bugün

uludağ sözlüğün msn zamazingosuna giriş yapabilmeniz için sorulan soru.
(bkz: prim yapmaya çalışmakta olan yazarlar)

başka bir şey bulamadım.
(bkz: farkı fiyatı)
sağcısı, solcusu,şeriatçısı,kemalisti,ateisti,nurcusu,liberali,rockcısı,narsisti,deisti....
(bkz: bitmez bu liste)
tek farkı farkı olmamasıdır.sözlük işte, yaz, okun, geç.bir fark aramak nedendir?
daha kullanışlı geliyo insana nedense.
farkettiğim bir şey var ki o da hiç bir şey farkedemediğimdir.

(bkz: kertenkelekus kuyrukus)
farkı muamele yapması bir de daha öz ödüyorsun...
(bkz: farkımız tarzımız)
(bkz: okuyom ben ya)
her an her şey olabiliyor. gelişmeleri önceden öngöremiyosun, olduktan sonra bi bakıyosun aa olmuş. e tabi bu da hayatımıza ve buradaki birlikteliğimize heyecan katıyo. işte böle.
(bkz: biz yiyiciyiz)*
her bok'a maydanoz olan yazarların bulunması. *
alışkanlık ilk göz ağrısı mıdır nedir?
farkımız, farkınız!**
(bkz: hayır diyemeyeceğiniz lezzet) *
okan bayülgen in programlarında uludağ sözlük ten bahsedip durması uludağ sözlüğü ekşi den sonra ikinci en büyük sözlük yapmıştır.
bi tane kadın vardı, soda şişesini kocasının götüne sokmaya çalışıyordu adam hastanelik oldu. başka yerde olmaz herhalde.

(bkz: kocasının götüne soda şişesi sokan kadın)
Benim için tek ve en önemli fark: Bu sözlük eleştiriyi kabul ediyor, yazarı uçurmuyor, afferin la sana!
ekşi de badi var, uludağ da yok.
uludağ da başlık kapatma tuşu var, ekşi de yok.
ekşi de fırat teması var, uludağ da yok.
uludağ da reklam yok, ekşi de hergün var.
lokal bir sözlük olmasından mütevellit yazarların, hayaliden biraz daha öte her an karsılasılabilecek insanlarmıs gibi durmasıdır belki insana kendini çeken. hem zirve oldugunda bursadan yüklü bir miktar katılır. sonra sokakta gördüğünde yanındakine sözlükten arkadas olarak tanıstırır. halısaha macına cagırır. kanka gel içek yapar. çünkü kankası gelip içecek mesafededir.

meselesi lokalliktir. yerelliktir kanımca. bundan ötürü de sıcaklığı vardır. odur.