bugün

entry'ler (778)

29 ekim 2011 törenlerinin iptal edilmesi

ne olursa olsun kutlanması gerekendir. ben van'da deprem acısını çekiyor bile olsam, şiddetle bu bayramın kutlanmasını isterdim. çünkü bu türkiye'nin kuruluş yıldönümü ya!
zaten topluma yönelik bir değişim yapılacakasa bu yavaş yavaş yapılır. bir kurbağa kaynayan suya atıldığında dışarı fırlar, ama kurbağayı soğuk suya atıp kaynattığımızda kurbağa ölür. işte asıl amaçları bu! topluma bazı şeyleri yavaşça kabul ettirmek.
van depremi'nin üzüntüsünü hepimiz yaşıyoruz. ama töreni iptal etmek yerine daha iyi bir düzenleme pek tabii yapılabilirdi. bu yapılan, depremin arkasına sığınmaktan başka bir şey değil.

saatlerin bir ileri bir geri alınmasından bıkmak

saat sadece bir semboldür. yani kullandığımız zamanı saat üzerinden formüle ederiz. yaz saati uygulamasıyla güdülen asıl amaç, güneşten yararlanılan sürenin uzatılmasıdır. ki bu da dolayısıyla zaman aracı olan saatlere yansır.

tadına bakılan en iğrenç şey

haşlanmış lahana ve lahana türleri. ıyk, midem kalktı yine. sadece ismiyle bile kusturma potansiyeli var.

tayyip erdoğan ın yaptığı en büyük hata

asıl hata, bu yaptıklarını hala takdir eden halkı tarafından yapılandır. evet, %50'lik bir hata...

hiç sevgilisi olmamış erkek

sözlük yazarlarının itirafları başlığına mı girsem diye tereddüt ettikten sonra buranın da uygun olduğuna karar verdim. evet sözlük, bu benim. hiç sevgilisi olmamış erkek benim. kendimi bu yüzden çok tecrübesiz hissediyorum. bi kızdan en ufak hoşlanmaya kalksam ne yapacağımı şaşırıyorum. mantıklı düşünmeye çalışıyorum falan, allak bullak oluyorum.
hayır yani, her zaman etrafımda kızlar da olmuştur. ama yok işte içimde aşk yetişmiyor. ya da tanıdığım kızlar bu aşkı yetiştiremiyor benim içimde. bi de bir akrep erkeği olarak ölümüne sevenlerden olduğum düşünlürse, henüz öteki yarımı bulamadım denilebilir. kısacası dertliyim sözlük. ama umutluyum, aşkımı ve şansımı karşılayacak birini mutlaka bulacağım.

filmleri altyazılı izlemeyi seven tip

dublajın, en az filmin çekim tekniği ve görüntü nitelikleri kadar önemli olduğunun farkına varmış izleyicidir. şimdiye kadar izlediğim filmlerde cuk oturmuş tek bir dublaj duymadım. bunu farkettiğimden beri de ilk tercihim altyazıdan yana oluyor. bu olay sadece türkçe dublaj için de geçerli değil ha. her yerde böyle bu. dublaj orjinalliği bozar.

libya

bir diktatörden kurtulduklarına sevinen ama bundan sonra olacakları öngöremeyen halkın yaşadığı ülke. üstüne bir de şeriat getirmişler, tam demokratik olmuşlar. kaddafi'ye dönüp dönüp teşekkür edeceksiniz ilerde.

bennu yıldırımlar

adını her duyduğumda gökten üç elma düştü'deki performansı geliyor aklıma ve tekrar tekrar saygı duyuyorum kendisine.

te amo

şimdiye kadar dinlediğim, sözleri en anlamlı slow şarkıdır. son bölümde "yes we can dance" ile başlayan kısımda duyguyu resmen hissettiriyor rihanna.

glad you came

the wanted adlı ingiliz erkek grubu*'nun yeni singlelarıymış kendileri.

http://www.youtube.com/watch?v=BiEEJds8JFE

kürtçeye tahammül

ülkenin coğrafi bölgelerinde değişiklik gösteren şive ve ağız özellikleriyle aynı şey değildir.

the hunger games

ilk sneak peek'inin dün itibariyle mtv vma 2011'de yayınlanmıştır. kitapları okumuş biri olarak film için beklentilerimi düşük tutmuştum fakat beklediğimden daha iyi bir şey çıkacağa benziyor.

suavemente

geçende radyoda denk geldiğim ve dinlemekten kendimi alamadığım pitbull, nayer ve mohombi'den bir şarkı.

http://www.youtube.com/watch?v=fKPG-aV5a44

voldemort un harry potter a şerefsiz demesi

- bundan büyük şerefsizlik olamaz...
+hahahhahah..

yaklaşık 50 kişinin dikkatini üstüne çekmek de cabası.

kamer

sadece türklerde bulunmayan erkek ismi. arnavutluk'tan sevdiğim bir arkadaşım da sahip olduğu isim.

google plus

davetiye arayanların başına toplandığı başlık. evet , ben de onlardanım. yok mu bana davetiye yollayan ?

soğuk bir duş ile kendine gelmek

(bkz: dönüşlü zamirleri karıştırmak)

yakar geçerim

introsu çok iyi olmasa da dinlenebilecek bir şarkı. tarkan'dan çıkma.

çanakkale savaşı nın önemsizliği

(bkz: destan yazdıran savaşa önemsiz demek)

seçim sonuçlarını izlemenin heyecanı

benim için artık heyecandan çok , "kara haber" niteliğindedir. çünkü gittikçe , gittiğimiz yer meçhullaşıyor.