bugün

lan yıllardır okuyorum, "yazar olsam şurda şunu yazardım, burda bunu yazardım" diyorum, e neden yazar olmuyorum? Mal mıyım ben? Deyip, yazar olmaya karar verdiğim oluşum. Ne diyordunuz siz?
sağol Zall reyiz**
sebepsiz caylak olunabildiği gibi sebepsiz yazar da olunabiliyor.
yeni modları cok bi heyecanlı, çok bi vasat adamlar. ne adamakıllı konuşurlar ne adamakıllı cevap verirler, ne de formattan haberleri olur. mantıgı kapmıslardır sadece.

-trol'ü koru yazarı siktir et.
yazardan çok silik yazarın olduğu sözlük. ben demiyorum, istatistik öyle diyor.

7. yazar 20.125
10. silik 35.856
mutlu mesut takıldığımız bir ortam olması gerekirken, sol frame'in cinselliği ile huzur kaçmaktadır.
moderatörlerle ilgili ilginç başlıklar iyiden iyiye sinir bozuyor ve sol frame'in de ebesini taciz ediyor!
http://uludagbesiktas.blo...11/zall-ismail-alpen.html

tamamı yukarıda verilen bir röportajında zall interaktif sözlüklerin amacını, kullanıcıların yapması gerekeni mükemmel açıklayarak aynen şu cümleyi kurmuştu,

''Katılımcı sözlükler internetin sunduğu imkânlardan faydalanmak için bir yol sadece. Katılımcı sözlükler internetin getirdiği nimetleri özümsemiş olarak daha özgür konularda, daha özgür yazabilme, daha sınırsız düşünme, dili daha anlaşılır kullanma gayretleri ile yazılı kültüre olumlu yönde katkı sağlamaktadır''

sadece uludağ sözlük olarak şu an bu tümcelerin neresindeyiz yakınındamıyız yoksa epey uzağındamıyız merak etmemek elde değil.

belki admininkendisi bizi aydınlatırda kaliteyi yine tavana vurdururuz.
gün geçmiyor ki moderasyonla ilgili bir başlık sol framede ilgi görmesin, normalleşsin artık.
moderasyon ve yalaklarının ağırlıklı olarak gündemi belirlediği sözlükümsü.
beni çok ama çok aşan sözlüktür. hele son aylarda resmen komplekse giriyorum açılan başlıklar ve altındaki entryleri okuyunca. anlamıyorum resmen, acaba yazar burada ironi mi yaptı diye. başka bi ülkede, başka bi gezegende yaşıyorum sanıyorum. bu kadar şaşırmak insanlara, düşüncelerine, bi noktadan sonra şaşkınlığı aşıp, antidepresan bi ruh haline sokuyor. karar verdim daha seyrek girmeliyim sözlüğe, sıyırmak üzereyim.
Çok sevdiğim saydığım, ne tesadüftür ki aynı zamanda yazarlık yaptığım sözlüktür.

Ne var ki, son zamanlarda motoru bozma aşamasına gelmiş, sürekli belden aşağı ve tamamen geyik içerikli başlıklara ev sahipliği yapmaya başlamıştır. Ki bu başlıklar, kişiye hiçbir bilgi katmamakla birlikte, saçmalık moduna girmeye başlamıştır.

Bir an önce yazarların kendilerine gelmelerini ya da moderatörlerin biraz daha dikkatli davranmaları gerekmektedir.
giderek incileşendir. sol framedeki başlıkların yarısı penis ve vajina yarısı regl ile ilgilidir.
şifremi yanlış girince bana kod olarak "obama" yazdırmış sözlük. kod mod, ne tuhaf şeyler seçiyorsun arkadaşım sen?
altıncı ve yedinci nesillerin gelmesiyle entry sayısında patlama yaşamış olan sözlük. ben beşinci nesildenim ve o neslin son yazarlarındanım. sözlüğe geldiğimde entry sayısı beş milyondaydı. şu an ise on milyon entryi geçiyoruz. iki nesil ve beş milyon entry. tabiki hepsini onlar girmedi. ama bu artışta onların payı yadsınamaz derecede çok. entrylerde de biraz nitelik olsa ya... peh ! nicelik olarak on milyon, nitelik olarak... sekkiz ! milyon değil hee. belki bin.
sayesinde tüm sözlükler adına bir şeyler karalayabilmektir.

deniyor ya hep bizim için, "nicklerinin altına sığınan ve ona buna hakaret eden kişiler" diye, çok sövdük, daha da üstlerine gittik elemanların ama doğru söylüyorlar be sanki. şu sözlükte ettiğin lafların yarısını bırak çeyreğini sokakta et ya linç edilirsin ya da zindanlarda çürürsün.

atatürk'e söveni mi ararsın, dine allah'a söveni mi? rakip takım taraftarlarına edilmedik küfür bırakmayanlar. hepsi var kardeş. kız kardeşinin güzel memeleriyle otsbir çeken adamlar bile var burada. düşün bir kere. hepimiz nicklerimizin altına sığınıyoruz bunları yazarken.

ülkede özgürlük denen şey kuşların kanatlarında yukarılara doğru süzülüyorken, hala az da olsa özgür kalabilen yerler oldu sözlükler.

yazdıklarınız yüzünden istifanız istenmiyor en azından. 15 ay hapis cezası falan da almıyorsunuz. görevinizden alınmıyorsunuz böyle omuzlarınızda semanın tüm yaratılanları olsa da. en fazla 3-5 kişiyle laf dalaşına giriyorsunuz, o size liseli diyor siz de ona. başka da bir yaptırımı yok.

nicklerimiz bizlerin özgürlük kalkanları artık bu ülkede. ifade özgürlüğünün bitirildiği coğrafyada, özgürlüğün prototipi olması dileğiyle.

sevgiler size sözlükler.
diğer sözlüklerin eline verebilecek düzeye gelmiş yegane ilim irfan yuvası.
sandığımdan daha fazla işe yaradığını bugün anladığım klon. bugün okulda ahmet kayanın dosta düşmana karşı şarkısı takılıverdi birden ağzıma. ulan ben bunu bir ara ne kadar çok dinliyordum diye düşündüm. sonrasında kaç yıl oldu lan ne zamandı ki o acep diye kendi kendime sorarkene eve geldim ve dosta düşmana karşı başlığına bakıp 2008de girdiğim entryi gördüm. güzel şey güzel...
artık insanın pek yazası gelmiyor. formatı kırmışlar galiba.
(bkz: çerez)

ben çerezi severim bu arada, yanında bira ile iyi gider. ama yemek niyetine yiyemezsiniz.
http://www.facebook.com/h...?sk=group_168636863169644

kendini aşmıştır!
(bkz: uludag sözlük kurucusu zall dan kişisel bir rica)
(#10008269)

bu çeşit bir entry'nin günün en beğenilenleri listesine girdiği sözlük.

(bkz: tehlikenin farkında mısınız)
şakirt yuvası haline gelmiş. kalitesizliği de bu yüzdendir.
faşist yuvası haline gelmiş. kalitesizliği de bu yüzdendir.
her şeyi dini inanca, siyasi görüşe bağlayan insanların yuvası haline gelmiş. kalitesizliği de bu yüzdendir.

entry'yi biraz daha açmak gerekirse; dağarcıkları "şakirt, faşist, solcu, sağcı, komünist, ateist, dinsiz, ergen, liseli, abaza*" kelimelerinden ibaret yazarlar yüzünden bu haldedir.
çocuk yuvası haline gelmiş. kalitesinin tartışılması da bu yüzdendir.