bugün

insanların duygularıyla, düşünceleriyle veya inançlarıyla* dalga geçerek diğerlerinden bir adım öne çıkmak isteyen yazarlardır. örnekleri çoktur.
olmadı ülkesine bok atar. yemek yediği çanağa sıçar. (bkz: orhan pamuk)
moderasyonun ayıbıdır. artık iyice cıvkı çıkmış başlıkları pişirip pişirip önümüze koyarak bıkkınlık veren, popülerlik elde etmek adına durmadan aynı şeylere takılan yazarlardır.
yanlışa doğru veya doğruya yanlış diyerek ve üstüne bir de saçma sapan dayanaklar bularak argümanlarını dikte etmeye çalışan, ancak tamamen monotonlaşmış ve sıkıcı başlıklar üzerinden prim yapmaya çalışan yazarlar güruhu. herkesin doğrusu kendinedir de arkadaşım atatürk'e, peygamber'e, kur'an'a ve bütün bunlara saygı ve sevgi duyan türk milletine laf etmen veya bütün bunları karşılaştırarak 'anneni mi seviyorsun babanı mı' tadına getirmen, seni hiç bir zaman haklı çıkarmaz aksine acıma butonu eklenmesine sebebiyet verir. yapma. adam ol adam!
(bkz: şaşırma sabrımızı taşırma)
bıkkınlık veren yazarlardır.

(bkz: yeter ulan)
(bkz: çok dertliyim be sözlük)
21 yüzyılda hala aramızda yaşayan yaratıklardır.arkadaş senin kreasyonun vampirler ülkesinde, bilet paranı ben vereyim de ikile.nikaltını bombalama!!
(bkz: prim yapmayın prim)
(bkz: prim yapmaya çalışan akbaba)
kendi adının her zaman ön planda olmasını isteyen , sürekli reklam amacı güden , sözlükte huzursuzluğa sebep veren insan topluluğu.
arkadaş çevresini geniş tutan yazardır, benmdir. geniş tutuyorum ki müşteri potansiyeli artsın.

sonra çok yalaka oluyorum. o fondoten sana iyi gider, bu ruj seni de sevgilini de uçurur falan diye.

(bkz: avon)

(bkz: prim)