bugün

entry'ler (4142)

animal nitrate

suede'in ilk albümünün 22 Şubat 1993'te çıkan üçüncü single'ı.

--spoiler--
I had this schoolboy-ish idea to sneak an overtly sexual song with the framework of pop. I was amazed it got daytime radio play, considering the title is a play on amyl nitrite.” BrettAnderson
--spoiler--

https://youtu.be/i7mEB2wnDLQ?si=Lx1vRLsKCfWl9EC1

https://www.instagram.com/p/C3qBqKeoKah/?hl=tr

you see

Belçikalı muhteşem besteci,piyanist,gitarist,müzikolog WimMertens'ın A Man of No Fortune, and With a Name to Come (1986) albümünden derine işleyen,mest eden , boyut değiştirten,adeta kanatlandıran güzellik.

gökyüzü fonda uçarken

https://youtu.be/4QSRP8doRts

wim mertens'ın official youtube hesabından

https://youtu.be/d8jU2pF3FJI

john carpenter

"There are two different stories in horror: internal and external. in external horror films, the evil comes from the outside, the other tribe, this thing in the darkness that we don't understand. internal is the human heart."

beşiktaş

bu hafta oynanan maçlar sonucu şampiyonluk yarışında, ezeli iki rakibinin önünde, fb'den 2, gs'dan 3 puan önde yarışa devam eden takım. puan olarak tablo kötü olmasa da, oynanan futbol düşünülünce gerçek beşiktaşlı'nın içini ah ettiren bir tablo.
çünkü bu takımın başına beşiktaş ruhuna sahip sergen yalçın sezon başı getirilseydi; hem avrupa'da gruptan çıkılmış hem ligde fb ve gs'ya fark atılmış hem de her maç seyir zevki veren futbol ile kara kartal'ın kanatları taraftarıyla coşkuyla kanatlanmış olurdu.

buna sebep olan ve göz yuman herkes , masa başı düzenin bilinçli ya da bilinçdışı parçası.
futbolun sahada oynanıp, güzelliğiyle kazanıldığı zamanlar gelinceye kadar tek tesellimiz ilahi adalet.
ps; sergen yalçın malatyaspor ile teknik direktör olarak ilk defa katıldığı avrupa ligi'ndeki 3 haftalık macerasında; 4 maçta 2 galibiyet ve 1 beraberlik aldı. son maçta hakem yüzde yüz penaltısını verseydi 1-0 yerine 2-0 kazanarak gruptan da çıkacaktı. elde ettiği galibiyet sayısı gs'ın 6 yılda avrupa'da elde ettiği galibiyet sayısına eşit. vizyonu da beşiktaş'ın şu anki td'si avcı'dan bambaşka bir seviyede.

elbet birgün kavuşacağız!

15 aralık 2019 beşiktaş yeni malatyaspor maçı

futbolculuk hayatında emsalsiz yetenek, teknik direktörlük hayatındaki başarısıyla yakın geleceğin yıldız teknik direktörü, Beşiktaş efsanesinin takımının hak ederek kazandığı zorlu deplasman. Maçın bir diğer kazananı da muhteşem beşiktaş taraftarı. Oyun okuma olarak avcı, bireysel performans olarak güven yalçın maçın en açık ara kaybedenleri. Hatta lens'i ilk 11'e koymayan ya da en azından devre arası oyuna dahil etmeyen td'nin güven yalçın değişikliği ile kendi ipini çektiği maç. sahadaki en güzel iki şey 97 hatta 100 dakikalık maçta 85'te gelen bifouma'nın muhteşem golü(harbi sanat eseri gibi tekrar tekrar izlesnesi gol) ve emsalsiz efsanemiz sergen yalçın'ı her şeyiyle hak ettiği beşiktaş teknik direktörlüğüne özellikle getirmeyen tüm odaklara yollanan beşiktaş selamı.

akılcı ama bir o kadar da gönlümüzü yaralayan şey ise oynattığı futbola hasta olduğumuz sergen yalçın'ın maç sonu açıklamasındaki şu cümle; "benim takımlarım hep göze güzel gelen baskılı, atak futbol oynar içte ve dışta. ama artık öyle oynatmayacağız biz de çünkü kimse oynattığın futbolun güzelliğine bakmıyor."
bu açıklamanın en büyük nedeni 4 maçta en az 7 puanı hakem eliyle çalınmış, üstüne 3 maç ceza almış ve de hakkı her daim yenilen sergen hoca'nın artık bu adaletsiz düzene karşı skor odaklı futbol oynatarak; böyle düzene böylesi yakışır tepkisi.

hak etmedikleri yerlerde hak etmedikleri itibarı görenlere karşı kazanmanın yolu bu malesef. keşke güzel futbol, tutku dolu akıl kazansaydı ama o futbolumuz ile fark yaratacağımız, fair play ortamı oluşana, o beklediğimiz zaman gelene kadar parolamız 3 puan, işaretimiz akılcı sonuç odaklı taktik.

14 aralık 2019 galatasaray ankaragücü maçı

30 dakikadır aralıksız gülüyorum, gözümden yaş geldi yawsss; tarator ve aslanlarının cincon fanatiği hariç, tüm türk futbolseverlerin ömrünü uzattığı maç. Oyyy takım zaten rezil; iki yıldır ittirile ittirile şampiyon yapılmış helyumu aşırı kaçmış bir balon da real'den 6 üstüne psg'den 5 yiyip kendi sahasında, haksız 10 kişi bırakılan, haksız penaltı verilen ankaragücü'ne karşı hormonlu 2-0 öne geçip berabere kalmasını hiç kimse tahmin edemezdi. ki bu ankaragücü cincon'un her sezon cepte 6 puanı garanti ekürisi; bizim şampiyonluğumuzu tam ihtiyacı olan 8 golü atarak çaldığı ekürisi.

banko cincon kuponumuz yattı ama yüzyılın sürprizini yaptı ankara; sabahlar olmasın tüm futbolseverlere!

12 aralık 2019 mönchengladbach başakşehir maçı

abdullah avcı mantalitesinin okan buruk mantalitesinden öğrenecek çok şeyi olduğunu gösteren maç, aslında avrupa ligi performansı ve grup sıralaması.
avcı'nın halefi buruk da avcı da ilk maçlarında biri sivas'a diğeri malatyaspor'a yani beşiktaş ruhuna sahip, iki beşiktaş efsanesinin takımlarına, ligin ilk haftası deplasmanda 3-0 yenildiler. o zamandan bu zamana gelinen süreçte; başakşehir şampiyonlar ligi'nden elense de avrupa ligi'nde devam edip, grubundan lider çıktı; avcı'nın beşiktaş'ı grubu tek galibiyet ile sonuncu tamamladı. ligde avcı'nın ilk maçta 3-0 yenildiği sivas lider, beşiktaş ikinci; başakşehir 4. hakiki öz beşiktaşlı ilk günden beri yineliyor;Şu takımın başında sergen yalçın olsa idi; hem avrupa'da gruptan çıkmış hem ligde liderliğe oynayıp, güzel futboluyla beşiktaş ruhunu yaşatan bir takım izliyor olacaktık. ki hakem marifeti ile 4 maçta en az 7 puanı çalınmasa şu an malatya da liderliğe oynuyordu. orman'ın en büyük icraatı bencil ve mobbing unsuru q7'yi şutlamak; en yılışık icraatı da vizyonu kısır, beşiktaş ruhundan uzak bir td'yi beşiktaş hocası yapmak.

11 aralık 2019 psg galatasaray maçı

psg'nin zerre kasmadan, yata yata Tarator ve takımını 5'lediği maç.

görsel

şükretsinler karşılarında sallamayan psg vardı. yoksa bayern ya da leicester city olsaydı rakipleri; çifte haneli skorla dünya rekorunu kırarlardı.

maçların sahada oynandığı ortamlarda averaj takımı olan cincon bu sezon 6 maçta tek gol atıp 14 gol yedi. son 6 yılda avrupa'da aldığı galibiyet sayısı üç haftalık avrupa macerasında malatyaspor'un aldığı galibiyet sayısı ile eşit; yani 2.
önceki yıllarda çaldıkları şampiyonlukları geçtik; şu son iki yılda çaldıkları iki şampiyonluk ile sadece avrupa'da yüz karası değiller dahası yarattıkları adaletsiz lig sayesinde hem diğer yarışmacı klüplerin haklarını yiyip maddi olarak gerilemelerini sağlıyorlar hem de futbolseverleri bu rezil masa başı ligden komple soğutuyorlar. elbet birgün bir temiz eller operasyonu bu masa başı lige de yapılır ve tüm karalar geriye dönük ortaya çıkar.

gdo'lu ligin emek hırsızı, hormonlu şampiyonu için özel not: "Şampiyonlar ligine en çok katılan süper lig takımıyız deyip hava atan cin conlar, 15 kez zorla yollandıkları ŞL'de 9. Kez grup sonuncusu olarak bu konudaki rutinlerini bozmadılar.
Önemli olan Şl'ye katılmak değil!..
Önemli olan orada ne yapabildiğinizdir!.. "

26 kasım 2019 galatasaray club brugge maçı

imparator'un Taratorluğu'nu yine 90+2'de tescileyip; tarih yazdığı maç.

Avrupa'da son beş yılda iki galibiyet ile (Malatyaspor'un üç haftalık Avrupa macerasındaki galibiyet sayısına eş) tarih yazıyorlardı da son iki maçtır 90+2'de yedikleri ile ayrı tarih yazıyorlar; önce Rodrygo sonra Diatta;ilahi adalet böyle bir şey azizim ; Karma Always Works .

ps; geçen 6-0'lık real maçının son golünden beri bu kadar gülmemiştim; tişikkirlir diatta ve canımız muslera .

24 kasım 2019 yeni malatya fenerbahçe maçı

Alanyaspor maçı ile başlayıp Kasımpaşa ve Göztepe maçları ile devam eden sürecin son halkası olan maç. Bu 4 maçta hakem marifetiyle Yeni malatyaspor'un en az 7 puanı çalındı (Alanya-1; Kasımpaşa 2; Göztepe 2; FB 2) üstüne bir de Sergen Yalçın'a emsalsiz bir adaletsizlikle 3 maç ceza verildi. (Hakem itip, klübe basıp, rakip futbolcu ve görevli tartaklayan F.T.' ye verilen 3 maç ceza ile aynı)

Eğer bu 4 maçta adil hakem yönetimleri olsa Malatyaspor ve Sergen Yalçın liderdi. ama bu bağzılarının işine gelmiyor . umarız bu yoz, futboldan uzak düzenden Sergen Hoca kurtulur ve güzel futboluyla hak ettiği saygıyı ve değeri gördüğü bir ligde kendisini heyecanla takip ederiz. Süperlig'de Sivas, Malatya ve Trabzon dışında izlemeye değer takım yok; onlar da yoz düzenin ayak oyunları tarafından ya harcanıyor ya da harcanması an meselesi.

arda kardeşler

bugünkü 10 kasım 2019 göztepe yeni malatyaspor maçı'na yeni malatyaspor'a puan kaybettirmek için çıkıp; görevini layıkıyla icra ettiği için tff tarafından fifa listesine alınan zat.

alper ulusoy 1 eylül 2019 yenimalatyaspor alanyaspor maçı ile başlayıp ;halis özkahya 3 kasım 2019 kasımpaşa yeni malatyaspor maçı ile doruğa ulaşan yeni malatyaspor'a puan kaybettirme silsilesinin son halkasının başrol oyuncusu.

(bkz: 10 kasım 2019 göztepe yeni malatyaspor maçı/#42397391)

sergen yalçın bu adaletsizliğe karşı savaşmayı beşiktaş'tan en iyi bilenlerdendir ki bu düzene prim vermez daha da kükremesini sağlar anadolu kaplanları'nın.

not:26 ocak 1997 vanspor beşiktaş maçında son dakikalarda sergen yalçın'ın muhteşem frikiğinden kaleye giden topu vansporlu aykut elle blokluyor ve hakem metin tokat penaltıyı vermiyor. maç sonu sergen yalçın, rasim kara ve tüm takım smaçla engellenen galibiyetleri için hayretler içindeler. adaletsizliğin nirvanalarından; trajikomedinin everesti.

beşiktaş'ın unutulmaz hakem hataları (5. dakikada sergen yalçın'ın smaçla engellenen golü)

https://youtu.be/px0oıjdhy9u

10 kasım 2019 göztepe yeni malatyaspor maçı

Sadece Yeni Malatyaspor'un futbol oynadığı; göztepe ve hakem arda kardeşler'in futbolu katletmek için sahaya çıktığı maç.
Geçen sezon düşmediği için gönülden sevindiğimiz Göztepe sen nasıl çirkef, sportmenlikten uzak bir takım olmuşsun. iki yarı toplam 20 dakika yattın; Malatyalı futbolcuların teması değil rüzgarından kendini yerlere atıp şov yaparak vakte oynadın ki her iki yarıda da aşırı temaslı sen oynamana rağmen; Malatya senin gibi yapsa 40 dakika maç izleyecektik. Hayatımda böyle adım başı duran bir maç izlemedim. Tabii bunda özellikle ilk yarı Göztepe'ye faul çalmakta imtina edip Malatya'nın her pozisyonunu durduran, Göztepe'ye özel müsamaha gösteren üstüne gole giden Eren'e yapılan faul ile Malatya'nın penaltısını vermeyen, sahada tansiyonun Göztepe tarafından aşırı çıkarılmasına göz yuman hakemin de çok büyük payı var. Yani Göztepe hakemin müsamahası ile Malatya'yı psikolojik ve fiziksel baskı altına alıp, oyunu sürekli durdurup zamana oynayarak puan almaya çalıştı. Böylesi bir oyunu Göztepe'ye hiç yakıştıramadım. hakem de görevini güzel icra etti ve Malatya puan kaybetti. TV'de haber geçti hakemi FIFA listesine de alıyormuş TFF.

Malatyaspor'un Alanyaspor maçıyla ( 1 eylül 2019 yenimalatyaspor alanyaspor maçı ) başlayıp, Kasımpaşa maçı (3 kasım 2019 kasımpaşa yeni malatyaspor maçı) ile doruğa ulaşan taraflı hakem yönetimleriyle puan kaybetmesini amaçlayan düzenin son parçası da bugünkü maçtı. Artık sadece rakibe karşı değil hakemlere karşı da oynayan Malatyaspor ve Sergen Hoca; hem rakibi hem hakemleri yenerek 3 puan kazanacak. Bu yolda sonsuz başarılar diliyoruz kendilerine. Her daim güvenimiz tam hocamıza ve takımımıza .

Zaten gökhan töre'nin semih saygıner'e rakip kale direkleri arası kaçan golü olmasa hakemi de yenmiştik de bu da gökhan töre'nin yine direk vuruşlu penaltıdan ilk golünü attığı maçta nazar boncuğu olsun.

Alanya, kasımpaşa üstüne bu maçın da gösterdiği gibi;artık sadece rakiplere karşı değil hakemlere karşı da oynayan bir Malatyaspor var. dahası emsalsiz haksız pfdk sevk kararı ile tff'ye karşı da mücadele veren Malatyspor ve Sergen Hoca var ki sergen yalçın bunu Beşiktaş'tan en iyi bilenlerdendir; bu düzene prim vermez daha da kükremesini sağlar Anadolu Kaplanları'nın.

Not:26 Ocak 1997 Vanspor Beşiktaş maçı 'nda son dakikalarda Sergen Yalçın'ın muhteşem frikiğinden kaleye giden topu Vansporlu Aykut elle blokluyor ve hakem Metin Tokat penaltıyı vermiyor. Maç sonu Sergen Yalçın, rasim kara ve tüm takım smaçla engellenen galibiyetleri için hayretler içindeler. adaletsizliğin nirvanalarından; Trajikomedinin everesti.

Beşiktaş'a yapılan Unutulmaz Hakem Hataları (5. dakikada Sergen Yalçın'ın smaçla engellenen golü)

https://youtu.be/pX0OIjDhY9U

6 kasım 2019 real madrid galatasaray maçı

guti'den babel'e 6'lık öpücük yollanan maç.

son iki yıldır hak yiyerek şampiyon yapılan takımın hocasının dediği gibi; ''şampiyonlar liginde maçlar sahada kazanılıyor.' o yüzden son beş yılda avrupa'da sadece 2 galibiyeti olan büyük balonun bu sezon hiç gol atamaması üstüne kasmayan real'e 6-0 yenilmesi tabii ki bizleri hiç şaşırtmadı.

şanlı galatasaray'ın terra pizza yerine turkish airlines sponsorluğunda sahaya çıktığı şampiyonlar ligi maçı. özellikle ilk yarı ve ikinci yarı son 10 dakika seyir zevki oldukça yüksek olan bol gollü karşılaşma sonrası akıllara gelen ilk soru avrupa fatihi imparator'un 6'lık aslanları real mağlubiyetini nasıl kutlayacak? ispanya'nın meşhur ve çok güzel sangriaları ile party başlasın devamı kumkapı ve cumartesi antep'te şalgamlı kebaplı saturday night fever .

ps; 90+2 'deki 6. gol ile nirvana yaşatan real, ilahi adalet sesimize ses verdin tişikkirlir.

6 kasım 2019'da real'den 6 gol yiyen cincon 11 aralık 2019'da psg'den kaç yer? kafamızda deli sorular...

7 kasım 2019 real madrid galatasaray maçı

şanlı galatasaray'ın terra pizza yerine turkish airlines sponsorluğunda sahaya çıktığı şampiyonlar ligi maçı. özellikle ilk yarı ve ikinci yarı son 10 dakika seyir zevki oldukça yüksek olan bol gollü karşılaşma sonrası akıllara gelen ilk soru avrupa fatihi imparator'un 6'lık aslanları real mağlubiyetini nasıl kutlayacak? ispanya'nın meşhur ve çok güzel sangriaları ile party başlasın devamı kumkapı ve cumartesi antep'te şalgamlı kebaplı saturday night fever .
ps; 90+2 'deki 6. gol ile nirvana yaşatan real, ilahi adalet sesimize ses verdin tişikkirlir.

sergen yalçın

oynattığı güzel futbol, takımının bugünkü başarısı üstüne gelecek fark yaratıcı başarılar potansiyeli nedeniyle bağzı odakların operasyonuna maruz kalmakta olan futbol efsanesi, bugünün başarılı teknik direktörü , çok yakın geleceğin yıldız teknik direktörü.

şu an ligde en çok gol atan ve averajı en yüksek takım olarak puan sıralamasında 3. sıradalar. Lig başlamadan üç haftalık avrupa karneleri ise 4 maçta 2 galibiyet ve 1 beraberlik.

her şey doğal seyrinde giderken ilk olarak 1 eylül 2019 yenimalatyaspor alanyaspor maçı'nda aşırı taraflı hakem eliyle puan ve puanları çalındı ki bu daha başlangıçmış. Asıl operasyon
3 kasım 2019 kasımpaşa yeni malatyaspor maçı 'nda malatya'yı doğrayıp kasımpaşa'ya 1 puan kazandıran görevli zat ile başlatılıyor. (bkz: halis özkahya/#42369129)
önce Faul bile olmayan pozisyonda Haksız ikinci sarı kart ile yeni malatyaspor 10 kişi bırakıldıktan sonra Sergen Yalçın üstüne provakasyon başlıyor. maçı çevirip öne geçtiği ve oyun olarak da üstün olduğu sırada takımına taktik verirken heyecandan teknik alan çizgisini aşıyor ve hakem uzaktan sarı kart gösterip daha da Sergen Hoca'nın üstüne gidip aşırı saygısız bir vücut dili, haksız tahrik edici el kol hareketleri ile kırmızı kartı gösterip atıyor hocayı. biz tv başında böylesi bir saldırgan ve saygısız tavra karşı şok geçirirken, fofana'nın atağını da özellikle kesip uzatmalarda kasımpaşa'nın beraberlik golünü atması sağlanıyor ki o gole beinsports spikerinin sevincinin türkiye'nin fransa'ya attığı gol sevincinden kat be kat fazla olması ile ikinci şoku yaşıyoruz tv başında. ama bu daha başlangıçmış gerçekten. sonra kasımpaşalı futbolcu soyunma odasını basıyor, olayların daha da vahimleşmesi iki takımın teknik heyeti ve malatyaspor'un başkanı sayesinde engelleniyor. iki gün sonra hazırlanan skandal rapor ve pfdk sevki üstüne fanatik gazetesi de sergen hoca'nın rekor ceza alması için özel algıya başlıyor.
fanatik vs'nin algı çalışması tek başına önemli değil ama paket içinde tam bir operasyon görüntüsü veriyor.
işin en can alıcı tarafı ise soyunma odasını basan rakip futbolcu sadece iki maddeden ve de saldırı maddesi olmadan sevk edilirken, sergen hoca haksızca üç maddeden sevk ediliyor pfdk'ya.

yani sadece saha içinde skora müdahale etmekle kalmıyorlar saha dışında da düzmece raporla bir hocanın ve takımın kaderiyle çok rahat oynayabiliyorlar. hem de bunu türk futbolunun en doğru dürüst adamlarından birine, en büyük efsanelerinden birine yalan dolan ile yapıyorlar.
sergen yalçın'ın bugün yaptığı açıklamalar olayın vehametini gözler önüne tüm açıklığı ile seriyor:

https://youtu.be/AROly28xuR4

''idman başlamadan önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan teknik direktör Sergen Yalçın, kendinden bahsetmek isteyerek, "Ben, çok agresif bir teknik direktör değilim. Kenarda çok tepkiler gösteren veya çok agresif olan, sürekli itiraz eden birisi değilim. Daha sakin birisiyim. Genelde oynadığımız müsabakalarda bizimle muhatap olan hep dördüncü hakem olur. Bir şeye itiraz edeceksek dördüncü hakeme söylüyoruz. Dördüncü hakem genelde bizi 'Biraz daha dikkatli olun, şurada ya da burada durun' gibi uyarıyor. Saha içerisinde sürekli böyle diyaloglar yaşanıyor. Kasımpaşa maçında olaylar biraz farklı gelişti. Ben Konya'da çalışırken, Konyaspor-Kayserispor maçında da Halis Özkahya beni oyundan atmıştı. Ben onu bilmiyordum, sonradan bana söylediler. Konya'da da beni aynı durumda atmıştı. Haklı ya da haksızdı konusuna girmiyorum ama ben maçtan önce kendisine başarılar diledim. Özellikle içeride yapılan bariz hatalar tabii bizim oyuna dahil olmamızı sağlıyor. Çünkü deplasman maçları içeridekilerden daha sıkıntılı oluyor. Tabii ben de kendi takımımın haklarını savunmak zorundayım çünkü bu iş için orada duruyoruz. Hem oyunu hem pozisyonu takip ediyoruz, hakemlerle diyaloga giriyoruz. Tabii ben de o uyarıları yapmak zorunda kalıyorum. Yapmak zorundayım çünkü benim işim bu. Ama ikinci yarı oyun öyle bir hal aldı ki 1-0 geriden oyunu 2-1'e döndürdükten, oyun tamamen bizim kontrolümüze geçtikten sonra, benim takımımın istediği oyunsal format oluşmuştu. O dakikalarda rakip takımın oyunu döndürme ihtimalinin olmadığı bir süreç başladı. 11'e 11 iken 2-1 öne geçtikten sonra hızlı ve çok çabuk oyuncularımız var, istediğimiz oyun oluştu. Rakip kaleye inebilen ligdeki en iyi takımlardan bir tanesiyiz. Çok çabuk karşı kaleye gidebiliyoruz. O tarz oyuncularımız var ki artık o dakikalardan sonra tam devreye girecek oyuncularımız var. Kırmızı karta kadar ikinci yarı çok iyi oynuyorduk. O kadar sıkıntıya rağmen maçı yine de çevirmesini bildik. Tam istediğimiz pozisyon oluşmuşken maalesef hakem arkadaşın Robin'i öyle bir sarı kartla atması bizi çileden çıkarttı. Bir maçta böyle sarı kart gösterirsen en az oyundan 4-5 oyuncu atman lazım. Herkes şok oldu. Biz maçtan sonrada pozisyonu izledik. Tamam, sarı kart olsa atsın problem değil ama sen bir takımın kaderiyle bu kadar basit bir şekilde oynayamazsın. Biz orada çok zor bir mücadelenin içerisindeyiz. Kazanacak pozisyonu yakalamışız. Kazanırsak lider olacak bir pozisyonu yakalamışız. Bizim oyuncumuzu çok basit bir sarı kartla oyundan atarak, tekrar rakip takımın oyuna dâhil olmasını sağlamak son derece yanlış bir şey. Ben, hakemin bana sarı kart gösterdiği pozisyonda oyuncularıma bir şey anlatmaya çalışıyorum. Benim orada hakemle hiçbir temasım yok. Bana dördüncü hakem sarı kartı gösterttiriyor. Zaten ikinci yarı başladıktan sonra dördüncü hakem ne oyunu ne rakip kulübeyi seyrediyor, sürekli beni seyrediyor. Dördüncü hakem olarak senin benimle ne işin var? Sen oyunu seyredeceksin, saha içini takip edeceksin, rakip kulübeyi takip edeceksin, doğal olarak hepsini birden takip etmen gerekir. Ben her içeriye bir şey söylediğimde, dördüncü hakem hep benim kulübemin önünde ve benimle kontak halinde. Böyle bir şeye ne gerek var? Biz, oynadığımız müsabakalarda hiç böyle bir şey görmedik. Onun neticesinde hakem bana sarı kartı göstermeye geldiğinde, hakemin bana kart gösterdiğini görmedim. Ben tamamen 2-1 galibiz, oyunculara nasıl pozisyon almaları gerektiğini anlatırken hakem bana sarı kart gösteriyor. En az 30-40 metre uzaktan gösteriyor. Kartı gösterdikten sonra dönüp gitmesi gerekirken hakem gitmiyor. Ben, Türk futboluna mal olmuş bir insanım. Yıllarca bu ligde oyun oynamışım. Yıllardır antrenörlük yapıyorum. Sen benden küçüksün. Yaşın kaç daha? Senin bana saygı göstermen gerekirken, sarı kartı gösterirken 'Hocam bak sarı kart gösteriyorum, sakin ol seni oyundan atabilirim, biraz daha dikkat et' gibi uyarılar yapması gerekirken, bana 30-40 metreden sarı kartı gösterip, dönüp tekrar maçı yönetmeye gitmiyor. Bunlar olmaması gereken şeyler. Bu her teknik direktör için geçerli, sadece benim için değil. Bir hakemin amacı oyuncuları veya teknik direktörü sahadan atmak değil, sahanın içinde tutmak. Ben onuncu haftayı oynuyorum. 4 tanede UEFA Kupası maçı oynadım. Hiçbir hakemle böyle bir sorun yaşamadık. Hiçbir hakem şimdiye kadar bize böyle bir davranış sergilemedi. Kenarda hakemin tavır ve davranışlarına şok olduk. Bana el kol hareketleri yapıyor. Sen bir teknik direktöre el kol hareketi nasıl yapıyorsun? Senin böyle bir yetkin mi var? Sen bana yaptığın o tavırları çık sokakta başka birilerine yapsana bakalım bir. Biz, hakemin tavırlarına inanamadık. Ben öyle bir şey söylediğini duymadım. Yalan söylemeyeyim. Onlar raporlarında yalanları yazmışlar ama ben duymadığım için yalan söylemeyeyim. Böyle raporlar yazılır mı? Dördüncü hakem, hakemi destekliyor. O, dördüncü hakemi destekliyor. Beraberce planlanıp, yazılan bir rapor var ortada. Ben inanamıyorum. Hakaret, el kol hareketleri var. Hakemin saygısızca bir davranışı var bana karşı. Hakem bana öyle bir tavır sergileyebilecek görüntüyü nereden buluyor? Gerçekten hakemlerin yazdıkları rapora çok üzüldüm. Bu kadar birbirini tamamlayan, yalan rapor yazmamaları gerekirdi" ifadelerini kullandı. ''

halis özkahya

3 kasım 2019 kasımpaşa yeni malatyaspor maçı 'nda malatya'yı doğrayıp kasımpaşa'ya 1 puan kazandıran görevli zat. ikinci yarı işin dozunu öyle kaçırdı ki hem robin yalçın'ı haksız yere ikinci sarı ile kırmızı verip attı, hem sergen yalçın'a kırmızı verip attı hem fofana'nın atağını özellikle kesti ve kasımpaşa gol atana kadar maçı uzattı.

bu sezon çok bariz olarak malatya'nın kör göze parmak özellikle doğrandığı ikinci maç. ilki 1 eylül 2019 yeni malatyaspor alanyaspor maçı 'nda alper ulusoy eliyle puan ve puanları çalındı bu hafta da halis özkahya eliyle puanları çalındı anadolu kaplanlarının.

bu haftaki operasyon ile liderlik koltuğuna oturması da engellendi.

böylesi hakemlerin cirit attığı bir ligin zaten marka değeri eksilerde de, bir elin parmağından az sayıdaki seyir zevki veren takımları da katleden özel görevliler sayesinde bu ligin izlenilirliliği de yakında eksilere düşecek net.

beinsports spikeri de rengini öyle belli etti ki; kasımpaşa'nın beraberliği sağlayan golüne sevinci türkiye'nin fransa'ya attığı gol sevincinden kat be kat fazlaydı. ne rezil bir düzenin ne rezil piyonlarısınız cümleniz!..

son dakika notu twitterdan: '' Halis Özkahya Sergen Yalçın'a "defol" demiş. Muhtemelen Özkahya hiçbir ceza almaz. Aynısını Fatih Terim'e demiş olsa lisansı yırtılmıştı 90 dakika bitmeden. '' https://twitter.com/Kasar...amp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet

passion

awolnation'ın red bull records'tan 2017'de çıkan single'ı.

https://youtu.be/bzJNg0BqA7A

fonda bu tutkulu eser; 2016-17 sezonunda bundesliga'da tam bir peri masalı yazan ralf rangnick ve ralph hasenhüttl'ün ortak eseri keita'lı, forsberg'li red bull leipzig'in çita deparlı, rock n roll futbolu tutkusuyla birleşti mi ruh tutkulu motivasyonda ışık hızına ulaşıyor.

o unutulmaz tadı alabilmek için yeni güzelliğimiz; hedeflerinde realist, yöntemlerinde tutkulu ve akılcı sergen yalçın'ın güzel futbol ile fark yaratmaya kitlendiği takımı yeni malatyaspor ile yaşanacak coşkulu maçlar.

forsberg'in efsane frikikleri, keita'nın çita deparlı kontur atakları, maradona çalımları ile coştuğumuz o tutkulu kırmızı boğa maçlarının yerini artık acquah'ın guilherme'nin efsane asistleri ; fofana'nın, bifouma'nın gökhan'ın kanat bindirmeleri , maradona çalımlı jahovic'li kaplan kükremeli maçları alacak.

fonda awolnation'dan passion; ruhta yeni nesil çita, rock n roll futbol ve tutkulu full motivasyon; yeniden bir efsane is loading !..

ps; şu efsane maçın emsali bir güzelliği galibiyetli yaşamak dileğimiz ...

13 mayıs 2017 rb leipzig- bayern maçı (iy 2-1 ms 4-5)

https://youtu.be/1yHWGw8DH4A

yeni malatyaspor

2019-2020 cemil usta sezonu ilk çeyreği itibariyle lig üçüncülüğüne oturan; ligin en çok gol atan ve averajı en yüksek takımı. hem de bunu avrupa ligi maçları dolayısıyla çok erken sezonu açmalarına, geciken transferler, avrupa maçları nedeniyle yaşanan sakatlıklar, kondisyon eksikliği gibi olumsuz koşullara rağmen başarmış takım. bu başarı; futbolculuk kariyerinde türkiye'nin emsalsiz yeteneği, dünya'nın emsali az yeteneklerinden, yıldız futbolcu, büyük şahsiyet sergen yalçın'ın teknik direktörlük kariyerinde de yıldızlığa oynadığı bir dönemin ilk meyvesi.
evvelki sezon on haftada büyük bir başarı ile düşme hattından kurtardığı konyaspor; geçen sezon 24 haftada alt sıralardan alıp, oynattığı rock n roll futbol ile fener'i cincon'u sahadan silerek ligi 9. bitirttiği alanyaspor ile kademe kademe bizi bugünlere hazırladı. bu sezon malatyaspor ile avrupa ligi'nde aldığı iki galibiyet ile cincon'un son beş yılda aldığı galibiyet sayısına ulaştı hem de kendi hücum futbolu oyun anlayışına göre kurduğu yeni malatyaspor ile hem defansta hem orta sahada hem ofansif hatta coşturan takım ruhuyla futbolseverleri mest etmekte. ki bu daha başlangıç...

yeniden bir efsane is loading !..

28 ekim 2019 medipol başakşehir trabzonspor maçı

sonucuyla hem bahisçi ruhumuzu hem yeni malatyaspor taraftarlığımızı memnun etmiş maç. hem kuponda hem ilk çeyrek ilk üç sıralamasında kazandık.

dün sinyor terim f.t. ilahi adalet hezimetiyle beşiktaşkımızı coşturmuştu; bugün de yenişemeyen başakcity ve trabzon ile en az bir hafta bir ilki yaşıyoruz. sonunda emsalsiz efsanemiz sergen yalçın'ın takımı ilk çeyrek itibariyle ilk 3 içinde; dahası ligin en çok gol atan ve averajı en yüksek takımı hem de aşırı zevk veren hücum fulbolu; defans, orta saha, ofansif hat olarak coşturan takım ruhuyla bu istatistiki başarı.

teşekkürler kozmos ...

fatih terim

fiko'nun taruman edip, apo'nun esir aldığı takımımın, gerçek beşiktaş'ın sezon başından beri ne maçlarını izleyen ne de üstüne kupon yapan bünyeyi dün geceki ilahi adalet hezimeti ile öyle mutlu ve sevindirik etti ki; fiko'dan sonra apo bile aşırı sempatik geldi. tişikkirlir son beş yılda avrupa'da 2 galibiyeti olan; hakemler ve tff ile iki yıldır şampiyon yapılan; beşiktaş'ın beş şampiyonluğunu çalan takımın efsanesi avrupa fatihi .

ps: geçen sene de yine tff 'nun cincon odaklı düzenlediği fikstür ile cincon dört gün dinlenirken beşiktaş deplasmanda oynadığı avrupa maçından iki gün sonra cincon ile oynamış , hem tff'yi ve hem de komple cincon tayfasını yenmişti.

en güzel dejavuyu yaşatan emsalsiz taktik deha sinyor terim'e sonsuz teşekkürler !..

https://www.uludagsozluk....eşiktaş-galatasaray-maçı/

(bkz: 2 aralık 2018 beşiktaş galatasaray maçı/#40695442)