hafızadan bir türlü silinmeyen eski sevgilidir. silinmemesi, verilmiş karşılıklı emeklerin büyük olmasındandır.
unutulmayan aşk genelde ilk aşktır.
%80 platonik olan aşktır.
yaralı bir biçimde sonlanan aşktır.
her ne kadar bambaşka insanlarla evlenmek için hazırlıklar yapsalar, müstakbel eşlerini çok seviyor triplerine girseler, birbirlerine şirinliğin bini bir para olsa da istisnasız hepsinin içinde bazen kabuk bağlamış, bazen ince ince kan sızdıran bir yaradır. unutulmaz, hatırlandığında acı bir tebessüm oluşturur yüzde. değil çocuk çocuk, torun torba sahibi olsanız bile eskaza bir yerde karşılaşırsanız, göz göze gelirseniz eğer sol tarafınızdaki keskin yaradır, acıdır. geçmez asla, iyileşmez. sadece varlığıyla yaşamaya alışırsınız, kaşıyıp kanatmamak için çaba gösterirsiniz, elinizden daha fazlası gelmez.
unutulmayacaksa neden bitti denilesi aşktır...
ne ilk ne son nede orta

unutulmayan aşk yaşanamayan aşktır..
kaç yıl geçti bak hala son bakışın miras bana. Denilen durumdur.

(bkz: hep icimde yasadin)
hala devam eden aşktır.
bir sonraki aşkta unutulan aşktır. hala unutulmuyorsa aşk değil saplantıdır. aslında aşk da bir saplantıydı lan. evet sıçtım bebeğim. aşık olmayın olm.
(bkz: merve yi sevmek)
(bkz: zaten aşklar hep yalan dolan)
(bkz: sonsuz aşk)
yaşamınızın bir bölümünde bir yer tutan varlığın yada yokluğun belleğe yerleşmesi ve o varlığın yada yokluğun artık pratik olarak hayatınızda belli bir yer kaplamadan bugünüzü belirleme düzeyinde hayatınıza müdahale etmesidir .

şizofrenikleşmiş takıntı halini almışsa birde bu, modern topluma uymayan haller doğurabilir ve bence değerlidir. özgürleşticidir hatta.yok öyle unutamadım edebiyatına dail edilmek için sevgiyi çıkar ilişkilerine alet etmekse untulmayan aşk, olmasın daha iyidir.
her gün, her saat, her dakika dirilip dirilip ölmektir. aklından çıkaramazsın çünkü o senin için ilktir. sürekli küfür edersin kendine neden aşık oldum diye neden eros un beni seçtiğine neden gündelik yaşamına dönemiyorsun diye sorular sorarsın kendine çünkü unutamazsın onu o ilktir. her gece dua edersin bu gecede rüyamda göreyim diye çünkü o ilktir. unutamazsın... yıldızlara bakarsın ay a bakarsın acaba şimdi o da yıldızlara ay a bakarken beni düşünüyormu diye düşünürsün. utunamazsın çünkü o ilk tirrr...
ilk aşktır sanmıştım hep, onun için ilk müthiş özel olmalıydı; şansım yaver gitti ve tam benlik buldum bir adet.. ama sonra ayrılık geldi.. arkasından sonraki aşk geldi.. e onda da şanslıydım, o da süperdi.. ve ben anladım unutulmayan aşk denilen şey, layıkıyla yaşadığın herhangi biri, ya da hepsi olabilir.. ama sanırım yaşanmamış olanı olamaz..
acı veren aşktır. unutmazsınız sizinle her yere gelir, sizi uykuda, yemekte her yerde bulur. kalbine söz dinletebilen bir allah ın kulu var mı acaba ? gerçekten seven sadece acı çekebilir hiçbir zaman mutlu olamaz. sahte aşıklar hiç konuşmasın. allah insanların kendisinden çok bir başkasını sevmesine izin vermiyor. "ben senin rabbinim beni daha çok sev" diyor açıkçası.
(bkz: çocukluk aşkı)
**
her güzel şarkıda her güzel anda akla gelen kendini sürekli hatırlatan eski aşktır. yaşanan her güzel şey hatırlanmaya değer.
her gizli numarada ya da bilinmeyen numarada "acaba o mudur?" temennisi yaşatan aşktır.
ayrıldıktan sonra nafaka ödediğin eski karının aşkı.
hiç olmayan aşktır. *
her gün mutlaka insanın aklına düşen aşktır. sol yanında bir yanma bırakır adamın.
içe oturmuş aşktır.
ilk aşktır.