entry'ler (231)

mazlumder

Ankara Konur Sokakta roboski için adalet sloganıyla 2 aydır stant açıp nöbet tutuyorlar üstüne bir de halkevleri tarafından tehdit edilmişler. http://www.medyakulubu.co...2%adder-uyelerine-tehdit/

halkevleri

Ankara Konur Sokakta her gün Roboski katliamını unutturmamak için stant açan Mazlum-Der üyelerini ''siz gericisiniz, gitmeniz için size 1 hafta mühlet'' diyerek tehdit eden şovenist, ulusalcu, chpli yuvası yapılanma. http://www.medyakulubu.co...2%adder-uyelerine-tehdit/

fazıl say

ideolojisiz, baskıcı kemalizmin yaratabildiği en nadide sanatçı ve entellektüel. Türkiye'nin dindarlaşması bu hızda giderse ülkeyi terk edeceğini söylemiş buyursun gitsin. Eğer şu konjonktürde sadece bundan rahatsızsa gitmesi en makbulü zaten.

türkiye komünist partisi

Enternasyonalist olduklarını iddia ediyorlar öte yandan isimlerinin başında türkiye kelimesinin olması az biraz ironik..

roni margulies

Türk soluna yani kemalizm motifinden kurtulamamış hatta koca bir kemalizm duvarını yıkamamış ulusalcı sola güzel bir ayar vermiştir bu yazıyla. http://www.marksist.org/h...gulies-evrenin-son-zaferi

emre aydın

bir piyasa şarkıcısı olarak artık popüler piyasa şarkıları bile besteleyememekte kendisi. Bu da bu dal da misyonunu tamamladığının en büyük göstergesi olsa gerek.

lüks lokantadaki fakir insan

bu insan türünü türk dizi ve filmlerinde her gün tasvir edilmelerinden dolayı tanıyoruz. Bu insan türü zengin arkadaşlarıyla lüks lokantaya gider, arkadaşları garip isimli yemekler isterken, fakir insan menüye bakar ve su ister. Ardından gülüşmeler olur kişinin fakir olduğu anlaşılır.

beden olarak değil beyin olarak ergen

(bkz: (eski hal muhal ya yeni hal ya izmihlal)

dine laf söyleyince ergen damgası yemek

sözlükte dine laf söyleyince ne yapacağını şaşıran yazarların yaptıkları şey. yani şöyle ki dine ancak ergenler laf edebilir. hz. muhammed maymundan gelmiştir evet. bilimin ışığında konuşuyorum, gökten gelen kitapla değil.

1 ateistin ateist oluşunu yüksek zekaya bağlaması

gökten gelen kitaba inanmadıkları için zaten zeki oldukları su götürmez bir gerçek.

türkiye nin yüzde 90 ı müslüman yalanı

aleviliği dışarıda tutmayarak söylüyorum. böyle bir oran imkansız. kimseye sorulmadan kimliğe yapıştırılan islam yazısına bakılarak yapılan bu tespit tamamen insanların gözünü boyamak için yapılıyor.

tanrı mı insanları yarattı insanlar mı tanrı yı

tsunamileri falan engellemekten aciz tanrı insanı yaratamıyacağına göre tabiki insan tanrıyı yarattı.

duygusalwampir

beğenmediği şey oldumu söyliyecek bir şeyi olmadığından hakaret edebilen yazar.

allah herkesi eşit yaratsaydı

allah herkesi eşit yaratsaydı kimse aynı kadına aşık olmazdı, kimse aynı kıyafeti giymezdi.allahın herkesi eşit yaratması ancak bu kadar yanlış anlaşılabilir ve ancak bu kadar çarpıtılabilirdi gerçekten. ben allah bir tane inan yaratıp sonra 6 milyon tane ondan klonlasın demedim ben. herkesi eşit yaratsınki siz burda sözlükte yazarken her yeni kelime girdiğinizde bir tane daha afrikalı çocuk ölmesin.

avludaki cocuk

sözlüğün en başarılı şakirti.

dünyada bir aç çocuk varsa tanrı yoktur

evet insanlar aç çocuklara yardım etmelide neden onlar yardıma muhtaç onu soruyorum ben, neden yardıma muhtaç doğuyorlar. doğmadan bir güzellik yapılamazmıydı.

suç tanrıda değil insanlardaysa, allah bunu düşünememiş mi acaba. düşünmüşte neden izin vermiş ya da. insanların beyinlerindeki bencillik yapan bölgeyi yaratmama gücü yok muydu acaba.

benim açımdan, insanlık değerleri göz önünde bulundurulduğunda geçerli olan önerme. büyük yaratıcı nasıl olurda böyle bir şeye izin verir. allah neden bu çocuğa yardım etmiyor. cenabı rabbimizin neden bazı insanları dünyaya getirirken bir kaç adım geride başlatıyor anlamış değilim. kendi kendine otururken şeytanı falan yaratmış ama buna niye çözüm bulmamış. afrikada yaşayanlar allahın verdiği aklı kullanamıyor değil herhalde, ellerindeki imkan bu, neden orada ölüm yaşı 40, buna yapacak bir şeyi yok mu allahın. birisi bunu bana anlatsın.

1961 anayasası

yönetilenlerin sahip olduğu en özgürlükçü anayasa. deniz gezmişlerde bu anayasayı savunurken idam edildiler.

türklerden dünya çapında bilim adamı çıkmaması

türklerden çıkmamıştır evet bunu müslümanlardan bilim adamı çıkmaması diye de genişletebiliriz. bir kaç istisna dışında dinin dogmalarından kurtulup, tabuları yıkıp farklı bir şey yapan müslüman bir bilim adamı yoktur.