bugün

insanın beynini kemiren bir soru bu, soru değil sorunsal aslında.

gazetenin mottosu bu: "türkiye türklerindir!"
ve hala değişmedi. 21 yy'dayız, ama o motto hala orada. ilk günki gibi taptaze.
gerçi önemi yok. o kafa değişmedkten sonra o yazı gitse ne olur kalsa ne olur allah aşkına!

bugün hala kürt çocuklarına ne mutlu türküm diye yeminler ettiriliyor, varlığım türk varlığına armağan olsun dedirtiliyor her allah'ın kör sabahı. komik lan. osmanlı gibi dünyaya medeniyet salan ve ırk, din ve dil farketmeksizin bu insanların bir arada yaşamalarına öncülük eden bir imparatorluğun torunlarının böyle bir sistemi suni sınırlar içerisinde uygulaması hakikaten ilginç. trajikomik.
türkiye sadece türklerin değildir efendim. türkiye üzerinde yaşayan ve bu toprakları seven herkesindir.

türkiye türkiyelilerindir.
Atatürkçü türk anlayışını henüz anlayamama hali.
kastedilen "türk" kavramı sadece türk kanından olmak değil , kendini türk hissedebilmektir. "ne mutlu türk'üm diyene" demek zaten bu demektir.
yanlış görmüşsün sen onu arkadaşım türkiye bu ülke sınırları içinde yaşayan ve kendini türk hisseden herkesindir. nice türkler gördüm hain alçak ve o derece faşist. şunu bir yerde kavrayalımki hepimiz kardeşiz bunun türkü kürdü yok. ama illaki birileri bu milletin k.çına tüy değdirip zihinlerimize bazı düşünceleri aşılamayı başarıyor. aşın artık bunları birlik olalım türkiye ,onu seven ve koruyanlarındır.
kürtlerin ülkesi diye bir yer yoktur. kürtler yalnızca türkiye'de yaşayan bir topluluktur.
(bkz: kuzey ırak)
gayet açık ve net. kuzey ırak kürtlerin ülkesidir. memnun değilseniz, sizi kısıtlıyorsak, dilinizde eğitim vermiyorsak siktir olun gidin bi zahmet.
götünüz yer mi ayrı mesele tabi.
(bkz: ne mutlu türk üm diyene)
türkiye'de türk'ten başka ulus olmadığı için bizi ilgilendirmez tabi.
ancak kürtlerin ülkesi kuzey ırak'tır. kendini kürt hisseden gitmelidir.
(bkz: hayallerde yaşayan ibneleristan)
her farklı konuşan milletlerin ülkesi olması gerektiğine inanan kişinin sorusudur. Yahudiler binlerce yıl ülke sahibi olamamışlardı oysa.
(bkz: yok öyle bir yer)
neresidir bilmem amma Türkiye'nin doğusu değildir.
kemalist faşistlere göre toprağın altı.

http://www.milliyet.com.t....2011/1355228/default.htm
gazeteninki psikolojik harp mahiyetinde. esası anayasada. bak yukarıda bir yerde adamın birisi yazmış.
gereksiz başlıktır. zira gerginliğin bi faydasını görmedi bu memleket. isim cisim memleket ırk cinsiyet kişinin seçme şansı dahilinde olmayan şeyler olmasına rağmen nedir bu mallık anlamak çok güç. hani hepimiz hranttık bi zamanlar? kürt olmak bi yana dursun onları anlamak mı zor geliyor bu memlekete. demokrasi nedir? o tayfanın yaptığı da değil biz türklerinde. ama artık ne bu soru cevapsız kalsın ne de böyle başlıklar manşetler konular gündemimiz olsun.
(bkz: homeless)
yıllardır anlayamadınız gitti. her mecliste her ortamda söylendi. sizin bi vatanız yok... ha illa vatan mı istiyorsunuz? tek bir türk toprağı size helal değildir. öyle leş kargaları gibi heryere gidip piç etmekle orayı vatanınız yapamazsınız. tüm doğu size lanet ediyor. ben vandayım buranın yerlileri size lanet ediyor nereye gitseniz orayı bok ediyorsunuz.defolun gidin düşün lan yakamızdan artık.. sülük gibi yıllardır bu devletin parasını gasp ettiniz size harcanan para eğitime verilseydi şimdi dünya birincisi olurduk eğitimde ekonomide. yeter artık uzayın lan.... gidin ırağamı gidiyorsunuz amerikayamı. yeterki bizden uzak udurn. bu ülke evet sadece türklerindir. lazlar çerkezler herkes burda yaşıyor ama hiç birisi sizin gibi kaypaklık yapmıyor. sizin kadar yavşak kaypak bi millet varmı daha bu dünyada....
türkiye anadoluda yaşayanlarındır. etnik milliyetçilikle nereye varılabilir? yeter ki herkes insan gibi ülkede yaşamasını bilsin.
burasıdır, aha yan blokta oturuyorlar, pek sevimli 2 çocukları da var.

edit: eksilemeyin, harbiden yan blokta oturuyorlar, yapacak bir şey yok.
(bkz: kıçımın kenarı)
(bkz: yarramın başı)
*
türkiye anadoluda yaşayanlarındır. etnik milliyetçilikle nereye varılabilir? yeter ki herkes insan gibi ülkede yaşamasını bilsin.
yeni mi geldi aklınız başınızı acaba ne kadar süredir bu topraklarda beraberiz anlıyamacak kadar salak mısınız ? 3 4 gün önce bir kürt açılımı zımbırtısı çıkardılar öyle sesiniz çıktı.bunların hepimizin huzurunu bozmak,canım yurdum topraklarını bölmek için yapılmış oyunlar olduğunu anlıyamıyor musunuz?meclisdeki sözde temsilcilerinizi bırakında az geçmişinize bakın neymiş efendim benim ülkem senin ülken yaşadığın yerin coğrafyanın kıymetini bil,ayrışma zamanı değildir yoldaşlar birleşmek gerek.
(bkz: ebesinin amı)
(bkz: kürdistan)