bugün

entry'ler (327)

yazarların alternatif intihar yöntemleri

(bkz: leaving las vegas)

better call saul

spoiler

dost kazanmaya bak, düşmanı ananda doğurur.

spoiler

hastası olunan sözler

söyledikleri bazen o kadar net olur ki, Türkçe anadilin olmasına rağmen o kelimeleri başka yere çekemezsin.

iz bırakan kitap cümleleri

belki de Tanrı diyecek ki; daha iyi hayatlar için bana dua etmenize gerek yoktu, birbirinize arka çıkmanız yeterliydi.

hastası olunan sözler

seni ilk gördüğüm anı hatırlıyorum da, sanki sana tekrar kavuşmuştum.

hastası olunan sözler

korkma seni harcamak isteyenler kadar, sağlam biriktirenler de vardır.

bazı aşklar o kadar büyüktür ki; birileri kelimelere dökse, yine de tefsir edilmeye ihtiyaç duyar.

seni ilk gördüğüm anı hatırlıyorum da, sanki sana tekrar kavuşmuştum.

binicilik

https://www.youtube.com/watch?v=uhZPcKYpwkI

bir atlara fısıldayan adam değil ama bir kaç numarası olduğu kesin.

suphi altındöken

sadece katil değildir, aynı zamanda hırsızdır, yalancıdır ve orospu çocuğudur.

nihat doğan

evrime inanıyorsanız canlı evriminin henüz tamamlanmadığının sapasağlam kanıtı, yaratıcıya inanıyorsanız ateist olma sebebi, böyle insan mı yaratılır allasen.

ayrıldıktan hemen sonra sevgili yapan kız

ayrıldığı "benim gibi olmayacak" diye şarkı söylerken
birleştiği "heyecanlıyım" diye şarkı söyler

mafya kızlarıyla takılmanın tehlike boyutu

bağcılar depoda misafir ettiklerinde ağzınıza kürekle vuruyorlar, şimdi barıştık çok mutluyuz.

onla olmak dünyanın en güzel şeyidir.

the water diviner

film bence gayet güzel ancak anlayamadığım bir bölüm oldu, düşmanı kucağına alıp düşman siperine bırakan benim bildiğim türk askeridir, fakat filmde sanki bunu anzak askeri yapmış gibi anlattılar.

(bkz: sebebi neydi ki)

ha bir de söylemeyi unuttum; kız istemeye gittiğinde kahve tatlıysa gönlüm var demekmiş, türk kızları biz yiğitlere sırf pisliğine mi tuzlu iğrenç kahveleri içirdiler ve içirmeye devam ediyorlar. kurban olduğum türk kızlarından bir açıklama bekliyorum.

bursa exit

bursa görükle'de açılmış "gerçek kaçış oyunu" içerikli bir mekan.

gone girl

izlediğim için pişman olduğum film, keşke ilk önce kitabını okusaydım. bence "1408" dışında ki hiç bir kitap uyarlaması kitaptan daha güzel değildi. eğer bu filmde kitabının yanında bir hiç ise mutlaka kitabını okumak lazım. ama ben kitap okumam, sevmiyorum, eksikliğini hissetmiyorum diyorsanız rahatlıkla filmi seyredebilirsiniz. bence süper bir film.

--spoiler--

(bkz: lanet olası federaller)

--spoiler--

maybelline

"senin kazandığın para benim makyaj parama yetmez" sözünün ne demek olduğunu bu marka sayesinde öğrendim. hakkaten yetmezmiş.

ülke olarak ölmeyi hak etmek

katılmadığım önerme zira bu topraklarda gömülürsek en azından bedenimiz toprağa karışıp toprağı besler, daha güçlü bitki örtüsü ve bitkilere sebebiyet verir, ayrıca belki sonra sularla birlikte bir çiçeğin bedenine yürürüz... Oradan özüne ulaşırız... Çiçeğin özüne bir arı da kondumu bizden iyisi yok, hele o arı bir de oysa, değmeyin keyfimize.

beş parasız gezerken otobüs durağının önünde gördüm onu, kuvvetle muhtemel otobüs bekleme niyetiyle yakılmış yanlış zaman sigaralarından biriydi, onu yerden alma cesareti bulmaya çalışırken koca bir kalabalık geçip gitti üstünden, neden cesaretimi toplamak istediğimi hala bilmiyorum, zaten kaybediyordum.

yeşil gözlü erkek

iddia edildiği gibi büyüdüğünde bir çok kızın canını yakamaz.

(bkz: based on a true story)