bugün

türkiye'nin nato'ya destek amaçlı savaş gemisi göndermesidir maalesef.

"Ne işi var NATO'nun Libya'da" demişti ya başbakan! "Yalnız ne işi var"
demek istemiş olmalı! Haçlı Seferleri'nde Türkiye NATO'yla beraber 5
gemisi ve bir denizaltısıyla Trablusgarp kıyılarında...

http://www.hurriyet.com.t...unya/17351628.asp?gid=373
olası bir dünya savaşı çerçevesinde illa ki rol isteyen türkiye cumhuriyeti hükümetinin gereksiz hamlesidir. "bırakın yesinler birbirlerini size ne? siz kendinize baksanıza!" diye de veryansın edilmelidir.
dumur edicek olaydır,hayır bari seçim öncesi yapma bunu okadar da balık hafızalı değiliz.
"damadın dayısından bir trabzon burma, bir de cumhuriyet altını!" gibi bir çağrışım yaptı başlık bana. aslında çok da farklı değil, her önüne gelenin pastadan bir pay almaya çalıştığı şu ortamda biz neden olmayalım oralarda?

çelişkili, dün dediğini bugün yaptıklarıyla yalanlayan bir dış politikanın ürünü olmasaydı bu olay, daha iyi olacaktı ama ne yazık ki öyle oldu. kısmet tabii.
hediye paketi yapılıp gönderilmeyeceği ortadadır.
dışişleri bakanı davutoğlu her ne kadar "haçlı seferi olarak zikredilen bir harekatla anılmak istemeyiz" dese de, türkiye'nin bu harekata dolaylı olarak hizmet verdiğinin göstergesi olan eylemdir. 5 türk savaş gemisi ve denizaltının görevi, libya'nın silahlanmasını denetlemek olacak.
(bkz: kayınço dan geline 5 i bir yerde)
kıbrıs barış harekatı nda türkiye ye karşılıksız silah yardımı yapan kaddafi ye karşı konulan silah ambargosunun uygulanması kapsamında nato deniz gücüne destek gönderilmesidir. bize en zor zamanımızda yardım eden bir ülkeye karşı yapılmaması gerekendir. nato nun müdahalesinden rahatsız olduğunu beyan eden açıklamalar yapan hükümetin iradesizliği sonucunda nato nun güdümünden kurtulamayan sömürge bir ülke olduğumuz bir defa daha ispatlanmıştır . aynen aktarıyorum "libya daha önce kapattığı abd üslerini türk subaylarına açtı. 4 uçak dolusu silah ve malzeme türkiye ye gönderildi. sayın baytok un anlattığına göre rahmetli ecevit libya ya gidiş ve yeni melzeme tedariki emrini verdi.deneyimli havacılarla libya ya uçan büyükelçi baytok, libya genel kurmay başkanına, önceden aldıkları malzemelerin parasını derhal ödemek istediklerini aktardı ve yeni malzeme istedi. aldığı yanıt gözyaşartıcıdır ”sizden para almayız. depolarda ne kadar silah, malzeme varsa hemen gönderelim” heyetteki türk subaylar üsse giderek, ihtiyaçları belirleyip bunları 4 adet dc 9 uçağına yükleyip türkiye ye aktardılar. her şey kaddafi’nin kesin emri ile olup bitivermişti. libya nın kurtuluş törenlerine 4 eylül de deniz baykal başkanlığındaki heyet libya yı ziyaret etti.kaddafi ye teşekkür mektubu sunacaktı. görüşmede kaddafi “neden adanın tümünü işgâl etmediniz?” diye sordu ve ekledi ”eğer yunanistan kıpırdarsa size elimizden gelen bütün yardımı yaparız"
kaynak: http://www.ereglitr.org/1...atin-da-libya-ve-kaddafi/
rte , nato ya hayır diyebilir mi? (bkz: kan alırlar kamil kan)
türkiye cumhuriyeti'nin de bir "haçlı devleti" olduğunu tasdik edecek gelişme.

gönderilecek 6 geminin hepsi 1950-60'lı yıllarda abd donanması tarafından kullanılan gemiler olup, her biri 2011 yılı türkiyesi'nin yüzaklarıdır...(!)
nato hakkındaki bazı gerçekler .
http://www.youtube.com/watch?v=ZFV_wrBYToI
iki cami arasında beynamaz, riyakar din taciri iktidar tipi politikadır. (bkz: ne isa ya ne musa ya yaranamamak)
türkiye nin bu emperyal harekete dolaylı yoldan değil direkt olarak katıldığının göstergesidir.''Nato'nun Libya'da ne işi var saçmalık'' diyen başbakan rte'ninde nasıl bir dansöz olduğunun bir kanıtıdır.Tabi daha önceki kanıtlarla beraber hem osmanlıcılık hem amerikancılık çok zor iş be tayyip çok.
bushun başlattığı 21.yy. ilk haçlı seferine katılamayanların zaman kaybetmeden sarkozynin başlattığı 2. haçlı seferine katılması durumudur. yazıklar olsun. türkiye toprakları işgal edilirken de işgalci haçlıların törenlerle karşılacağının göstergesidir.
Türkiye'nin mevcut iktidari ile emperyalist güçlerle emperyalist olduğunu gösteren gelişmedir. Türkiye artık resmen bir işgalci devlettir. Bunun sorumlularının gelecek seçimdeki durumu ise Türk halkının zeka seviyesini tespit açısından oldukça önemlidir.
götü başı oynak kürtçü islamcılar bakalım ne vakit gelip "libya'nın yerini haritada gösteremeyenler" diye goy goy yapacak ...
(bkz: kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez).
rte bir de o kadar gider koydun dünyaya yok barış olacak libya'nın kaderini libya halkı belirleyecek operasyonlara karşıyız gittin yine gönderdin nato için gemilerimizi. sözüne sadık olmadığının ve amerikan uşağı olduğunun bir kez daha kanıtıdır bu.

demek ki neymiş öyle bağırıp çağırmakla olmazmış bu işler. yine rezil oldu...
rte yazıklar olsun. o kadar laftan sonra yakışmadı.
(bkz: beşi bir yerde)
kıbrıs barış harekatında türkiyeye yardım eden bir ülkeye karşı aldığımız acı tavır. o savaşta düşmanımız olan yunanlıları yenmemiz için yardım ettiler, ancak şimdi biz sırtımızı yardım edene, yüzümüzü düşmana döndük. helal sana rte.
tayyip erdoğanın tutarsızlığının eseridir.
pazarlıkların sonuç verdiğini gösterir.

o değil de; bir bop eşbaşkanı vardı ne oldu ona?
"insani yardımların sevkiyatı ve 8 bin insanını katletmiş kaddafi'nin birliklerine uygulanan silah ambargosunun denizden denetimi" için orada türkiye. birleşmiş milletlere üye bir devlet olarak orada. olaylardan haberiniz yok bir de ahkam kesiyorsunuz ya.

ben başka bir şey demiyorum zira kendizi sürekli rezil ediyorsunuz olayların ardınan böyle cahilliklerinizle.

aptal aptal konuşarak komik düşmeyin derim ben.
5 gemi ve 1 denialtının hiç biri 1950-60 lı yıllarda abd tarafından kullanılmış değildir.

en eskileri perry sınıfı fırkateynlerdir ve 1980'de faal olmuşlardır.