bugün

uyur haldeyken, ortada bir sey olmadigi halde hooop diye ayaga kalkip volta atma durumu. herhalde ruyayi canlandirmaya calisiyorlar da, her ruya da canlandirilmaz ki canim. bir de bazisi gozu acik oldugu halde hem geyik yapiyor hem de uyuyor, hayatimiz pamuk ipliginde lan.
Uykunun genellikle ilk birkaç saati içinde, yatakta oturma, yineleyici hareketler yapma, kalkarak dolaşma, giyinme, kapıları açma, yemek yeme gibi otomatik davranışların görüldüğü bir uyku bozukluğudur. Kişinin yüzü ifadesizdir, tek bir noktaya bakarak hareket eder, çevredekilere yanıt vermez, uyandırmak güç olur. Daha çok çocuklarda görülür, erişkinlerde ortaya çıkması nadirdir.
lisedeyken beraber dağ başında kamp kurduğumuz arkadaşımın sahip olduğu ve benim sonradan öğrendiğim uyku bozukluğudur.bütün gece seri katil senaryoları yazdım çadırda tek başıma hayır insan arkadaşını aramaya da mı çıkmaz bu çocuğa ne oldu diye çıkmadım...
somnambule adlı temanın yeni adı.
sahip olduğum en güzel şeylerden biri.* en cok begendiğim anım * teyzemle (#2138094) (#2138063)
aynı odada uyurken gece nin bi saati kalkıp ışıgı acmam, teyzemin korkarak uyanması akabinde pencereyi acıp gebereceksin diye bagırmam teyzemin beni zorla yataga yatırması. aradan cok az bir vakit gectikten sonra tekrar kalkıp ışıgı acmam normalde kesinlikle bağdaş kuramadığım halde bağdas kurup gözlerim acık oturmam, ellerimi dizimin üstüne koyup, teyzemin yattığı yere dogru dik dik bakmam. bundan sonra bir daha bende uyurgezerlik vakasına rastlanamadı maalesef. ne güzel annem babam beni acaba bu sabah nerede diye ararlardı. bir bakmışsın masanın altında, bir bakmışsın koltugun altında büzüşmüş halde, bir keresinde mutfak tezgahının üstünde. (bkz: uyurgezerken saklambac oynamak) öyle filmlerdeki gibi eller havada gözler kapalı yürüme olayı değil yani. özlüyorum bea.
yaşanabilecek en ilginç durumdur. uyuyan bir insan nasıl gezer, neden gezer? rahat rahat yatağa gömülüm yatmak varken ne var kalkmış dolanıyorsun?
öyle bilindiği gibi eller havada, gözler kapalı ha babam mantıksızca yürümek demek değildir uyurgezerlik; uyurgezer kişisinin kapısının ses yapması için ailenin taklalar atmasıdır(kapıyı açıp kaçma anında yakalayabilmek amaçlı), arkadaşlara kalmaya gitmesine izin vermemektir, gittiğinde ertesi gün arkadaşın ailesi aradığında anlatacaklarına hazırlıklı olmaktır "kızınızı kapıdan aldım efendim, gece vakti nereye gidiyordu anlamadım, üstelik gözleri açık ve gayet mantıklıydı" laflarını sonuna kadar kesmeden dinleyip açıklama yapmak demektir, gece yatağından kalkıp salonun ortasına düştüğünde bir eliyle diğer kolunu tutup "anne kolum yok" (kolu uyuşmuş) demesini "e kızım tutuyosun ya işte" diye sakince açıklamaya çalışmaktır, gecenin bi vakti odasından gümbürtüleri duyup gittiğinde perdeyi açmış yağan kara bakarken "anne teyzem iyileşmedi dimi" diye sormaktır(sabah hiç birini hatırlamaksızın), bir sabah altında değişik bir çarşafla uyanıp utanmaktır(ulan yıllardır altıma yapmamıştım hayırdır) demektir, akşam işten gelince olayın iç yüzünü öğrenmektir, bir bardak suyu yatağa döküp annenin ısrarlarına rağmen nevresim değişmeyip son çare olarak altına çarşaf serilmesidir... en kötüsü de evlenme arifesinde olmaktır; aile alışıktır, el adamı ne yapar gece hortlayan bir kadın karşısında?(üstelik sabah yaptıklarını unutan bir kadın)

uyku arasında olan kısmi felç, uyurgezerlerde olmadığı için hayatına devam eder bir tarzda gayet mantıklı ve uyanık görünürler. bazen tam bu seansların ortalarında uyanıp etraftaki insanlara benim burda ne işim var ve ya sizin burda ne işiniz var diye sorabilirler.

(bkz: bu hikayedeki mal benim)
-anneaaaaaaaaaaaaaa koş bak
-nooldu yavrum
-anne şuraya bak, hayal et şimdi
-kızım niye tülü açtın gece vakti ama?
-bak anne perdeyi hardal rengi düşündüm tülü de bursadan söyleyelim esra ablaya ne dersin?
-tamam çocuğum ben dikerim sen kumaşı iste *
uyurgezer birden ayılır;

-eee başka neler düşünüyosun yavrum?
-ne diyon anne ya ne işin var odamda ya neden allahım neden ya
-ne zırlıyon be sanki zorla girdim hayret bişeeee
-anneaaaaaaaaaa
bl'nin yaptigi temalardan biri.
sade, göz yormayan sözlük themei.
nasıl şu ana kadar hakkında yazılmadığını merak ettiğim, dünya radyo'da hafta içi her gece 00.00 - 03.00 arası yayınlanan eğlence programı. sunucusu ahmet bozkuş'tur. özgün bir içeriğe ve kaliteli bir dj'ye sahip program.

(bkz: kısmet kim ya)
(bkz: armudun sapı üzümün çöpü)
(bkz: uyurgezer kütlesi)
(bkz: psikolojik terapi ekibi)
(bkz: kavramsal bir paradikma)
2007 haziranından bu güne yayınlanan garip ve acayip şekilde bir kere dinleyince bir daha asla vazgeçilemeyen, Radyo programı.
kendisine dj denmesinden tırsan, bıkan, usanan bir radyo programcısı; ahmet bozkuş'un hazırladığı sunduğu hayal ürünü gerçeklerle bezediği bir radyo programı... suyuna ekmek banılası dolayısıyla bol bol sulandırılası bir yaşam felsefesi... "uyurgezer; vitamini suyunda"
Siyasetçilerin binbir zorlukla, toplumu getirmiş olduğu son vaziyeti anlatan, birleşik kelime.
türkçe rap'in sağlam isimleriden pit10 ile deNiz'in güzel şarkısı. sözleri :

APTALLAŞTIRILMIŞ TOPLUMUMUZDA HiÇBiR YERDE YOK UMUT BAK UYURGEZER OLMUŞLAR
ANLA ARTIK!

(deNiz)

EGOiST ÜLKEMDE MiLYONLARCA KRAL VAR
BiRÇOK MESELE VARKEN KiMiSiDE UĞRASIR .....
ATLAR ALAYI EĞER AŞILACAK KÖPRÜ SIRATSA
YURDUM iNSANI BÜYÜK LOKMAYI KiMSELERE BIRAKMAZ!
TiP TiP BAKMA DEDiM DÖN ARKANI BARi
ALDIĞIM CEVAP ÇOK ANLAMLI "BAKARIM KAMiL!"
3 KiŞiDEN 1'i HALA AYNI MAGANDALIKTA
ÇOK UZAKTA ARAMA ARKADAŞIM YALAN KAPINDA
SOKAK DiBiNDE RACON KESER ELiNDE FALÇATAYLA
ONLARIN DIŞINDA BiR DE SÜRÜSÜYLE KALPAZAN VAR
BU SEBEPLE ADAM AKILLI iNSANLAR HEP KARAMSARLAR
2 GÜNLÜK CEZA YASASI BU MECLiSTE KALKMAZ ASLA!
BAŞIMIZDAKi AMPUL YANMADI BiR TÜRLÜ NEDENSE(!)
BiRKAÇ SENE ÖNCE YÜZDE OTUZA ÇEKTi ELENSE
iTTiFAKLAR BiTMEYECEK KATiL OLAN O BUSH'LA
HiÇBiR ŞEY DÜZELMEZ UYUYAN HALKIMIZ OLDUKÇA.

ANLA ARTIK!

(Pit10)

ÜLKEMiN SINIRLARINDA ÇOK ANLAMSIZ TAHSiLAT VAR
GÜÇ DEDiĞiN BUYSA SAYGI DUYMAM HAYDi YAYLAN!
O ZAMAN GiDELiM OLAYA KARŞILIKSIZ TAHSiLAT YAP
MANTIKSIZ HER EYLEME DENK GELEN VAR BiR KAVRAM
YURDA BAK ZEHiR YUVASI BURDA MAL SiLAHLAN ÖNCE
KAN FiRARDA VEYA BiRAZ GÖRÜNME KAÇ BiR ANDA
CEPTE KAÇ PARAN VAR BiLEMEM AMA BAK TETiKTE AÇ MAGANDA
BOŞALTACAKSIN CÜZDANI ELiNDE VAR Bi' DALGA
DELiRME KURUNTU LAN DERiNDE HARBi ANLAM
DEDiKÇE UYUTTULAR HER DELiKTE VAR YILANLAR
TORBACI UYUŞTURUR MALLA EH BiRiDE CÜMLEYLE
iRTiCA MODERNLEŞiR JETSKi'DE CÜBBEYLE
YÖNETECEKSE BiRi BiZi AKLI BAŞA KOYUP GELMELi
VEYA MECLiS iÇiNE iNSAN DEĞiL KOYUN SERMELi (MEE)
MiLYONLARCA ŞEHiT VERiNCE ÜLKE DONUK FELSEFi
"AMA BiR ADAM ÖLÜNCE BiRDEN HERKES OLUR ERMENi"

ANLA ARTIK!
blogumun kardeşi, ortağı, paylaşımcısı...
http://uyuryazarkasa.blogspot.com/
en fazla 8-12 yaş grubunda görülür. dolaşırlar uyurken ve uyanıkmış gibi davranırlar. uyandırılmazlarsa yataklarına geri dönerler ve uyumaya devam ederler, sabah uyandıklarında hiç bir şey hatırlamazlar.
yürürken uyuyabilme yeteneğine sahip kişilere söylenen söz.
amerikekada yaşanmış bir uyurgezer vakası;
kişi uykusundayken ayaga kalkıp arabaya binip 45 kilometre gidiyor ve burnu kanamadan geri dönüyor , inanılması güç ama gerçek.
sözlükte gördüğüm en iyi temadır. gerek yazı tipiyle gerek sadeliği ile. lakin üstteki butonların büyük olması garip kaçmış.
üniversite yıllarımda saat 00.00-03.00 arasında dünya radyoda mizahi yayın yapan ahmet bozkuşun programının adı. şu sıralarda aynı radyoda ama saati değiştiğinden dinleyemiyorum.
http://ahmetbozkus.com/?page_id=25
birden uyandığında kendini tuvalette işerken bulmaktır efenim.
(bkz: evet benim lan o)
(bkz: bi gün de köpeğe yemek verirken uyandım aq)
siyah sevenlerin kullanması gerektiği tavsiye ettiğim çok güzel bir tema. evet yeni keşfettim mk napıyım.

gözleri yormuyor, yazı tipi taştan yalnız uludağ sözlük yazması gereken yere kritonit girmişler heralde.
yeni tasarıma geçmesini istediğim muhteşem ötesi temadır. sırf bu temayı kullanamıyorum diye eski tasarımdayım. yeni tasarımın da pek farkı yok aslında. donuz butonu lazım bana sadece.
görsel
güncel Önemli Başlıklar