bugün

evet dostlar, 16.01.2006 gibi gozukse de ilk entryim, benim hatırladığım 2006 ocağının ilk günleriydi. sormayın o entrylere ne oldu diye : ) o zamanlar daha 19-20 yaşlarında ekşi ile büyümüş, 6. nesil ekşi sozluk yazarı iken hayatımıza giriverdi uludağ.
yazar olarak uludağ universitesi öğrencilerini hedeflemişse de zaman içersinde ulusal, hatta enternasyonel bir yazar yelpazesi oluşturmuştu kendine. uludağ sözlük oluşumu sonrası, her il, kendi üniversite adlarıyla sözlükler açılmaya devam etse de uludağ sözlük sanırım populer olarak ayakta kalmayı başaran tek sözlük oldu ( itu sozlugu katmıyorum ).
bu zamana kadar harika insanlarla tanıştık diyebilirim. hepsi 1.nesil ve 2. nesil sözlüğe muhteşem katkıları olan insanlardı.

artık karşılıklı olarak görüşme zamanı geldiğini düşünerekten bursa da ilk zirveyi organize ettim.

(bkz: 13 ocak 2007 leman kultur bursa zirvesi)

hatırladığım kadarıyla 23 kişi ile hiç de fena olmayan bir rakam yakalamıştık. hatırladığım kadarıyla katılan yazarlardan bazıları: okuzcuk, rosencroix, rurouni kenshin, sivrisinek ve endlesstı. ( hatırlayamadıgım nickler için ozur dilerim )

(zirve için ortam sekmesinden zirvebox 35. sayfaya bakabilirsiniz )

daha sonra okul için istanbul' a gidiyorum, kafamda tanışmayı beklediğim harika insanlar var. mesela karga, devedikeni, fatal, karpuzkabugu, mulayim, ....

bursa ile sınırlı kalmayıp bir de istanbul da harika bir organizasyonla tucimania ile aziz istanbul zirvesini duzenliyoruz.

(bkz: aziz istanbul zirvesi)

muhteşem bir kadroyla harika bir gece geçiriyoruz. ilk defa birbirimizi görüyoruz ve kolay kolay ayrılmayacak bir dostluk kuruyoruz o gece.

çoğumuz öğrenci evinde kalıyoruz, sık sık bir araya gelerek sözlük moderasyonundan yazarlar da dahil sıkça sözlük dedikodularını dillendirip içiyoruz.

kimimiz sözlüğün gidişatının foruma doğru ilerlediğini, kimimiz ekşi ajanlarının saldırarak sözlüğü dibe çektiğini, kimimiz yazarların kızlara yenik düştüğünü dillendirirken her birimiz sözlükten kız kaldırmak demeyelim de birer sevgili ile hayatımızı iyice sözlük insanı olarak geçirmek durumda kaldık. halimizden memnunduk, aramızda evlenenler bile oldu.

bu arada önemli bir kitap kampanyası gerçekleştirdik.

(bkz: bölmepınar ilköğretim okulu kütüphane kampanyası)

bu okula harika bir kutuphane kurduk. sanırım 5000' e yakın kitap gonderdik. inanılmaz bir ilgi vardı.. bir dönem evde adım atacak yer kalmamıştı her yerden kitap fışkırıyordu. benim bölgem bursa-istanbul' du. kampanyanın diğer ayakları ise ege bölgesi için izmir, iç anadolu bölgesi için ankara ve akdeniz için antalya idi. o şehirlerdeki arkadaşlarımızla harika bir ekip çalışması gerçekleştirerek haberlere dahi konu olmayı başarmıştık.

neyse cok cok cok hikayeler mevcut. bunlar 10 senede ilk aklıma gelenler.

neden eski yazarlar burada değil? asıl sorulması gereken soru bu arkadaşlar.
üzülerek soyluyorum ki bir çoğu uludag sozluk hareketi populerleşirken, bu populeriteyi hareketlendiren o güzel insanların bir çoğuna uygulanan haksızlıktı. çaylaklık, silik, entry silinmesi, toplu entry silinmesi, nick altı girilen entrylerin uçurulması... hepsini bir dizi operasyonlarla hakladılar. cunku bazı nickler sozlugun onune geçiyordu. hatta bazı değil önemli 2-3 düzine yazardan moderasyonun çekinmesi ( ki bu noktada moderasyon çok zırvalıyordu ) bu sonuçları dogurdu işte...

su an yazının başında neden 2006 ocağının başında yazdıgım entrylerinin yok oldugunu daha iyi anlamışsınızdır sanırım : ) sanıyorum ki 2006-2007 ve 2008 yıllarında girdiğim 6000-7000 entry yok edildi. hem de toplu olarak. o gunden sonra tum ilgimi yitirerek sadece zırvalamaya giriyorum sozluge. bazen kafam iyise bi kaç bişey karalıyorum güzel.

su an ben de gozuken 700 kusur entryi sadece 15 gunde giriyorduk bir zamanlar : )

harika zamanlardı, gene de teşekkürler uludağ sozluk.
`
o güzel insanlar o güzel atlara binip gittiler`
Ben daha birinci yilimi doldurmamisken 10. yilini anlatan yazarin yasadiklaridir. Ohadir. Emekcidir. Maas baglanmalidir.
Kusura bakmayın ama enayiliktir. 5 yıldır buradayım ne oldu? Evet.
Ama toplam 800 entry girmek diye devam eder.

Bir de oytunkaran var.
11. Nesil ama en son gördüğümde 60.000 bin falandı.

Yaa işte farka bak.
1 temmuz 2016 itibariyle protest sanayici'nin başına gelecek şeydir.

10. senemi doldurup, -şayet zall bir plaket vermezse- uludağ sözlük macerama son vermeyi düşünüyorum...
tam olarak 10. seneye girmiş bulunmaktayım. selamlar.
(bkz: ola bauer/#18958)
kusura bakma kardeş.

(bkz: mezarda wifi bulmak)
(bkz: fosiller ve türevleri)
(bkz: mağara terk)
(bkz: maşallah maşallah)
Darısı başımıza.
Önemli olan senesi değil kafası..
bu kadar gerizekalı ile 10 sene geçirebilmektir. vay be.
10 senedir asosyal olmandan birsey kaybetmemenin kanıtıdır. hayırlı olsun denir. helal sana.
sabır ister.
ancak oytunkaran ve aydinoglu gibi değerli yazarların dolu dolu olarak yapabileceği durum.evet.

not : yazar aydinoglu tartışmaya ve temyize kapalı bir şekilde doğruyu söyledi.evet.
(bkz: oytunkaran)
Yakın zamanda olacak olandır. Hey gidi hey. Evet.
8 yıl daha beklemem gereken durum.

bu işsizlik ve ruhsuzlukla beklerim muhtemelen.
sgk prim sayınızın oldukça arttığına işaret eder. biz daha yeni sayılırız 2.5 sene olmuş. 10 seneyi dolduranlara mayış bağlanmıştır inşallah.
sohbet koyulaştıracak kafa dengi yazarlar bulundukça mümkün gözükmektedir.
Evrime inanma sebebi.
benimde kaldı 7 yıl. allah kurtarsın arkadaşlar. evet.
Hedef 20 dir, zira zaten 11 yıl tek hesapla, aynı nickle zaten bitmiştir.

(bkz: Siz bilmezsiniz eskiden buralar hep dutluktu)
Bu kadar salak olmam herhalde.
Yazar olarak 9 okur olarak 10 sene olmuştur. Sonuç 0 a 0 elde var 0.
Hemen hemen yaşadığım durumdur. Ara ara girmesem, yazmasam bile dile kolay o kadar yıl geçirdim. Hem de pek çok şey öğretti, hayatımı bile etkiledi bir dönem bu sözlük yahu. Zaman çabuk geçiyor durduramıyoruz efendim. (bkz: sözlüğe geri dönmek)
görüyor ve arttırıyorum.