bugün

Başarılı olması dilenen telefondur.
T50 ve GM discovery ile birlikte bir telefona ikibinkusur kayme verme devrini ufak ufak kapatmaya başlamışlardır.
vestel firmasının ürettiği ve 23 eylül 2014 de satışa sunulacak android işlemcili yerli telefon markası.. ekran özellikleri dışında fena görünmüyor ama işte akıllı telefonlarda ekran artık neredeyse en önemli konuların başında geliyor.. bakalım nasıl bişey çıkacak sonuçta..
vestelin çıkardığı türk malı bir telefondur.
bu işden anlayan arkadaşlardan telefon hakkında yorumlarını bekliyorum ,çok kararsız kaldım değer mi değmez mi?
Vestel ise uzak durulması gereken telefon. Türk malı demek ne kadar doğru olur, zira tvlerini açarsanız anakart, lvds ve beslemeler lg ve samsung parçaları.

Basit bir beyaz eşya, lcd tv'de başarılı olamayan marka akıllı telefonun servisi konusunda çok çektirir müşteriye.
vestelse uzak durunuz.
+50 yaş kesimine uygun telefon.
onun yerine huawei,xiaomi gibi çin markaları alınması taraftarıyım en basitinden.

yıl olmuş 2014 snapdragon 400 ne mk?
f/p açısından snapdragon 400 olması çok normal. talep görecektir ama telefonun stabil olması ve güncelleme desteği devamını getirir.
yavaş yavaş iyi yerlere geleceğini ve daha iyi olacağını düşündüğüm telefondur.
Acilen fiyat indirimine gitmezse hayatta satmayacak olan telefon.
alan kullanan deneyen gören var mı merak edilen telefon.

genel olarak bizde türk malı adidir görüşü hakimdir. hep de doğru çıkar ya amk neyse. var mı lan alan deneyen. bir yazsın bakalım merakımdan işte alacağımdan değil ya.
(bkz: Keriz silkeleme)
muadillerine göre pahalıdır.

asus
discovery
t50

gibi telefonlar çok daha mantıklı...
cihazın sadece montajı türkiye'de yapılmakta olup kasa plastiğinden anakart bileşenlerine kadar komple çin malıdır. şu "yerli üretim telefon" milliyetçiliğini yaparken ticari kaygılarıyla halkını utanmadan kandıran sanayiciler bilmelidir ki erdem sahibi insanlar önce dürüst olur, daha sonra sanayici, milliyetçi ya da her ne halt olmak isterlerse tercihtir.

özet: halis muhlis çin malı telefondur.
fiyatlarının daha aşağı çekilmesi gereken telefondur.

4.5 olanının fiyatı 459 yerine 300 tl filan olsa gözüm kapalı alabilirdim. lakin aynı fiyata asus zenfone 4 varken almam tabi ki. zenfone 4 ile özellikleri aynı olsa (ram, işlemci hızı vb.) yine alırım o fiyata ama aynı fiyata daha daha fazla özellikli telefon varken bunu almam mallık olur. venus üreticilerinin de bunu düşünmesi gerekiyor.
Arçelik böyle bir şey denemiş ve tutmamıştı sanırım vestelde tutmaacak çünkü kimsenin elinde bunu görmüyorum ,phone vesamsung varken çok zor maalesef.
DESTEKLENMESI GEREKEN TELEFON. COCUKLARINA SON MODEL TELEFON ALINACAGA BU ALINSIN. IYI REKLAM YAPSINLAR BU IS REKLAMLA OLUYOR.
Kelimenin tam anlamıyla çok '' sikko '' bir telefondur. Gidin z3 falan alın. ha eğer fakirseniz diskavri alın. Onuda alamam diyorsanız telefon kullanmayın. Teknoloji bağımlısı olduk çıktık bu ne saçma hayattır lan. Bu ne saçma yaşam tarzıdır. Neyse yükseldim gece gece. Tansiyonum çıktı.. Bu son söz nasıl bitiriliyor la. Hep bi yarım kalmışlık falan oluyor. Yardımcı olunsanıza. Bak gene bitiremedim.
Hala apple da kendi işlemcisini üretmiyor gibi saçma savlarla savunulmaya çalışılan alet, ulan apple o telefonu yerli malı diye mi pazarlıyor amerikada? adam diyor ki ben ios diye bir işletim sistemi yaptım stabilliğin dibine vuruyorum 1 gb ram bende 3 gb gibi çalışıyor üstelik ios un yeni sürümlerini eski telefonlarıma da çıkarıyorum telefonum bu ister al ister alma birçok insan da beğenerek alıyor o kadar parayı vererek yada samsung htc falan diyor 2.2 ghz işlemci şu netlikte ekran canavar gibi alet eğer alıyorsan, sen bir telefon çıkarıyorsun ortaya hiçbir alanda hiçkimseyi cezbetmeyen sonra diyorsun ki bu yerli bunu alın rekabet edemiyoru ühü ühü neden alsın adam senin çöpünü? daha geçen gün a101 de fly spark diye bir telefon satıyorlardı 370 liraya, vestel venüsten tek eksiği kamerası 5 yada 8 mp idi ama ekran çözünürlüğü de daha yüksekti adam senin 800 liraya akutmaya çalıştığın şeyi 370 liraya veriyor bu nasıl bir karlılık oranı böyle. özetle telefon teknik açıdan o kadar berbat değil ama bunun pazarlamasını kim planladıysa planlamayı yapmadan önce birkaç bin liralık narkotik madde kullanmış besbelli ki çünkü bu donanıma sahip bir android telefonu bu fiyata kimseye okutamazsın adam s3 neo yu 800 tl ye satıyor kaç sene önceki telefonun modifiyesi olmasına rağmen yine senin telefondan daha iyi donanım olarak.
Maalesef vestel yüzünden extra vergi geliyor çünkü bu telefonu satamadı oysa devletten yerli üretim desteği almışken sıradan bir teli 900 tlye bunun muadili çinde 230$ hatta daha çok özelliği var .
hiç güncelleme almayacak telefondur.

http://galeri12.uludagsoz...2/vestel-venus_721335.png
MWC 2015 fuarında tanıtılan venüs 2 ile bir hayli iddallı gözükmekte olup şuan vestel venüs 5.0x modelinden çok memnunda kaldığımı belirtmek isterim.
Bütün parçaları yurt dışından... Nesi Türk malı bunun?
kullanıyorum bir samsung telefonda ne yapılabiliyorsa yapıyorum. evet kamerası biraz kötü üzerinde çalışılması gerek. ama ilk ürün olarak gayet iyi. itin götüne sokmanın manası yok.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar