaşı filam yok Arkadaşlar....
Sadece Alemlerin Yaratıcısı Allah ve Ona iman Etmek var...

Yav ne alaka ben inanmıyorum diyenler, sizi şaşırtan bir şey olduğunda hani 5. kattan çocuk düşüpte ölmediğinde Kosmos'a mı dua ediyorsunuz?
Yada Düzen efendilerine mi?

Yani inanıyorsunuz demi?
Yani var bi şey inanma ihtiyacı,
Hiç bir şey yoksa şansa inanıyorsunuz, piyango oynuyorsunuz, sayısal ve tutsun inşallah diyorsunuz. Ve benim şansım bu sefer yüzüme güler diyor ve şansa inanıyorsunuz.

Tekrar Soruyorum. Şimdi Hafifleterek soruyorum hazmedemeyenlere.
Alemleri Yaratan Kutsal Bir Yüce Varlığa inanıyor ve Bu Yaratıcının, Yarattıklarını takip ettiğine, kontrol ettiğine, olan Biten herşeyden jaberar olduğuna ve dilediğinde dilediğine izin vererek ( Allah Neden Kötülüğe izin veriyor Diyenleri duyuyorum Gelicem oraya Çok Zevkli bir sohbet olucak benden ayrılmayın. Azz Sonnraa !)

2) Melekleri olduğuna iman ve Bu Meleklerle Nizamı Alemin işleyişine Hükmettiğine ve
Bu meleklerin ( Bizler gibi Hırs ve Arzuları olmadığına),
- Hani ölmeyelim, bütün para pul bende olsun, fabrikalarım neden benim yokta onun var,
- a.q O zengin ben fakir gibi kaygı ve istekleri yok... Onlar ezük değil bizler gibi Onlar Emir eri.
- Rab Olsun der Melekler istisnasız ve sorgusuz sualsiz yerine getirirler.

Hani Biz insanlardan Lider Seçtiğimiz Bir Köprü yapılsın diye buyurur da Ahalinin bir kısmı neden köprü yapılıyor?
Neden Tabiat yok ediliyor?
neden vatandaşların fikri sorulmuyor? diye kalkıp hesap sormaya kalkar ayaklanır kazan kaldırır ya istemezük diye!

Heh işte Bizler Nefs Yüklenmiş, Kendini Çok akıllı ve evrenin sırlarını Çözmüş yutmuş hatmeşmiş olduğuna inanan ve Kahve masasında Nette Devletler kurup kurup, Empire III oyununda Tüm Dünyayı istila eden Kutlu yaratıklar olduğumuza inanırız ya!

Melekler işte Öyle değil.... Alemlerin Rabbi OLsun der. Sorgusuz Sualsiz. Vardır Rabbimin Bir Bildiği hakikat deyip, Emri An içinde yerine çarçabuk getiriverirler.
HAni, Super Naturalin, sorgucu cezalandırıcı ve 2 ezük insaoğluna yenik düşen Nefsi yaratıklar değil onlar.

Onun için Biz insanız ve isteklerimiz ve yaptıklarımızdan hesap sorulur, Meleklerden sorulmaz.

Yani Mikail'e Emrediyor Allah, Tsunami olsun. 100.000 kişi Mefta... Dönüpte Allah Ona Sormayacakki, lan Mikail, 100.000 Kişiyi nere gönderdin sen? demeyecek. Çünkü Allah Öyle olmasını diledi.

Ama bizim yolda yürürken, ezdiğimiz karıncaların adedinden dahi sorumluyken, meleklerin işi öyle işte...

Böyle bir Ruhani varlıklar topluluğuna iman yani.
Çok ilginçtir, Meleklerin, isimleri de Tüm Semavi Dinlerde aynıdır.
Cebrail, (Gabriel) Mikail ( Michael) Azrail (Azazel) israfil (Esrafel)

Bu arada görüyoruz ki, Allah'a Hz. Adem için Karşı Çıkan Şeytan'ın da Nefsi ve Kibrinden Dolayı Melek Olmadığını Görmekteyiz. Kim demişse de Yalan demiş.. Şeytan Melekler Katında dolaşacak kadar Kuvvetli bir varlıktı Ancak, Melek değildi.
Ve insandan Önce de Yeryüzünde Yaşıyan Bir Kavmin Ferdiydi. Zehirli Alevden yaratılmış olduğu içinde Yerkürenin Magmatik Volkanik olması da Onun için uygun bir ortamdı.

3) Kutsal Kitapları indirdiğine iman Hani bizler Doğru olmak istiyoruz ya. Bizlere Rehber olacak, ışık Tutacak, Hakka Doğruluğa düzene ve Gerçek kurtuluşa erenlerden olmamız için Kitaplar indirmiştir. Hemde her Yeryüzünün bozulmasının en doruğa ulaştığı buhranlı çağlarda. Biz Bu kutsal Kitaplara baktığğımızda Hem yüzyıllar evelinde bugünlerde olanlara ve olacaklara atıflarda bulunan bu kitaplarda gelecekte daha bizim bilemediğimiz ve bilimin daha yeni yeni keşfetmeye başladığı şeyleri, sınırlı aklımızla çözemediğimiz nice olayları ibretle okur öğreniriz. Kurtuluşa erenlerden olmak için Okumakla okuduğumuz gibi öğrendiklerimizi uygulamakla mükellef kılınmışız.

4) Peygamberlere imanHani Biz Nefs Sahibi heran herşeyi arzulayan herşeyin iyisini Güzelini, çoğunu elde etmek için hertürlü nefse ve hırsa sahip ve bunu gerçekleştirmek için hertürlü dalavereyi çevirecek bir yaratılmış gürühuyuz ya!
Savaşlar çıkarabilir, ganimetler elde ederek toplumları sömürüp, emekleri hiçe sayıp insanları dünya malına tamah ettirip parayı icad edip, insanları buna köle yaptıracak kadar akıllı varlıklarız ya.

Allah Yeryüzünde olması gereken Adil, dürüst, paylaşımcı, fakirin gözeldiği, Emeklerin sayıldığı, Kimsenin hakkının kimseye geçmediği, refah ve bolluk içinde yaşam için Zengin olanların Cömertliğe sevkedildiği, Fakir olanların dilendirilmediği, insanların kendisinden çok çevresi, Toplum düzeninin tesisi için yaşadığı, bencilliğin köreltildiği, savaşların ancak Kötülüğü Bayrak edinenlere HAK için Allah Rızası için yapıldığı bir dünya için Rehber ve yol gösterici Peygamberler gönderdiğine iman ederiz.

O peygamberler ki, Akrabalarını kayırmaz, ümmeti açken tok yatmaz, Sadece Allah'ın Rızasını Gözeterek Peşinden gelenlere Yol Gösterir ve Allah'tan Emirleri ve yapılması gerekenleri, olması gerek topluma nasıl ulaşılacılacağının haberini araçlar kanalıyla Yani Vahiy Meleği ile Alırlar ve biz ölümlülere iletirler. Bizim gibi insandırlar. Buna göre Bütün acizliklriyle Peygamber olarak her davranışlarıyla bizlere örnektirler.

5) Ahiret Gününe imanHani diyoruz ya, Bu yapılan yanlışların hesabı sorulmayacak mı? Mazlumların Ahı çıkmayacak mı?
Hani Allah Görüyordu, Biliyor du ? Niye Birşey Yapmıyor ?

işte O en başta ki sorularımızın Cevabı Burada ,

Zenginlik verilenlere daha çok verilir ki, Ahiret Gününde Hesabı tam sorulsun. O kadar zenginlikle Rabbini Neden kandırmaya çalışıp sana hepsi verildiği halde, Bir yandan Rabbinden korktuğunu insanlara gösterip, diğer yandan Dünyayı kana Fitneye Fesata boğan, Kendi soylarının bakiliği için, menfaatleri için, nifak çıkartanları, iki yüzlüleri, yalancıları, kahpeleri, bencilleri, Ahlakı, Hayayı, Parayı, insan Sömürüsünü, Köleliği, Adam kayırmayı, iltimas ve rüşveti, Parayı dünya zenginliklerini kullanarak, insanlığı adım adım felakete götüren ve götürmekte olan herkesin hesabı işte o Çetin Ahiret ve Hesap Gününde sorulacak Tek tek...

Peki sadece onlara mı hesap sorulacak..?
işte beni üzen kısım da burası,

Allah nerede, Hani Allah olsa bunları düzeltirdi diye ortalara dökülüp, yok imkanları ve acizlikleri ile Sadece geçici ve Rüya da ibaret olan ve Sonsuzluğa açılan Ortalama 70-80 yılını Allah'ın Kılıcını eline alıp Allah Yoksa Ben varım Naralarıyla Hem Allah'ı Hemde inanmayı Reddedip, Tanrılığa soyunanlarında Hesabı Allah'ın Varlığını inkar ettikleri için Hasep vereceklerdir ki Şeytan burada işini iyi yapıyor taktir etmek gerek, veriyor gazı veriyor gazı isyan ettiriyor Milleti Allah'a.
Ula bıraksa Şeytan yakalarını. Allah'ın Adalet vakti beklenecek. Adi lanetli yaratık Bırakmıyor ki!

işi Gücü Haklı olanı bile kızdırıp Sinirlendirip, isyan ettirip yoldan Çıkartmak.

Pislik Gidiyor, Kötülere gaz veriyor Şunları daha da ez bunlara az gelmiş diye, Daha kötü yapyor...
Sonra gidiyor Ezilenlere Haşa, Hani Allah'nız Nerede gelsinde sizi kurtarsın varsa diyor...

Zor be bu insanlığın işi Şeytanla ve inanmakla Çok Zor.

6) Hay'r ve Şerrin Allah'tan Geldiğine iman

Ne iyidir Ne Kötüdür ? Kim Bilebilir ?
Bize Ne taktir edilmiştir Bilebilen var mı? Her şeyin Hayırlısı diyen biz kıt Beyinliler... Başımıza bir Kötülük gelsek Şunu Diyemiyoruz.
Allah'ım Senden Hayır diliyorum, Hayr Senin Taktirindir. Hayr' benim için başıma gelen kötü bir şey de olabilir... Ben bilemem. Kaderimdeki sırrı ve ardını Bilen sensin.

Örneğin, Sınava Yetişmeye çalışıyorsun, koşa koşa gidiyorsun Hiç beklemediğiniz bir an Öküz herifin biri yandan Bisikletle çarpıyor kaldırımda hemde...
Bacağınız kanıyor. Adamla Kavga ediyor belalar okuyorsunuz. Halbuki Allah O Öküzü size Vesile etmese sınava geç kalmamak kırmızı ışıkta karşıya geçmeye çalışacak ve tam gaz gelen bir 2 çocuk babası bir belediye otobüsü Şöförünün aracının tekerleri arasında can verecektiniz. Adamında başını yakacaktınız. Hadi Geçmiş olsun.
Yada köşeyi dönen Bir bebek arabasına çarpıp arabayı devirip, Çocuğun kafasını taşa çarpmasına vesile olup Sınav yerine kaza ile ölüme sebebiyet veren ve hapse girecek taraf siz olacaktınız. Allah O sizin Öküz dediğiniz Bisikletliyi vesile etti işte.
Demekki size çarpacak bisiklet sizin için o alternatifte en hayırlısı. Ama Bizler bunu bilemeyiz.

Yüzlerce Kader olasılığı Yüzlerce ihtimal. Ama biz biliriz ki, Biz Allah'tan Başımıza ne geliyorsa Bu bizim için Hayırlı olduğundanır. istediğimiz olsa da olmasada. Biz Allah'tan gelenden Yine Allah'a sığınırız.

Ve Şehadet ederiz Allah' bir dir Tektir, Eşi benzeri Yoktur. Alemleri Rabbi ve Yaratıcısıdır. Allah'tan Gayrı, Bütün Dünyalıkları ilah Edinenleri de Sahte ilahları da Reddederiz. Muhammed (s.a.v) de Onun Peygamberidir deriz.

Olmazza olmaz Yani... Hani Allah Olsun da Melekler olmasın yada Peygamberlere gerek yok deseler ... Töbe Töbe.. iman iptal...

Yani söz konusu olan inanç.... ( Daha imandayız ha ! iman aşamasındayız.)

Şimdi Bu iman şartlarından birini Dahi kabul etmezsek veya Birine dahi iman etmezssek. iman Tamamlanmıyor.

E bu aşamada iman tamamlanmadığından. Elbette islamın Şartlarını Tam Tatbik edemez insanlar.

inanmamışlar ki?

iman Etmemişler.

Bakın imanın Sonunda islam inancı Başlar, Tevhid.

Şehadet ederim ki Allah vardır, Birdir, Onda gayrısını redderim.
Ve yine Şehadet ederim Muhammed Onun Rasülüdür.
Eşhedü En la ilahe illallah. Ve eşhedü enne Muhammeden Abduhu ve Rasulih

imanın Son Aşaması islamın ilk aşamasıdır.

O zaman islamın 5 şartına kadar, imanın 6 Şartını Bi içimize sindirmek gerek.

Zaten,

imanın 6 şartına iman eden, islamın Şartlarına kalmadan Dosdoğru bir hayat Yaşar.

iman şartları inanmaktır. Teslimiyettir.
islamın Şartları ise inancını yaşamaktır.

Bir insan Gerçek Allah'a inanan, Zaten Haram yiyemez başkasının Hakka giremez,
Bir insan gerçekten inansın, Kutsal Kitabı okusun, O kitaptakileri es geçemez. içindeki doğruları es geçipte hamuduyla götüremez.

Allah'ın varlığına gerçekten inanan bir insan Ondan gizli hiç bir şey yapamayacağını ve bunun hesabının sorulacağını bilir.
Allah'a Meleklerine inanan insan herşeyin ondan geldiğine ve Ahiret gününe kadar Allah'ın bu dünya için hesabı olduğunu bilir ve Allah'çılık oynamaya kalkmaz.

Allah Yukarda Kardeşim deyip aşağıda her türlü numarayı çeviremez!
Allah'ı her an Yanında bilir...
Katip meleklerini omzunda bilir...

inanan iman eden insan Sonrasında

1) Şehadet de getirir
2) Namazını da Kılar
3) Tutabildiği kadar sağlığı elverdiği halde orucunu da tutar
(Aç Kalmak değildir Arkadaşlar oruç Tutmak- Onu da başka bir sohbette anlatırım inşallah)
4) Zekat'ını verir ( Malından Fakire Muhtaçlara sarfeder)
5) Varsa durumu Hacca da gider... Ama Durumu olanlara Farzdır bu.

iman' etmeyi bir başaralım da.. islamın Şartları kendiliğinden gelir.

Namaz kılamazsa ne olur ?
Oruç Tutmazssa Ne olur ?

iman etmiş ama islamın şartlarını yerine getirmeyen günahkar olur.

Yeter ki Allah'a isyan etmiş olmasın.

Ama sen inanma, sonra yapma bide kalk bu islam inancını veya bunu yanlış yapanları eleştir....

işte bak bu olmadı. Çünkü islamın beklediği, Yanlış yapanlara bakıp islamı karalamak değil. Allah'a imanın ve islamın emrettiğiklerini örnek olarak yapıp islam adına yanlışta olanları utandırmaktır.

işte O zamanda derim ki...
Önce sen Hakkı ile iman et.
Sonra gel Bu eleştirdiğin konuları inanan insanlar olarak tartışalım.

Selam ve Dua ile...

silah yüklü 6 geminin türkiye den ayrılması

Bu haberi Tweet'leyen Yazarın Kendisini Reel hayattan tanımasam tamam diyeceğim ama Niğdenin Mahalli bir Gazetesinde sayfa doldurmak için oraya buraya koşturup haber yakalamaya çalışan bir fason gazeteci olduğunu söylesem Uludağ YAzarları ne der Bilmem.

Hani Ulusal Basın habercisi olsa anlıycam bi uluslararası veya derinlerde haber kaynağı vardır diye. Kazın ayağı öyle değil. Dikkat çekmeye çalışıyor diyorum.

Hani derler ya, öyle uydular var, bırakın yeryüzünün yüzeyini, Yerkabuğunu çekirdeğine kadar tarayıp nerde ne madenler ne yerküre oluşumları olduğunu tespit edebiliyor. Bi yüzey taraması yapıp 6 gemiyi akdenizde mi bulamamışlar peh peh peh.
Gökhan bulmuştur Gökhan Aha ha ha ha...

HA Komik olan işid Libya Bağlantısını nasıl kurdu ve Libyadan işide bilmem 6 gemi silah nasıl gidecek koca sahradan geçip. Hani sınırdan Ordumuz elden teslim etti filan dese daha destekli sallamış olurdu.

Artık Gökhan,
Atma Recep Din Kardeşiyiz Ehüe... Asparagasta Çığır açtın be oğlum.

halkından faiz alan müslüman ülke

Bahsedilen ülke Türkiye ise, Yönetim şekli Resmi Dini Laiklik olan,
Halkının %90'inin Nüfus cüzdanında dini islam yazan,
Emeklilerinin yine en az %50'si zaten hesaplarını repo- faizli mevduat hesaplarıyla (kefen parası olarak biriktiren) bir ülkedir. Çok Normaldir.

Türk islam Cumhuriyeti olsaydı da devlet faizi alsaydı yöneltilen söylem gerçek olabilirdi.

(bkz: Bekleme yapma Ticari devam et) devammm...

ensar vakfı tecavüzcüsünün solcu olması

Nasıl Terörün, Terörizmin Dini Milleti ırkı yoksa... Tecavüzünde Tecavüzcününde, ırz ve namus düşmalığının da siyasal görüşü, düşüncesinin önemli olmadığını yapılan iğrençliğin ve hayasızlığın derecesini unutanların saptırmaya ve çalıştığı önemli bir konudur.
Konu Tecavüzdür, cinsel istirmardır. Tecavüzü ve tecavüzcüyü ve mağdurları bir kenara bırakıp konuyu sağ sol Milliyetçi veya islamcı cepheye kaydırıp, vakıflara mal etmek veya olayı gerçekleştireni değilde ardındaki cemaati karalamak, siyasi olarak manuple etmeye çalışmakta gerçeklerin üstünü örtüp, bostana giren öküzü kovmak yerine onu çıkarmak için çırpınan sahibini dövmeye venzer.

Asıl konudan sapılmamalıdır.
Tecavüz ve cinsel istismar vardır. Ona bakıp ta onun bağlı olduğu tüm toplumu yargılamakta aslında o kişiyi farklı görüşten göstermeye çalışanla aynı kalitede olduğunuzu gösterir.

Tikelden Tümele gitme mantığı genellemelerde bu mantığı kullananı yanlışa götürür.

Örneğin, Bu yılan osurak böceğini yedi, Bütün yılanlar osurak böceği yer mantığı ne kadar yanlışsa bu düşünce de o kadar saçma ve yanlıştır.

Ne yani şimdi zamanında Sex skandalı Kasetleri uçuşan Cumhuriyetçi Sosyal demokrat geçinen Parti Lideri bağlı olduğu bütün parti üyeleri ve destekleyenler de mi aynı şeyi yapıyorlardı?

Yada Bir Dini Cemaat lideri, adı sex skandalına karışınca bütün cemaatte mi aynısını yapıyordu ?

lütfen...

Konu Ne sağ, Ne sol, Ne islam, Ne Milliyetçi cephe ile alakalıdır.

Konu kendini bilmez çocuk sapığının bok yemesidir. Allah da belasını versindir.

NOKta.

supernatural

Dizi kahramanları artık olayı abartıp Melekleri kesip biçmeye başlayınca "Oha yani" deyip izlemekten vazgeçtiğim dizidir.
Hani Birileri der ya "göremiyoruz bize göstersinler , demekki yok" ha işte aynı mantıktan yola çıkıp, bu seferde görmeye başlayınca hemen bu işe insan mantığı ile el atıp kesip biçmeye başlayacaklar.

Taaa M.ö Yunan mitolojisindeki Tanrıların insanlaştırılması mantığının görsel sapkınlığını yaşatan dizi...

müslümanlıktan sıkıldım nasıl çıkabilirim

Müslümanlığı bir sosyal siteye / kulübe üye olmakla karıştıran kişi sorusudur.
Müslümanlığa giriş için nasıl; üye olunuz butonu yoksa, çıkış için de yoktur. Hakeza bütün inançlar içinde genelde bu geçerlidir.

inanırsınız yada inanmazssınız. inanırkende kimseye sormamış kalben kabul etmişsinizdir. Bırakırken de Kimseye başvurup hadi beni çıkartın demenize gerek yoktur.

Bu soruya verilecek cevap aslında şudur.
"iyide bilader, tamamen Allah ile kul arasında ve yürekte biten bir olguda, senin inanıp inanmamandan diğerlerine ne ?"

islam yada müslümanlık kişinin müslüman oluşuyla şereflenmediği gibi, 1 kişinin varlığının eksilmesinden dolayı değerinden ve yüceliğinden de zerre kadar da bir şey kaybetmez."

Asıl gözle görünen sorun şudur;
Git Nüfus memurluğuna kimliğine yazdırabiliyorsan Başka din mensubu yazdır yada ATE yazdır...
Yaygaraya gerek yok...

(bkz: Bekleme yapma Ticari devam et) devammm...

ateist olmak istiyorum ne yapmam gerek

Girdiği an dan itibaren, 84 entry, 68 başlık ve 7.40 ulupuan ortalamasına sahip olan, ekşisözlük okuru olmasına rağmen hala soru içeren başlık açılmaması gerektiğini öğrenememiş birinin ateist nasıl olacağını öğrenmekteki garip ısrarıdır.

önce yazar olsun denebilinir. Ateist sonra kendiliğinden olacaktır zaten olmuş da haberi yok denebilir.

sorun yoktur yani... ezidi de olabilir...vs Ama olmuş zaten birşey yapmasına gerek yok!

ışid in şeriat haritasına türkiye yi koyması

üç günlük örgütün C.I.A desteği ile ortadoğuda atağa kalkıp kendini bi halt sanıp medyada show yapmasıdır.
yaklaşık 6 ay sonra liderleri yine onları ayaklandıran cia ajanları tarafından yakalanıp infazı için yalan adaletlerine teslim edilecektir.

KAOS olmazssa Rochefeller, Rockshild gibi kurumlar beslenemezler.

Şimdilik kaosun ve korkunun adı işid.

Shell ve Totale Kâr payları gitmeyince oraları karıştırmak tabiiki mecbur oldu.

Başarılı oldular mı?

Başarılı.. Operation Completed.