bugün

bi de bu tıp okuyan sikkolar ilk haftadan o kendilerine hiç yakışmayan aşırı boktan önlükle fotoğraf atarlar ama aradan 5 yıl geçse bile iki grip ilacı yazamazlar , iki iğne çakamazlar , aysı süreç içinde mühendisler iş kurmuş aile geçindirmeye başlamıştır bile.

alayı dayaklık bu doktorların.

sanki hepsi bana house md amk.
Aynen katıldığım kalkıklıktır. Daha 1. Yıl 1. Dönem sonunda arkadaşlarının rahatsızlıklarına tanı koymaya başlıyorlar. Önlük ile fotoğraf çekip atmak olmazsa olmazıdır.

Kıskanmıyoruz kardeşim bileğinin hakkıyla kazanmışsın ama gözümüzün içine sokma.

Edit: eksileyen 1. Sınıf tıp öğrencisi.
Sınıf geçtikçe azalacaktır.
benim de doğuda tıp, bütün üniversitelerde diş hekimliğine tutacak sıralamam(puaniyüzdelik dilim ne dersen işte) var iken mühendislik yazdığım için ben de bu grupta mıyım acaba ?

(bkz: kafam matematik fiziğe basmasaydı tıp yazardım)
(bkz: tıp okuyanlardaki göt kalkıklığı vs. tıp seçemeyenlerdeki göt yetmezliği)
yiyosa yazsaydın ya sen de sürünmekten korkmadan şimdi istediğin kadar kaldırırdın. tıpçı falan değilim ama bir gruba böyle (bkz: götü kalkık) hitap etmenin ve bu genel üslubun kişinin kendi götü kalkıklığından dolayı olduğunu düşünüyorum.
son olarak (bkz: asıl senin havan kime ibnetor)
bi de bu sikkolar aynı zamanda tıp okuduğunu belli etmek için muhabbeti öyle bir ayarlarlar ki onuncu saniyede tıpçı olduğunu anlarsınız bu delişmenlerin.
ahaha yok ya tıpçısın demek dur hemen vereyim sana... kalbimi.. ya ...
hakli got kalkikligidir ben olsam ben de oyle olurdum cunku tip lan boru mu. isletme okuyanlar beni facebook'tan silsin. cekilin ben tip okuyorum. öff cok eglenceliymis.
Tıpçıların bu yazıyı gülüp geçtiği önerme , hahah kalkık çok da güzel tamam mı hadi geçin tassagınızı da sonra gelsin ananįzı babanızı da doktor kurtarsın . Cidden güldürdünüz . Evet kalkıķ ve burda bunu konuşacak kadar düşmüzsünüz . Haydi size kalkık götümle gülüyorum bak belli de ettim off çok ukalayım.

(bkz: tıpçıları çekemeyenlerdeki eziklik psikolojisi)

Edit : hala cidden kalkık olduğunu düşünenler varmış . Kendi kendinizi eziklik psikolojisine büründürüp de düşürmeyin . Ne eli öpülesi insanlar vardır bu camiada .
bi de gelip demezler mi ananızı biz kurtarcaz babanız hasta olunca bize gelceksiniz diye. ulan boyacıya mı gidicez tabi size gelicez.
sinirden küçük kardeşimin götünü tekmeliyorum ya. ulan sanki babacığının hayrına yapıyor. sen hiç bir itfaiyecinin şunun dediğini duydun mu ? şimdi lafımızı ediyorsunuz ama yarın bi gün ateşini ben söndürürm dünya güzeli dediğini , demez çünkü zaten görevi o.

ben geliyorsam paşa paşa muayene edeceksin. babanın hayrına sanki ahahahah.
Bırakın da kalksın adamlar şu dünyanın en kutsal mesleklerinden birine sahip olacaklar. Maliyecinin götünün kalkması aptalca misal ama tıp okuyanınkinin kalkmasında bir mahsur yok bence.
adamlar kazanmış okuyor. yiyorsa sen kazanaydın dedirtir.
Daha tam kalkmadı. Kaldırırmısınız?
Göt kalkıklığı bende tasvip etmiyorum ama eski kız arkadaşım özel bir üni de tıp okuyordu. Kafayı yersiniz. Gerçi yemeye yakındıda o neyse. Full ingilizce anlatılıyor ve araya tıbbi olaylar girince beyin yanıyor. Kız zaten dışarı çıkmıyordu çalışmaktan asosyal tip olup çıkmıştı. o demem ki kolay değil arkadaşlar.
Bırakınız lütfen.adam çalışmış kazanmış.her meslek icin bunu diyebilirim.ama elinde elle tutulur bi meslegi olmayip,usengec takım moduna girenler sussun bi zahmet.

cok cok iyi yerlere gelmis muhendislerin de havasi yok mu?tabi ki de var.bu doktor olmakla ya da baska bi meslege sahip olmakla alakali degildir.bu insanlarin kisiligle akakalıdir.unutmayin ki,insanin bilgisi artiginda alcak gonullu olmayi ogrenir.
Dünyanın en boktan sınav sistemiyle üç sene uğraşıp, milyonlarca şeyi ezberleyip. Anatomisiyle, farmakolojisiyle, histolojisiyle, fizyolojisiyle, mikrobiyolojisiyle, parazitolojisiyle 3 sene cebelleşip,

Kliniğe geçip 2 sene de orada kafa patlayıp, neredeyse 2-3 haftada bir sınava, sözlüye girip. Her gün sakal tıraşı olup, takım elbise giyip. Onlarca hastanın ağız kokusunu çekip, yetmeyip birde hocanın ağız kokusunu çekip intern olunca 12 ay boyunca hastaneyi kurtarıp bir süper kahraman ordusuna mensup olunca sen de anlarsın.

Bu kadar boktan bir işi bu kadar az bir ücrete kimse yapmaz. Ne gündüzünün ne gecenin belli olmadığı bir hayatı kabul etmezsiniz.

Kusura bakmayın, bu kadar egosu olmasa hiçbir hekim bu işi yapmaz.

Grip olunca gidecek doktor bulamayacaksınız.

Çok şükür hekimliğin ağzına sıçtınız. Her geçen gün mesleği bırakan hekim sayısı artıyor. Kına yakın.
Canınız bize emanet nası kalkmasın popomuz.
Adam gibi calisip da girseydin sayina amina koydugum.

Gelmis 24 saat sozluk basinda entry kasacagina sen de kazansaydin.

Tip kazanamayanlar olsun hacettepeden selamlar
kurul zamanları verilen uğraşın doğurduğu sonuç.
eczacılık bölümünün sırf bunların yazdıklarını okusunlar diye kurulduğunu düşünürler. herkes adamların eline bakıyor. bir lafı ile seni soyunduruyor daha damı kalkmasın götleri.
böyle bir kalkıklık varsa bile ileride "hastanın içinde makas unutunca" inecek olan kalkıklıktır.
Haklı kalkıklık. Zaten hepiniz de puanı aldınız ama gitmediniz di mi?

Kusura bakma ama senin sürünmek olarak gördüğün o 10 sene sonunda sen onun ayağına çaresiz gözlerle gidersin.
Gözlüğünü çalın gider. Adamlar gözlüksüz önünü göremiyyoe.
Kalkıklığı artıkça kalitesi düşen meslek grubudur.
Veteriner hekimlik okuyan biri olarak söylüyorum, hepsi olmasa da büyük bir bölümün götü cidden kalkıktır. Koca kampüsü beyaz önlükle gezerler. Yemekhaneye Beyaz önlükle giderler. Ulan onu sana uygulama dersleri için verdiler şov yap diye değil. Biz de beyaz önlük giyiyoruz ama ders sonunda çıkarıyoruz. Bir de bizim mesleği aşağılayanları mevcuttur bunların. biz sizin kendi sağlığınızla ilgileniriz Siz anca bizim kedimizle köpeğimizle ilgilenirseniz demişlikleri vardır. tükettiğin hayvansal gıdaları veteriner hekim kontrol etmese görürdün kim kimin sağlığını koruyor. Denilerek susturulurlar.
vize-final, sınav demek yerine komite derler. komite haftasını her türlü sosyal mecradan reklam ederler. anladık tıp okuyon be dünya güzeli.