bugün

entry'ler (159)

baba evi

En güvenli alan.

mühendiker

çevreyi mühendis olduğuna inandırmaya çalışan tekniker.

ozel mesajda guzel deyip eksi oylamak

incitici bir harekettir, tasvip eden yazar da yoktur.*

edit: imla

özel mesaj gelince sevinmek

Apartmandan içeriye adım attığında buram buram kokan kekin annen tarafından yapıldığını anladığındaki duyguya eşdeğerdir *

yaşlıların söylemekte zorlandığı kelimeler

romatizma- tomatizma
tansiyon - tavsiyon

sigarayı bırakan yazarlar

Alkışlanması gereken yazar grubudur.

uludağ sözlük e bir daha gelinse alınacak nickler

ikinci bahar.

önce kahramandı şimdi hain

Önceki kahramanlığıyle ilgili eğer ödüllendirilmediyse, ayıp etmiş bu millet kahramanına denilebilecek olay. Şimdi eğer hainse ve cezası verilmezse, ayıp edilir bu millete denilebilecek olay.

obamanın katlettiği sinek

Hiç tanımadığım bir insanın ölümüne bu kadar üzüldüğümü hatırlamıyorum, beni çok etkiledi. Aklından bile geçmezdi herhalde 21 yaşında terk i diyar eylemek. Mekanı cennet olsun, bu güzel günde defnediliyor, ruhu şad olsun.

dumansız hava sahası

sigara içmediğinde kimseyi kanser olma riskiyle başbaşa bırakmayan, temiz temiz nefes almak isteyen insanların hakettiği günleri görmesidir.

türkiye nefes alıyor

otobüslerde sigara yasağı(1996) uygulandığında da sarfedilen cümledir. Çok geç bile kalınmıştır.

(#5440534) deyip, hayata veda eden yazar.

mekanı cennet olsun, allah rahmet eylesin.

yobazların arabistan çöllerine sürülmesi

yobaz: 1. Dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (kimse): 2. mec. Bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan (kimse). 3. hlk. Kaba saba, inceliksiz (kimse).

kaynak: tdk *
hala bunu kabul edip, bizi atmayın diyenleri anlayamadığım, bakınızlara bakmayan yazar grubunun alınmasına yol açan, sinirimi zıplatan, yahu yobazsanız hakkaten, hakkaten kabul ediyorsanız defolun gidin diye haykırmayı görev bildiğim, hiç bilenle bilmeyen bir olur mu? nun açığa çıkmasına vesile olan başlık.

altıncı nesil sözlüğü terk ederse olabilecekler

(bkz: kelaynak)

yobaz olduğunu peşinen kabul edenlerin bizi sürmeyin diye ağlamasına olanak sağlayan başlık.
(bkz: yobaz)
araştırma ödevi: bağnazlık dinde yer alır mı?
performans ödevi: dinde ( her dinde), zorlama ve baskıyı, zorbalığı emreden durumları örneklerle açıklayınız *
proje ödevi: bağnazlığı kabul edenlerin oluşturduğu bir grup kur, her inanış türünün bağnazını bilelim dokunmayalım.

öğrencisi ile aynı sözlükte yazan akademisyen

saygıyı kesinlikle hakeden yazardır, aksi ayıp olur.

süper olası, her cenahın yobazını kaynağını uçurma durumu.
+ çin e gitmek isteyen var mı?
- yok mu.

+ rusya ya gidecekleeeeer, sağdan.
- bari soldan alın ya.

+ arabistan a gidecekler yanına su almayı unutmasın.
- şey, karışmış sanırsam ben küba ya gidecektim.
+ aman be kardeşim ya, yobaz yobazdır işte geç.

türkiye de interneti ilk kullananlardan birisiyim

dinozorlar kulübü üyesi.

sözlük yazarlarının hayat felsefeleri

öğrenmek için yaşa.