bugün

iki kere ikinin dört etmesi olayıdır.

(bkz: sen girmezsen sana girerler)
(bkz: red alert)

türkiye açısından söylüyorum. sıkar o biraz...
suriye'ye girebilmek adına kurgulanan bir oyundur.tamam oldu hemen suriye'ye girelim.ırak'a girdikten sonra götünü toparlayamayan ve şimdi götü suriye'ye girmeyede yemeyen amerika'nın uşaklığını yapalım.aferin bize.
bana nedense 1. dünya savaşında oynanan oyunları hatırlatıyor, (bkz: enver paşa)

http://debka.com/article/...wn-Turkish-military-plane

(bkz: mossad)
bizim maşa olacağımızın farkında olmamız gerek.
kıçı kırık kandil dağına girmek için abd'den izin almalıyız diyenler ve onları destekleyen daşak yalayıcılar, bir alakamız olmayan suriye'Ye birilerinin itliğini yapmak için girmeye can atıyor. hoşt canım...

ulan bizim halk ne saf. kandil dağı'na girmeyi milletin aklından silmek için topyekün diyorlar ki orası zor arazi. ulan amınakodum, görende amerika'ya giriyoruz zannedecek. biz demiyoruz ki kolay ancak sonuçta bir dağ ve ortalama bir genişliğe sahip ve sen yıllardır bu işten kan ağıyorsun ciğerin yanıyor, şehitler veriyorsun, kaç yıl, oraya girmek mi zor? görende terör sorunu 2 yıldır var zannedecek hani oraya girmeye değmez olayına gelecek. yahu zaten oraya girsek 1000 şehit hadi abarttım 10 bin şehit versek o ailelerin hiçbirisi üzülmez çünkü öldüğüne değiyor, bok yoluna değil vatan yoluna ölüyorsun.

suriye, evet diktatörlük var. rejimin değişmesi gerek. ancak bu değişikliğin altında abd ve itleri varsa o değişim mezhep çatışmasına, katliamına dönüşür, ey vicdansızlar, esad yıkılırsa suriye'De dereerden hangi mezhebin oluk oluk kanı akacağını iyi biliyoruz. çünkü oradaki muhalifler çağdaş demokrasiyi değil kendi demokrasisini istiyor, tıpkı diğer ülkelerdeki gibi...

yazık ülkem...
Gokyuzunden 2 de bir ucak geciyor cok az kaldı galıba. (kılıs te yasıyorum)
putin gibi adamın yetmezmiş gibi çin in aleni desteği ile yemeyecek olaydır.
http://galeri.uludagsozlu...-ye-girer-ya-da-hi%C3%A7/
suriyede bizim uçaklarımızı düşürecek teknoloji var mı acaba ? bu olay ile müslüman dünyası ve doğu karışacak silah satışı artacak. emperyal devletler kazanacaktır. yine de bir şekilde ayar verilmesi gerekmektedir games of america olmasına rağmen.
girmelidir. (bkz: savaş sebebi)'dir. ancak şimdi değil. saldırının hemen ardından yapılmalıydı. bu andan itibaren sadece diplomasi işlevseldir.
an itibariyle adana incirlik üssüne 1 km mesafede bulunan bir arkadaşın bildirimidir;

--spoiler--
şuan ADANA -iNCiRLiK e yaklaşık 1 km mesafedeyim ...ÜSte olağanüstü bir hareketlilik olduğunu,bütün kalkış yollarının ışıkları yanmış..üst sınırlarında ise..hissedilir asker çokluğu dikkat çekiyor..bu tip haller..IRAK,LÜBYA ,gibi dönemlerde görülmüştü...elbette ki temenni...savaş olmaması yönünde.
--spoiler--
çok basit bir düşüncedir,devlet işleri öyle hadi girelim çıkalım olmaz,suriyeye türkiye girerse iran ve rusya bunu fırsat bilip nükleer vs deyip tatbikatlar yapıp, bunu fırsat bilen abd de irana girecektir,füze fırlatmak isteyen iran malatyayı hedef aldığında türkiye otomatikmen 3.dünya savaşına girmiş olacaktır...
ölü seviciler costular..hayatınızda kaç kere canlı bir savaşa şahit oldunuz..?

hadi ilk siz başvurun orduya girmek için..yerse tabii..
girecekse savaş çıksın diye can atan yazarlar gidip savaşsın.vatani görevini yapmak için askere gitmiş olanlar değil.
türkiye suriyeye girerse hiç iyi şeyler olmaz, yarın bir gün onlarda soykırım diye ağlar.. biz hoş görü ve iyi niyet açılım falan gitmeye devam edelim, onların potansiyeli bu, biz iyi niyeti bırakınca sözde soykırım oluyor amk.. o yüzden hiç gerek yok.. zaten suriye nin de götü yemez. daha geçen yunan bakan açıklama yaptı, bu neyin silahlanması diye, türkiye 3 günde götürür dedi.. uçak düşürecek kadar suriye de göt yok kısaca..
(bkz: savaş çığırtkanlığı)
yine yeni yeniden bıçak kemiğe dayandı.
türkiyeyle suriyenin yaşayacağı her türlü gerilim pkknın ekmeğine bal sürer.
olası bir savaşta 2 tarafında kullanılacağı bir savaştır.
gerçekten o uçağı suriye'nin düşürdüğüne inanmakta zorluk çekiyorum ve içime sinmiyor şahsen.

o değilde bir bakıma 2 tarafta "allah-u ekber!" nidalarıyla savaşacak bu herşeyi açıklamıyor mu sizce de?
önce araplara, evlerinde birbirlerini boğazlattılar.
sıra geldi komşuyu - komşuya kestirmeye!