bugün

küçük emrah: manav amca borcumu getirdim.
manav: biz ananla ödeştik evlat.
ana sınıfından beri böyle sevişmemiştim. (bkz: marla singer) (bkz: fight club)
-suçu neydi
+bilmiyorum; ama muhakkak idam kararını hak edecek bir şey yapmıştır.
-hangimiz yapmadık ki?
sırf repliklerini okuduktan sonra hemen izlemeyi düşünüyorum uzun hikaye'yi.
filmden birkaç replik:

--spoiler--
- Ayakkabılar eskir be Ali. Her şey eskir, bak sen, sen hâlâ seviğim adamsın. Sen eskime.
+ Kız sen kitap gibi ne güzel konuşuyorsun öyle.
--spoiler--

--spoiler--
Paylaşmak sosyalistlikse sosyalistim! ille de bir isim takacaksanız; haktan, eşitlikten, alınterinden yanayım!
--spoiler--

--spoiler--
Yeni tanıştık ama çok iyi adam. Birine çok iyi adam demek için uzun zaman geçirmeye ihtiyaç yoktur!
--spoiler--

replikler alıntıdır.
kaynak: http://www.replikler.net/...n-hikaye-replikleri-2012/
--spoiler--
ben oğlumu gömmeyeceğim o beni gömecek.
--spoiler--

(bkz: john q)
“Bize göre başka türlü yaşamak salaklıktı. Bize göre boktan işlerde çalışıp maaşa talim eden, metroya binip faturalar için endişelenen örnek vatandaşlar yaşamıyorlardı… Onlar salaktı, korkaklardı. Biz bir şey istediğimizde, gidip alırdık...”

(bkz: Goodfellas)
http://www.youtube.com/watch?v=CDBEFy0JX-E&feature=youtube_gdata_player
-teyzesi defterdar olan faytonla damda dolaşır.
-kış geliyor hocam ört yorgan yorgan üstüne.
-nayır nolamaz!

-siz ne diyorsunuz kuzum?
şimdi sizin kafanızda iki tane soru işareti var: bir; dayak nedir? iki; neden atılır?...
- adamın götünden kan alırlar kamil kan.

(bkz: gemide)
-aaaa mahmut hoca. o da kaçmış!! tünelde hiç karşılaşmadık oysa...
-arkadaşlar tünelin ucu bombok biryere çıktı sakın gelmeyin...
cemil-geçen gün şeylerini gördük gastede, resimlerini. bayaa bi açılmış saçılmışsın.
(bkz: iffet)
cüneyt arkın' ın " kalleş kelleni, nödlek bedeninden nayırmaya geldim. " şeklindeki repliktir.
-kurt baba mı kim öldürdü ?
+ hav hav haaavv.
-hain kostok.
ben ananın olduğu tarafa gidiyorum.
bugün de yevmiyeyi doğrulttuk. münir özkul.
ahmet, ahmeeet, ahmeeeeeeet! - vizontele tuuba.
- sen ki kağıt paralardan kanat takıp o cehenneme uçmuş müjgansın, nasıl hatırlarsın. seni anlamayan, müjganlığının farkına varmayan o herif kanatlarını kesmeseydi gene de düşmezdin buralara.
ah müjgan ah
-Merhaba iyi akşamlar. (Radyoya katılan bayan)
-Merhaba sizinle yatmışmıydık.(Radyo'yu sunan kişi)
Kaybedenler Kulübü
i see dead people.
( "-" : Vincent Vega, "+" Jules Winnfield)

-jambon ister misin?
+yo yo yo ben domuz yemiyorum
-yahudi misin?
+hayır yahudi değilim sadece domuza takılmıyorum hepsi bu
-nedenmiş o?
+domuz boklu bir hayvandır, pis hayvanları sevmem
-sosisine doyum olmaz, jambonu damağa hitap eder
+hey, lağım faresinin tadı da balkabağı tatlısı gibi olabilir ama bunu bilemicem. çünkü o pis orospu çocuğunu yemem. domuzlar bokun içine düşer kalkar bu pislik demektir. kendi bokuna karşı bile duyarsız olan bi hayvanı yiyemem ben.
-peki köpekler? köpekler de kendi bokunu yer?
+ooh! köpek de yemem!
-tamam da sence köpek de pis bi hayvan mı?
+köpeğe pis diyecek kadar ileri gidemem ama kirli oldukları aşikar. ama köpeğin bi kişiliği vardır kişilik de kolay oluşan bişi değildir.
-o zaman bu durumda kişilikli bi domuzun pis bi hayvan olmaması gerekiyor. bu doğru mu? anlamış mıyım ?
+aah! burda çok etkileyici bi domuzdan söz ediyor olmalıyız. yani bunun miss piggy'den on kat daha etkileyici bi domuz olması gerekiyor değil mi ??
-+hahhaha
(pulp fiction)
+kuşları sevdiğini bilmiyordum.
-konuşmayan her şeyi severim.

Sleepers - Kardeş Gibiydiler (1996)
ahmedin karısı şikayetçi olmuş ahmetten yarım saat konuşur.
yılmaz güney : ahmedi karısından ayırın karıya 500 kagıt verin mendebur karı kızı da yetiştirme yurduna götürün orospu olursada okumuş orospu olur.
Suyum yok, sabunum yok, çocuklarıma mektup yazmak için kağıdım yok. Benim adım eleni. Gardiyan bir asiyi sakladığım için buradayım. Gardiyan üniformalar hep değişiyor. Gardiyan üniforman neden yeşil alman mısın. Gardiyan üniforman neden gri ingiliz misin. Gardiyan suyum yok sabunum yok çocuklarıma mektup yazmak için kağıdım yok. Gardiyan bir asiyi sakladığım için buradayım. Üniformalar değişmez.

Ağlayan çayır filminden.