bugün

cm turnuvalarında eşi benzeri görülmemiş esrarengiz diye nitenedirilen olaylardır. 27 isabetli şut atıp gole ulaşamayıp, 87. dakikada kaleciden gol yenen durum v.s.
efsanevi bilgisayar moyunu olan championship manager oyununda meydana gelen unutulmayan, insanı şaşırtan olaylardır.
örneğin ben cm 01 02 de taribo west'i 48 yaşına kadar oynatmıştım.

(bkz: ilk tanım benden)
(bkz: başlık benim olacak binecem tepesine vuracam kırbacı)
yapay zekanın dumura uğrattığı olaylardır.

mesela; fernando cavenaghi'nin haftalık 70.000 usd yi komik bulup, takımı river plate'e haftalık 5.000 usd karşılığı sözleşme yenilemesi gibi.

edit: cm 03/04..
daha geçen gün başıma gelmiş olaydır.yıl 2012 inter in başındayım.şöyle bir kadrom var;

-------------j.Cesar-----------
Maicon Samuel Breno Maxwell
-------Toulalan-Moutinho-------

Messi---------Agüero-------Nani

----------ibrahimovic------------

bu kadroyla ki gördüğünüz üzere daha iyi bir hücum hattı şamda kayısı falandır herhalde.her maçı ezerek geçiyorum.Şampiyonlar ligi çeyrek finalde evimde chelsea ye 1-5 yenildim.bu olayı unutmak mümkün olmasa gerek
cm 2001-2002 den bahsediyorum bak. sezon hedefi ligde kalabilmek olan kıçı kırık 2. lig takımını daha ilk senende şampiyon yapıp birinci lige yükselttikten sonra, yönetimin daha ikinci senende hedefini birinci ligde de şampiyonluk olarak belirlemesi. yueh lan artık. bi çapınızı bilin. 3. seneyede şampiyonlar ligi şampiyonluğu hedefiyle girmiyorlar neyseki.
maxim tsigalko 10 sezonda ortalama 65 .7 gol

taktik:4-4-1-1 crusade
kolay deil sözlük. 7 yıldır oynuyorum. arada editöre abanmak hakkımdır diye düşünüp semih şentürkün ne özelliği varsa bastım 20 yi. daha ilk sezonda 25 milyon euroya bayerne sattım. sezon sonunda avrupada yılın en iyi defansı seçilince ağlamaklı oldum sözlük. girdim baktım bayernin kadrosuna. sahiden defans oynatmışlar semihimi. üzüldüm. 70 milyon verdim kurtarıyım onu bu çileden diye satmadılar. bekledim. kupadan kupaya koştum. nihayet kabul ettirdim parayı.

bu kez de semih siklemedi beni sözlük. mutluymuş takımda ve ayrılmak istemiyormuş diye mesaj yolladılar. kadronun vazgeçilmez oyuncusu olacaksın dedim, moda sahilinde bir yalı, kapıda ferrari, yatakta kyla cole teklif ettim, almanya da huzurluyum dedi.

üzüldüm...
sol frame de görüp unutulmaz santim olayları olarak okuduğum, yok lan olamaz diye açtığımda hiç alakam olmamasından aklıma gelmemesi normal olan şampiyonşip menicır oyunuyla karşılaştığım başlık. gel gör ki ben bu başlığa algıladığım gibi yazarım arkadaş:

ortaokulda bir grup trol arkadaşın kıs kıs gülerek hemen arka sıraya oturup bağırarak aralarında konuşuyor havalarında ön sıradaki arkadaş grubu olan bizlere doğru denizinki şu kadar santimmiş, bilmemneninki bu kadar santimmiş, okanınki 30 santimmiş demeleri, evet unutulmamıştır **
stuttgart'ı kontrol ederken, 3 sezon sonrası şl finaline çıkmışım. karşımda dünya devi milan. daha maçın başlarında kahka kalazde orta sahadan kalecisi dida' ya döneyim derken kendi kalesine gol atıyor. maçı o golle bir sıfır kazanıyorum. istatistiklere girdiğimde milan' ın 25 şutuna karşılık sadece 2 şut attığımı görüyorum. kalecim timo hildebrand ise 9 ile maçın adamı seçiliyor.
yanlış hatırlamıyorsam 2016 yılındaydık. takım da soğuk algınlığı başgöstermişti ve sürekli birbirlerine bulaştırıyordu topçular. oynatacak adam bulamıyordum terefsizim.
(bkz: bu da böyle bir anımdır)
Aynı sezonda 3 farklı menejer ile tüm takımlarda ligden düşmek.
1998-99 sezonuydu sampdoria'yı çalıştırıyordum kaleye barthez'i almıştım çok bir sevincik olmuştum bir sonraki sezonda batistuta'yı aldım sampdoria'da galacticos'u kuruyordum resmen. sonrası ise biz büyüdük ve sen dizime yattın sözlük.
http://img10.imageshack.us/img10/9077/cmmi.jpg
getafe'ye getirdiğim total futbol anlayışı ve 14 yaşında nikon jevtic, 16 yaşında alessio cerci, 17 yaşında jesper brathen sayesinde ilk sezonumda copa del rey'i real madrid'i 4-1 yenerek kazanmam.
1-0 geriye düştüğümde kendimi pc başında fatih terim gibi hissetmiştim. ''cerci kaç sağdan oğlum. agghh kaçar mı o gol be. bravo bravo olacak bu iş'' nidaları eşliğinde efsanevi galibiyetim gelmişti. yapay zeka filan ama laftan anlıyordu bu cm 03-04.

ayrıca o sezon ligte 4. olup şampiyonlar ligine katılmaya hak kazanmıştım. ondan sonra beni ne doktorlar, mühendisler istemişti de varmadım. yok len şaka. atletico madrid istedi sadece, takımımın bana ihtiyacı var diye bırakmadım. teyy teyy.
cm 01-02'de fenerbahçe'nin teknik direktörlüğe yılmaz vural'ı getirmesi. ctrl alt del de işe yaramadı, yine getirdiler. kararlı bir board söz konusu.
yıl 1999 ya da 2000, pc evimize yeni gelmiş.. abimler ve arkadaşlarının gece cm oynadıkları günler.. yine böyle bir geceden sonra oyunu kaydederken hdd'de yer olmadığını görmeleri, silecek bir şeyler aramaları ve windows'un sistem klasörünü silmeleri.. öeh yani bu kadar bağımlısı da olunmaz ki. *
kalecimin sakatlanıp kenarda tedavi görürken oyunun bildiğin devam etmesi rakibin orta sahanın gerisinden boş kaleye vurduğu şutun gol olması ve maçı bu golle 1-0 kaybetmem.*
tam da 2. ile aramdaki puan farkı 6 iken, ligin bitmesine son 2 maç kala böyle gubidik bir gol yemem ve bilgisayar başında edecek küfür bulamamam. *
shakhtar donesk i alınıp şampiyonlar ligi öneleme maçında deplasmanda celtic i 7-1 yenmek ve hiç bi arkadaşına gösterilmesine ragmen inanmaması. (bkz: valla yendim)
cm 01-02 'de aynı takımda oynayan aghahowa ile tuncay'ın birbirlerine girmesi, tuncay'ın aghahowa'ya kafa atması. Aghahowa'nın çenesi kırıldığı için 11 ay sahalardan uzak kalması. Tuncay'ın da 6 ay ceza yemesi...

fm 2009 'da hazırlık maçında Ankaraspor ile Altay'a 27 - 0 yenilmem. Ama ilginç olan hiç bir futbolcumun sahada olmaması malların oynayıp topu taca auta neyin atması sonrasında otomatik olarak topun çizgilerden geri girmesi falan.

ss'i burda.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/unutulmaz-cm-olaylar%C4%B1-3607/
cm 03/04'te carlos tevezi 23 maçta 55 gol gibi hayvani bir istatistige kavusturmus olmam.
manchester united ile 5 defans oynatıp wigandan 6 yemek.
hee bende unutulmaz cm deyince.. desenize oyun. *
(bkz: ici fesat sozluk yazarlari)
(bkz: fenerbahçe ile türkiye kupasını almak)
(bkz: seninki kaç cm) aaaa yanlış anlaşılan başlık. kaç kaç kaç.
(bkz: lisede 45 cm uygulaması)