bugün

bir şey almaya karar vereceğimiz zaman, elimizden geldiğince özen göstermemiz gereken ürünlerdir.
mert içgören adlı ne idüğü konusunda derin düşüncelere dalmama neden olan kişinin bir şarkısı. bir kuplesi de aynen şöyle;

-mert bizi disco'ya götüüür
- disco'yu size getiriyim kızlar
bir zamanlar devlet politikasında yer alan, devletin koruması altındaki mallardır.
(bkz: tm)
türkiyede üretilen türk işcisinin emegi ile oluşan bizden birşey yabancı deil,kurşun deil, bomba deil sadece bizim emegimiz.
(bkz: kaldırılan yerli malı haftaları)
yerli malı, yurdun malıdır.
mal'ın argo anlamına bakarsak:

türk kızı poposu, türk pisisi, türk ineği gibi anlamlara gelebilecek kelimedir.
mert icgoren parcası ...

lyrics:

hadi!
gezdim dünyanin dört bir yanini, dört bir kösesini
ama bulamadim türk mali gibisini
italya fransa almanya ispanya hatta ve hatta amerika, britanya
dolastim ben her bir kitada ama böyle kalitelisi sadece istanbulda
istanbulda egitim kücük yasta baslar, ortaokul, lise bunlar önemli yaslar
her genc kizin hakki iyi bir egitim almak, vazifemizdir bunu saglamak
iki tane güzel kiz var bende, birine merso aldim, öbürüne bmw
kapistiriyorum bunlari bebekte, etilerde, canim sikildikca, her gece
kazanana eve gelince büyük hediye, kaybeden dogruca mehmete
alfabeyi bitirdim ben kac defa, her dilde adan zye, bastan sona
isimiz bu, yap islet, devret, bu vatana en büyük hizmet
türk mali yurdun mali, herkes onu kullanmali

cok güzelsin, cok sekersin, cok hossun,
biraz bossun, ama olsun, ne de olsa yollusun
cok nazlisin, cok tatlisin, biliyorum aslinda sen de haklisin
ne de olsa türk malisin (türk mali yurdun mali her türk onu kullanmali)

- zrr
- efendim
- mert bizi diskoya götür
- diskoyu size getireyim kizlar

yatagimda mankenler deli gibi terler, derler "mert noolur artik yeter"
sadece onlar degil, bunu her kiz söyler, ama kizlar sizi kim dinler
bizde parali asker yok, hepsi gönüllü, tecrübeli yetenekli, bazilari güdümlü
bazilari ünlü, bazilari "ohaaa" hepsi de güzel, hepsi de süslü
severim mersoya binmeyi, bindirmeyi, kari kizi gezdirmeyi, her ortama girmeyi
gece gündüz eglenmeyi, para yiyip, yedirmeyi, yiyip icmeyi, sonra eve gidip yiyismeyi
isimiz bu, gücümüz bu, gelen gecen cok, kalbimi calan yok, ask yok sevgi yok,
duygu yok, ilgi yok, dert yok, para bok, kari cok (yaaaa)

beni kasma, bogma, kilitleme, yorma, sikinti yaratma, cok soru sorma, suskunken daha güzelsin, cok konusma
türk mali yurdun mali, herkes onu kullanmali

cok güzelsin, cok sekersin, cok hossun,
biraz bossun, ama olsun, ne de olsa yollusun
cok nazlisin, cok tatlisin, biliyorum aslinda sen de haklisin
ne de olsa türk malisin (türk mali yurdun mali her türk onu kullanmali)

*http://lyrics.alternatifi...&sarkici=Mert%20Igren
''Türk Malı'' ''Made In Türkey''gibi işaretlerle kendini belli eden hepimizin kullanması gerektiğini düşündüğüm güzel yurdumuzun güzel malları
türk mallarının barkodları 8 69 rakamları ile başlamaktadır.
(bkz: ajdar)
show tv'nin mart ayında başlaması beklenen yeni dizisidir. başrollerini şafak sezer ve binnur kaya paylaşmaktadır. ayrıca senaristi de tayfun güneyer'dir. oyuncuları, adı ve senaristiyle şu an bünyemi büyük beklenti içine sokmuş olan sitcomdur ayrıca. (bkz: merakla bekliyoruz)
muhtemelen 6-7 bölüm sürecek dizidir. binnur kaya'dan dolayı değil ama şafak sezer'den dolayı çekincelerim var, dizi sanki onun oyunculuğuna uymuyor. göster, yap güldür sanatçısıdır kendisi. uzun süreli amma sıkıcı olabilir kendisi.
beklenen kahkaha fırtınası.
1.mert içgören'in bir şarkısı.
2.başlangıç için berbat ötesi bir espriyle izleyicinin karşısına çıkarak umut vermemiş dizi.
kısaltılmış halini görmek isteyenler için (bkz: TM)
16 martta yayın hayatına başlayacak olan dizi.
Binnur Kaya'yı anlamıyorum. Yavrum, sen ki en iyi komedi kadın oyunculardan birisin, Tayfun Güneyer'in projesinde niye rol alıyosunn?
şafak sezer ve binnur kaya'nın baş rollerinde oynadığı sitcom dizi. şafak ve binnur anne-baba rollerine bürünmüşler. hoş olmamış. belki de onların daha çok, "evlat" tiplemelerine alışmış olduğumuzdan da kaynaklanabilir.
meşhur memolinin yaratıcısı Tayfun güneyer işi olunca baştan şafak sezer neyse de binnur kaya neden kabul etmiş dedirtmişti bana.sonra o salak gülme efektlerini görünce he dedim tam olmuş.gerçi izler bizim millet şaşmam.
binnur kaya ya rağmen tutmayacağını düşünüğüm show tv dizisi. fragmanları oldukça itici, espiriler bayağı gözüküyor. he unutmadan bir de geniş aile ile aynı saate koymuşlar. *

edit: gününü değiştirip daha büyükçe bi hata yapmişlar. artık ezelile rakipler. fazla ömür biçmiyorum ben bu diziye.
çarli, beşik kertmesi, keloğlan kara prense karşı gibi, yapımlarla berbat bir komedi anlayışına sahip, senarist tayfun güneyerin son eseri. ancak şafak sezer ve binnur kaya nın kalitesi tartışılmaz. onların hatırını belki seyredilebilir yeni show tv dizisi.
fragmanıyla şimdiden kafa ütülemeye başlamıştır.

''türk malı ho türk malı hey''

bu ne lan?
show tv de başlayan aile reisinin postacı olduğu anlaşılan yeni bir dizi.
tayfun güneyer'in adanalıdan sonra bu aralar türk halkına armağan edeceği ikinci eziyet olacak gibi görünen dizi. bir tek binnur kaya için üzülüyorum şu kadroda, ona yazık olacak daha iyi projelerde görmemiz gerekirken.