bugün

bulunduğu yerden* ötürü atıl kalandır. ne ekşi duyuru, ne de iti sözlük duyuruları kadar aktif olamayandır. moderasyonun tekrar gözden geçirmesiyle daha kullanışlı bir hal alması istenendir aynı zamanda.
yeni ilan verme seçeneği şimdilik kaldırılmış olan bölüm. ya da kaldırılmasa da ilan verme yeri değişmiş ve bulunamamakta.
yeni ilan veya duyuru verilemeyen aparat. şakaklarım ağrıyor hadi açın şunu, açın sözlüğün önünü.
arada bir ziyaret edilmelidir.

http://www.uludagsozluk.com/ortam/uludag-ilan
şakacı arkadaşlarımızın da hünerlerini gösterdikleri yer.
bir insan aynı anda hem tıp hem makina mühendisliğini aynı anda okuyabiliyormuş bana bunu öğreten ilan hödösü. *
gayet işe yarar bir sözlük uygulamasıdır.

ben şöyle bir ilan vericem birazdan ;

19-25 yas aralığında, gezmeyi, sevismeyi, eğlenmeyi seven bayan arkadaş aranıyor. sevismekten kastım sekstir. yapmak isteyenler yardımcı olsun bana. tüm hesapları ben öderim, aksam eve bırakırım. maksat sosyalleselim, seviselim. herkesin ihtiyacı karsılansın.

basvuruları bekliyorum.
neden alim satim kismina ekleme yapilamadigini merak ettigim hede. diger butun kategorilerde yeni ilan ekle butonu varken, bunda ayni yerde yeller esiyor. yok mu bu isin esasini bir bilen?
sözlüğün en işlevsiz, kullanılmayan ama en gerekli özelliklerinden biri.
şimdiye kadar çok kereler ilan verdim, ancak sadece birine doğru düzgün cevaplar alabildim. sadece bursalıların bileceği ve yardımcı olabileceği konuları "yazarların çoğu bursa'dan. nasıl olsa bilirler bizim uludağ'cılar" diyerekten yazdım. ancak tek bir insan evladı bile cevap yazmadı, sorularım kayboldu gitti. aynı soruyu ekşi duyuru'da yazdığımda cayır cayır cevap yazıldı. sadece bursalıların cevap verebileceği soruları sormak için başka bir yer bulamadığımdan, geri kalan sorularım cevapsız, sorunlarım çözümsüz kaldı.

uludağ ilan'ı gerzekçe kullananlara değineyim. üzülerek söylüyorum ki, "sikecek kız arıyorum" ilanları artık komik değil. hatta en başından beri komik değildi. gerzek ilanlara en başta karşı çıksam da, sonraları bazı yazarların uludağ ilan'a girmesinin tek nedeninin bu ilanlar olduğunu anladım. yani, yazar o gerzek ilanları görmek için sayfaya girdiğinde, belki gözü kayar da yanda sorununa çözüm arayan birinin ilanına denk gelebilirdi.

çaresizliğin, yardım aramanın ne demek olduğunu bildiğimden, uludağ ilan'a sık sık giriyorum. elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. ancak bazılarına o kadar uğraşıp cevap yazıp, karşılığında bir mesaj bile alamamak beni ilan sayfasından soğutuyor. teşekkür beklemiyorum; "tamam" yazıp gönderse de olur. diyorum acaba nete mi giremedi, o yüzden mi cevap yazamadı.. sonra bakıyorum beyimiz çatır çatır entry giriyor. sonra "senin için kafa patlatanın aq ben" deyip kapatıyorum sayfayı tabii.

uludağ ilan'a sık sık girin. belki sizin için önemsiz bir bilgi, bir başkası için hayati önem taşımakta. bir de, size değer verip, sorunuza cevap veren kişiye bir mesajı -teşekkür bile demiyorum bak- çok görmeyin.

şuradan başlayabilirsiniz;
http://www.uludagsozluk.com/ortam/uludag-ilan/
deneme amaçlı kullanmak istediğim. işe yararsa her an kullanıp yalama yaptırabilirim.

-- ilan --

her yerde sevişilebilir, sarışın, mavi gözlü. yemek de yapabilsin, ev de temizlesin ve emmeye gömmeye de gelsin bir zahmet. hatun aranıyor efenim. acilinden. 90 model ve sonrası olursa memnun olurum.

not: 2.el istemiyorum. bende de var o.

-- ilan --
her yazarın arada girip şöyle bakması gereken, yardıma ihtiyacı olan yazarlara içimizden birilerinin yardım etmesi için gerekli bir fasilite.
arasıra herkesin bakması gereken bölüm. özellikle soru/yardım bölümü güzeldir.
evet. bu yazidan öncekilerin yazdigi ve bundan sonrakilerinden yazacagi gibi insafsiz tospalara..
ara sira bakin oraya.
Belki insanlar cevabini bildigin bi soru sormustur.
belki arayipta bulamadigin dizilerin arsivini bulacaksin.
Belki yardim edip kendini tatmin etmek istersin diye yazdim bunu da
yoksa cevabini bekledigim bir soru yok.
arkadaş arayan yazarların başvurduğu hededir. bahar çarpması mıdır? nedir? bi artış olmuş.
ekşi duyuru gibi bir hale gelirse güzel olur. herkes takip eder.
aranan kan grupları vs konuların duyurulduğu, uludağsözlüğe bağlı, yazarların yardım istedikleri konuları başlık halinde açıp duyurmaları fena olmaz.. siteye kolay erişim için, sözlüğümüzün sağ tarafınada 'uludağ duyuru' diye buton koyulursa tadından yenmez..
hem böylece sözlükte bazı konu başlıklarını üstte tutmak için sürekli entry girme ihtiyacı ortadan kalkar..

çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu tamam mı..

not: ekşide var, gördüm esinlendim..
--spoiler--
sahibinden satılık 1. nesil inci sözlük hesabı
ocak ayı 1. nesil inci sözlük hesabımı satıyorum. hesabım hiçbir "@2" ayarına maruz kalmamıştır. celebirty olmaya yatkın bir nick tercih edildiğinden mütevellit kısa sürede internet aleminin aranılan adamlarından olabilirsiniz. kızlar mı? onlar zaten kapınızda yatacak. özel mesaj butonunuzu aşındıracaklar. çoğ sigiş dönecek çooğ.
--spoiler--
kimsenin sallamadığı girip bakmadığı fasa fiso.
gelişmelerin hemen altına sabitlenirse ve her yeni ilanda özel mesaj gibi renklenirse belki biraz daha aktifleşebilir..
ara sıra bakılması gereken ilan yeri. faydalı alış ve satışlar da bulunmakta.
o kadar soru, ilan veripte şu ana kadar yararlanamadığım bölüm.
adam sıyırmış. merak ettim bende şimdi.

90 larda unutulmaz bir film vardı günlerdir düşünüyorum google a soruyorum söylemiyor. güzel bir filmdi ama böyle vurdulu kırdılı filan oyuncuların ismini de hatırlayamadım güzel bir filmdi.. (tabi ki şaka )

çekik gözlü bi manyak vardıfilmde.yüzü bembeyazdı olay afrikada geçiyodu bu çekik gözlü herkesleri dövebiliyodu alnına bir kağıt parçası yapıştırınca duruyodu.devamlı zıplıyordu bide bu çekik gözlü arkadaş. ziplaya zıplaya dövüyodu adamları. afrikalılar ayaklarıyla piton filan yakalıyolardı filmde. çekik gözlü arkadaş değişik bir icadtı ama geleni geçeni pataklıyodu. olay afrika kabilesinde geçiyodu filan felan işte daha fazlasını hatırlayamıyorum bulan gören duyan izleyen varsa bi yardımcı olsun.

(kavatar, 27.10.2010 22:04
işe yaradığını hiç sanmadığım, kıyıda köşede kalmış bir mekan.
çok seyrek baktığım bir yer.
bir sürü eleman espri yapmış.
çok kötü espriler.
yazık.
evlendirme programlarını aratmayan uygulama. formatının çok dışında, yazık.
şöyleki;
"evlenmelik bayan arkadaş.
şöyle 25-30 yaşlarında, helal süt emmiş, eli yüzü düzgün, sokakta hanımefendi, mutfakta aşçı, yatakta orospu, pes oynamayı bilen, 1.74 boy, 55 kg ağırlığında, düzgün bir işi ve iyi bir geliri olan, format atmayı bilen en az bir dil bilen, sarışın, dik memeli ve renkli ( yeşil renk öncelik ) gözlü hayat arkadaşları aranmaktadır. ilgilenenler özelden pm atsın."
güncel Önemli Başlıklar