bugün

Yıllar sonra"çocukluk işte!" diye özetlenebilecek aşktır.
(bkz: bebeklik aşkı)
aşkların en güzeli,en masumu..o dönem hayata dair bilinen en tatlı şey.
genellikle ilkokulda ilk yıllarda sınıfın en taş kızıyla başlayan hatunlar dizisidir.
genelde arkadaşın ablası abisi, öğretmen gibi kendinden yaşça büyük kişilerdir.
serdar ortaçın karabiberim adlı şarkıdaki göbekten zeytin yeme fantazisinden ileriye götüremeyeceğin birliktelik.
(bkz: yaşı küçük)
(bkz: kuşu ötmemek)
en safı.
genellikle ilkokulda cereyan eden hadisedir. daha çocuk ne olduğunu anlamadan biter gider.
çocukluk aşkı yılları herkesin en hızlı yıllarıdır belki de, bir öğrenim sezonu içinde beş sevgili değiştirmişliğim vardır. tabi hiçbirinin haberi yoktu.

+ seninki şu oğlanla konuştu martin
- muna korum...
yaz tatillerinde akşamüstü dışarı çıkıldığında sırf onun bisikletinin selesine oturup onunla gezinti yapabilmek için kişinin bisikletinin lastiğini patlatmasına, zincirlerini kurcalayıp bozmasına neden olan aşktır.
kırmızı kar yağması gibi umudu içinde barındıran safilik
yaşadığın anın tadını çıkartıp mutlu olmak, sinsice planlardan uzak saf ve masum bi duygu yoğunluğu. tam olarak aşk değil ama aşk kadar güzel bi duygu.
hic unutulmayacak,hep ozel olacak kislerdir bunlar.genelde pek bisey yasanmaz ama ilkler* unutulmazdir.*
burhan altintop der ki?
-o ne ki yaa?
en masum temiz duygu.
platonik oldugunda cok canını yakan yıllar sonra kocaman oldugunda bile icinde bir sızı bırakan asktır.
(bkz: ilknur)
http://img113.imageshack.us/img113/2639/8762ah9.jpg
yıllar sonra çıkar gelir.. 'itirafım' der, 'ben seni çok sevmiştim'..
ben de sevdim ve yıllarca bekledim. ama hiçbir şey eskisi gibi değil.. sen on küsur yıl öncesindeki beni yerleştirmişsin kalbinin derinliklerine. çocuk gülümsemem kazınmış en güzel hatıralarına. yılların benden aldıklarını ve bana kattıklarını hazmedebilecek misin? şimdiki beni sevmen için önce tanışmamız gerek. ki ben yeni birini tanıyamayacak kadar yorulmuşum hayattan..
geç de olsa yaşattığın mutluluk için teşekkür ederim. ve elveda..
"geçse de ömrümün en güzel çağı, başkadır ilk sevgi ilk gözağrısı" liriklerini akıla getiren yıllar geçse de unutulmayan fotoğraf kareleriyle çocukluğunuzun masum anlarını çerçeveleyen, hiç kaybolmayan yıllar sonra karşılaştığınızda bile onu 6 yaşındaki haliyle hayal ettiğiniz ve yanında kendinizi çocuk gibi hissettiğiniz insan, yıllar sonra aslında hala ona aşıksınızdır ve ona olan aşkınız hiç bitmeyecektir büyük ihtimalle.
adının aşk olduğunu bilmeden ufacık heyecanlar uyandıran, ufacık ellerde başlayan, ufacık sözcüklerle sevimli olan, hatıra defterlerinde ayrılan çocuk kalbi kadar temiz sayfalarda kelimelere dökülen en pembeli en şekerli aşk. aşk keşke hep çocuk kalplerinde kalsa, ya da o pembelere bulansa da ardından yetişkin kalplere konsa..
kelimelere dökülemeyen ama kalbin üstüne oturan birşey.
çok sevimli ve keyiflidir, hep içki sofralarında anlatılır, ' ben ana okulundayken,...', 'ben ilk okuldayken..' diye, hatta bir çoğumuz montumuzla yüzümüzü örtüp ilk öpücüğü vermişizdir. kızarılır, utanılır, bi süre yüzyüze bakılmaz o ilk öpücükten sonra, anneler arabanın ön koltuğunda alışveriş sonrası muhabbet ederken el ele tutuşulup arabanın arkasından uyunur bir de, hep yüzümüzde, o masum günleri hatırlamanın yarattığı bir gülümsemeyi bırakır. Keşke büyümesek diye düşündürür.
genelde anaokulu veya ilkokul dönemlerinde gerçekleşen güzel olaydır.anne babaya anlatılır.dayı, amca, hala, yenge, muaabetlerinde bolca konuşulur, gülünür.çizgi film karakterlerine aşık olanlar bile vardır.***
facebook a üye olma sebebidir, çocukluk özlemidir, hayatını film gibi yaşamak isteyen kişilerin, vazgeçilmez evlilik hikayesinin başrol oyuncularındandır aynı zamanda.
güncel Önemli Başlıklar