bugün

(bkz: kedi ulaşamadığı ete mundar dermiş)

Doktor değilim lise öğrencisiyim fakat ilerde Türkiye'nin sayılı doktorlarından olacağım için cevap verme hakkını kendimde buldum.

Öncelikle götü kalkık olanların haklı göt kalkıklığıdır. Akranları lol oynarken, ailesinin parasını çarçur ederken onlar verimli bir şekilde vaktini parasını kullanıp diğer insanlara sınavda gömmüşlerdir (bazı parlak mühendis arkadaşlarımı ayrı tutuyorum)

ikinci olacaksa bu tamamen yanlış bir önermedir. Doktorun götü kalkık olmaz. Her daim hümanist düşüncelerden yola çıkarak hastayı en iyi hayat koşullarında yaşatmaya çalışır. Asla ego yapmaz.
ulan götü kalkıkmış da , havalıymış da ahaha noldu serum tak dedin de takmadı mı ? cahil seni.
ulan o adam senin hayatın boyunca okumadığın notu okuyor bi haftada , yetmiyor bi de öğreniyor. sen kimsin kardeşim ya ? sen kimsin. sen bilirkişi misin , sen uzman mısın mesela nesin yani.
6 yıl okusun , bi ev dolusu kitapla tusa girsin , üç kuruş asistan maaşıyla ülkenin bi ücra köşesinde asistanlık yapsın dayak yesin nöbet ttusun bu arada da evlenebilirse evlensin , bi aradada askerliğini yapsın ama sen sana gereken ilgiyi göstermedi diye götü kalkık de.

onun götü kalkık değil len sen çok aşağıdasın.

hahahha. kaybol şimdi.
Bir baltaya sap olamamış insanların gözlemleri(!) sonucu vardığı kanı. Boş gezenin boş kalfası şeklinde hayatını devam ettiren insanların, idealleri için bazen hayatını doyasıya yaşayamamış fakat insan hayatı gibi önemli bir konuda iş yapacak; karşılığını da maddi manevi en güzel şekilde alacak insanları cekememe durumu. Kusura bakmayın efendim, o göt isterse arşa da çıkar.
Olmayan kalkıklıktır. Aslında ciddi anlamda kafa patlattıklarından beyinleri sulanmıştır.

3 yıl önce bir kafede yaşadığım olay doktorlar hakkındaki o havalı tavırların yerle bir olmasına sebep oldu.

Zamanında geçirmiş olduğum bir rahatsızlıktan dolayı 2 ay hastanede kalmıştım. O donemde bir asistan vardı baya ilgilenmişti benimle. Üstünden bir kaç yıl geçmişti ki kafede karşılaştık. ikimiz de selamlaştık ben onu nereden tanıdığımı hatırlamaya çalışırken o bana bazı doktorları sordu. 'Tamam bu hastaneden şimdi hatırladım' diye yorumluyordum ki arkadaşlarla görüşüyor musun? yakın zamanda kampüse gittin mi? diye sorular gelmeye başladı. Ne diyor lan bu başka bir yerden mi tanıyorum derken sorular daha da ilginçleşti. Bilmediğim şeylerden bahsetmeye başladı. Bu beni okuldan arkadaşı zannetmişti. Ben pis pis gülünce o da yaptığı hatayı fark etti. Sonra doktor hasta ilişkisine girmeye çalıştı ama yemedi. Yanındaki nişanlısı da gülüyordu. Sonra tokalaştık masalarımıza döndük.
O kadar okuyor daktır civanım. O göt kalkacak.
öncelikli olarak adam çalışıp min 10 bin gibi bir sıralama yakalamış üstüne altı sene lisans eğitimi almış üstüne dünyanın en zor sınavlarından birisi olan tus u kazanmış 4 sene daha asistanlık yapmış ve uzman olmuş. cerrehi branş seçtiyse belli bir süre sonra 20.000 tl civarı gelir elde edecektir ki kuruşuna kadar helaldir. bu adamın götü kalkmasın da kimin kalksın?
Genellemeler yaparak insanları ötekileştirmeye çalışan kişilerin tespiti olduğunu düşündüğüm genelleme. Tıp okuyan biri olarak çevremde başlıktaki tarzda tipler yok diyemeyeceğim. Ama bu kişilik meselesi arkadaşım. Götü kalkık olan sadece diğer fakültelerde okuyanlara karşı götü kalkık değil, yanında oturan tıpçıya da öyle davranıyordur emin olun. Ben arkadaşlarım arasında gayet mütevazi birçok kişi sayabilirim. Olay 2 yıl okumak yada 6 yıl okumak değil, olay sen neysen onu ortaya koyabilmek. 6 yıl okudun diye adam olmadığın gibi 6 yıl okuyorsun diye otomatikman götün de kalkmıyor. Birkaç olumsuz davranış gördünüz diye herkese önyargı ile yaklaşmanın alemi yok.
(bkz: sendeki hava otomobil lastiğinde de var)

Şaka lan şaka, o kadar oku bir de senin götü görelim.

Adamlar haklı denilesi göt kalkıklığıdır.
Sen şurda iki yıllık aöf mezunu olunca kutlama yapıyor ailen. istersen onlara laf atmadan önce kendi popona bak mezun olduğun dönemde.
Bu tipler hakkında konuşanlara hep kızmışımdır aslında, ta ki bir ay kadar öncesine dek. Ders arasında arkadaşımla okulun kafeteryasında oturuyoruz,karşı masadaki çocuğun gözleri hep üstümüzde. Neyse kalkarken geldi,yanımdaki sandalyeyi göstererek "oturabilir miyim biraz?" dedi. Tabii buyur ettim, normal insanlar gibi ismini söyleyecek numaramı isteyecek falan diye bekliyorum. Adam döndü ve "Merhaba ben tıp okuyorum,sen?" dedi. Evet aynen öyle dedi. Ondan sonra bu yargıya ben de katılmaya başladım. Bu da boyle bi anım.
O zaman sikin annelerinin beyaz kiclarini.
nedense daha çok tıp okuyanların karşılaştığı iddia.

Mühendislik okuyup kendini bi bok zanneden yok mu sanıyorsunuz ? birebir gözlemimdir; var.
mimar olup burnu havada gezen yok mu ? ooo hem nasıl var.

peki neden sürekli tıp okuyanlara geliyor bu iddia? çünkü büyük çoğunluğunda bu durum gözleniyor da ondan. kaç yaşına gelmiş uzman doktor elinden gelse okuduğum mühendislik bölümünü yok sayacaktı. Allah allah' mış o bölümün adı şöyle değil miymiş ? (tavır öğrenme niyetli değil aksine ukalaca)
he p.zevenk onu da sen biliyorsun. işini yap siktir olup gidelim işte... bak gene aklıma geldi.

ama hepsini aynı kefeye koyamam. uzaktan kuzenim, bi yakın arkadaşım ve bir de başka vesileyle tanıştığım 3 doktor hanımda bu haller yok mesela. tatlış tatlış insanlar. yani espri anlayışları biraz ölümlü falan sadece o kadar. o da olacak fark katacak. ama gel gör bu 3 ü çoğunluktaki dingilleri kurtaramıyor malesef. böyleyken böyle.
Siklemeyin abi sizde ne var yani okduysa ürolog olunca önümde diz çökecek olan o değil mi?
bence bunu düşünenin kendi aşağılık kompleksinden kaynaklanıyor. götü kalkıkmış niye? tıp okuyomuş. ha sikim olay ya. kendi hayatını yaşıyorsun. sikmişim okuduğu okulu der geçer giderim ben.
Hemşirelerı görünce doktorlar bana çok mutavazı geliyorlar.
yanlış önerme. göt kalkıklığına görebilmek için onunla muhatap olman lazım. ama bir tıpçı muayne dışında seni muhatap almaz. adam gazete niyetine derslerinin yanında işletme okur. yüksek egoları dahi yoktur kendi aralarında. ama normal bir insan bunu göremez. bunu savunuyor muyum? hayır. ama içeriden gözlemlediğim bu.
Nedir bu tip cilarin çektiği dedigimdir.
(bkz: ulaşamadığı yere bok atmak)
(bkz: madem istiyorsun gel sen doktor ol)
Haketmiyor değiller.
ıtü li bir mühendislik öğrencisi olarak.
onlara tek sözüm (bkz: isteseydik en iyisine giderdik)
(bkz: Alın teri değil makina yağı)
Bunu bildikleri için ıtü odtü boğaziçi gibi buna uludagida katabiliriz ;-) Pek tatava yapamıyorlar.
--spoiler--
iyikide gitmemisim
bu tip şahıslardan her bölümde var. ayrıca tıp fakültesinde okuyup ta böyle olmayanlar da var. biri istanbul üniversitesi çapa tıp fakültesinde, diğerleri çukurova üniversitesi ve mersin üniversitesi tıp fakültelerinde okuyan 3 kişi var tanıdığım. üçü de mütevazi. çukurova üniversitesi türk dili ve edebiyatı, iktisat, işletme gibi bölümlerde okuyup ta götü kalkık olanlar da mevcuttur. bu durum sadece tıp fakültesi için geçerli değil, her üniversitede her bölümde var böyle tipler.
Haklı gururdur.
vize-final, sınav demek yerine komite derler. komite haftasını her türlü sosyal mecradan reklam ederler. anladık tıp okuyon be dünya güzeli.
Veteriner hekimlik okuyan biri olarak söylüyorum, hepsi olmasa da büyük bir bölümün götü cidden kalkıktır. Koca kampüsü beyaz önlükle gezerler. Yemekhaneye Beyaz önlükle giderler. Ulan onu sana uygulama dersleri için verdiler şov yap diye değil. Biz de beyaz önlük giyiyoruz ama ders sonunda çıkarıyoruz. Bir de bizim mesleği aşağılayanları mevcuttur bunların. biz sizin kendi sağlığınızla ilgileniriz Siz anca bizim kedimizle köpeğimizle ilgilenirseniz demişlikleri vardır. tükettiğin hayvansal gıdaları veteriner hekim kontrol etmese görürdün kim kimin sağlığını koruyor. Denilerek susturulurlar.
Kalkıklığı artıkça kalitesi düşen meslek grubudur.