bugün

http://galeri.uludagsozlu...üzik-dinlemiyorum-145828/
boyenes ayres te doğdu sanki mına koyim. arjantinli sanki.
sadece metal ve rock müzikle kısıtlı kalmıyor ne yazık ki .
kendini zenci sanan NY şapkalı gençlerimizden de duyulabilir.
fazıl say, erkan oğur, leyla gencer, fikret kızılok, suna kan, barış manço, cem karaca, bülent ortaçgil, erkin koray, bulutsuzluk özlemi, aşık veysel ve daha nice büyük isimler varken bu ülkede kendini beğenmişlikten öte gitmeyen cevaptır, nankörlüktür.
özenti ve küçümseme cümlesidir. beğenmediği müziğin dilini de konuşmaması kendisi için hayırlı olur.
insanın sana ne diyesi gelir. ister çince dinlesin ister japonca.

ayrıca bana ne de denebilir. müzik evrenseldir, herkesin müzik keyfine de mi karışıcaz, bi o mu kalmıştı?

edit: bunu söyleyen de az ukala değil tabi...
Saçmadır.Müzik iyise dinlenir,kötüse dinlemmez..
Ucuz bir Britney Spears müziğine Orhan Gencebay'ı tercih edebilirim..
türk filmlerini izlemiyorum, sevmiyorum diyen kişinin diğer bir söylemi. özentidir. marjinal gözükmeye çalışıyordur. böylelerinin ağzına küreğin tersiyle vurasım geliyor.
ya özenti ya da müzikten anlamayan insan söylemi.
mal mısınız lan siz?
tamam gidin demet akalım serdar ortaç dinleyin demiyoruz elbet de
adam gibi şarkı söyleyen beste yapan onlarca sanatçımız var.

bi siktir git ya kulaklarını ya da beynini yıkat da gel allah aşkına.

not: ayrıca metal ya da rock müzik dinleyenleri zan altında bırakmayın lütfen bu cümleyi söyleyenlerin herhangi bir kategorisi yoktur.

editlerim: imla
müzik sözle değil sazla yapılan bişi olduğundan dilin pek önemi yoktur. buna bi tek rap hopzop zopzop müzik uymaz. o da zaten müzik değildir. ritimli konuşmadır.

ek olarak çok da sikimizdeydi.
zeki müren, tanju okan, orhan gencebay, neşet ertaş, vb. dinlemeyen insanların söylemidir.

bakın şimdi acıdım onlara.
yalan bir ifadedir mutlaka 1 2 tane dinliyordur.
bunu diyen bunu da dedi:
"rakı sofrasında da en iyi anathema gider bence"
entellektüel geçinen züppelerin kendilerini satış şekillerindendir. kendi dilini kültürünü aşağı görme eğilimi vardır muhtemelen. müziğin evrensel olduğu gerçeğinden dem vurup ülkesini evrenin bir parçası olarak görmeme gibi bir çelişki taşırlar.
ben hep klasik müzik dinliyorum zaten.
türkçe müzik dinlememek bir noktada bir ayıptır bence. serdar ortaç ve onun gibi beş on dingili atarsak, hiç değilse sezen aksu gibi bir insanı dinlememek çok şey kaybettirir bir türk' e. Bir de işin sosyal boyutunu anlatan, genelde arka planda kalmış bir türkçe rap var. Ama ben biraz seçici olarak dinliyorum, işin biraz da verilen mesaj kısmına bakılması kanaatindeyim.
-ne tarz müzik dinlersin ?
-türkçe dinlemem jazz olsun klasik müzik olsun severim bunları
-peki tv de ne seyredersin ?
-genelde izlemem ama izlersem kesinlikle belgesel
-ama öyle bir geçer zaman ki falan...
-izlemiyorum ama cemileye yazık çok çekiyor
-...
karşıdaki demet akalın dinliyorsa verilesi bir cevaptır tabii.
(bkz: müzik dinlemekten soğuma nedenleri)
Şimdi herkesin hayatına kimse karışamaz. messelam ben bu şehil müzik dinlerim o bağyan şu şehil dinler,şu şehil dinler, ha hiç kimse kimseye karışmaya hakkı yok, özgürlüğü birdir.
karizma amacı güdülerek söylendiği halde, söylenenini yerin dibine sokan sözdür. Ama tersten alıp rock müzik dinleyen birine "Hiç Türkçe dinlemez misin?" diye sormak kadar sinir bozucu değildir.
(bkz: türkçeyi bir müzik türü sanmak)
Türk olupta Türkçe müzik dinlemeyen hiç yoktur.
fazıl say hazretlerinin eleştirmesini beklediğimiz, ama bir türlü eleştirmediği yavşaklıktır.
çifte standard mı uyguluyor ne aklınca!
incilerinmi dökülür yoksa.
bunu söyleyen sanattan anlamıyordur. o yüzden fazla üstelememek lazımdır. sanattan anlayan kişi sanat değeri taşıyan her türlü müziği dinler çünkü. yeri gelir hetfield'le head bang yaparken yeri gelir kimseye etmem şikayet der Türk Sanat üstelememe de dalar. yeri gelir halk müziği eserlerini dinler mühim olan sanatsal yönden değer taşıması. * * *
eğer türk ise; türkçe niye konuşuyon p*z*v*nk diye karşılık verilir.
çok duyduğum bir cümledir. ilginç olan bu cümleyi duyduğum insanların en damar en arabesk müzikleri dinleme eğilimidir.