bugün

entry'ler (62)

türk malı

türk mallarının barkodları 8 69 rakamları ile başlamaktadır.

yerli malı alayım derken yeşil sermayeyi beslemek

büyük bir çelişkidir. yabancı değil yerli malı kullanmak isteyen ancak elini attığı birçok malın yeşil sermayeye ait olduğunu gören kişinin yaşadığı hayal kırıklığıdır.

açlıktan kırılan bir ülkede milli bayram kutlamak

bu ülkenin refah seviyesinin düşmesinin 'milli bayram kutlamak' ile hiçbir bağlantısı yoktur. refah seviyesi ayrı, milli bilinç ayrı bir olgudur.

ülkenin refah seviyesinin düşmesine yüzlerce sebep sayabiliriz, örneğin ekonomimizin dışa bağımlı hale 'getirilmesi', anlamsız yere imf'ye borçlandırılmamız, ekonomik-sosyal yatırımlar yapmak yerine din-iman söyleminden başka bir halt üretemeyen amerika kuklası bir iktidar vs vs...

farklı etnik kökenlere sahip milyonlarca insanın bir milli bilinç etrafında toplandığı ülkemizde, milli bilincimize sahip çıkmak için karnımızın tok olup olmamasına bakmak yersizdir. Bu ülkeyi canlarını feda ederek bizlere emanet eden atalarımızın yokluk-yoksulluk dinlemeden mücadele verdiklerini hatırlatmak gereklidir bunu unutanlara.

facebookta sürekli bohem takılan hatun

Nazım Hikmet'i sevmek ve tatillerde Bodrum'da eğlenebilmenin birbiriyle alakalı olmadığını kavrayabilmiş hatunlardır.

2040 da türk parasının arkasına konulacak 5 türk

oktay sinanoğlu.

kadınların en çok söylediği yalanlar

burnum aslında hokkaydı, küçükken düştüm, kırıldı o yuzden boyle oldu. yoksa kemerli değildi benim burnum normalde...

100 deniz baykal gercegi

sağcılar tarafından solun asla iktidar olamaması için görevlendirilmiş ajandır. (#1999719)

deniz baykal ın istifa etmeyeceğini açıklaması

deniz baykal az önce yaptığı basın açıklamasında chp'nin oy oranını arttırdığını iddia etmiştir.

söz konusu açıklama, solun güç kaybetmeye devam edeceğinin dolayısıyla rte'nin ekmeğine yağ sürülmeye devam edeceğinin habercisidir.

gestalt

gestalt ilkeleri, tasarım fakültelerine yeni giren öğrencilere verilen temel tasarım derslerinde ogrenciye benimsetilmeye çalışılır.

22 temmuz 2007 secimleri sonrasi surec

(bkz: 2007 secim sonuclarinin neden olacagi durumlar)

22 temmuz 2007 seçimlerinin gösterdikleri

türkiye'de mazlumu oynamanın her koşulda prim yaptığı...

- öhü, müslümanım diye beni cummurrrbaşkani yapmiyorlar agabey, öhü..
- öhü, inancım var diye beni kampüse sokmuyorlar abla..öhü..

- ah benim mazlumum, ezilmişim, emrahım küçüğüm ezdirtmem seni ben kimselere!!!
al oyum senin olsun, al tüm milli gelirlerim sana feda olsun, oğluna gemi alırsın oyuncak niyetine...

2007 seçim sonuçlarının neden olacağı durumlar

alkol karaborsaya düşecek.

rte'nin oğlu donanma kuracak.

türk halkının yüzde 60 ı aptaldır

günün birinde demokrasinin %60 ile aptalların eline geçeceğinin habercisi özlü söz.

sanal muhtıra ile silkelenip kendisine getirilmeye çalışılan dini bütün parti, muhtemelen yeni iktidar döneminde bir askeri darbeye sebebiyet verecektir. hayırlısı olsundur...

mustafa kemal atatürk

üzgünüm atam. çok üzgünüm.

etrafımda gelişen tüm bu rezaletten aklı başında olan her türk evladı gibi ben de çok ama çok utanıyorum.

meydanı boş bulmuş mollalar ülkemde, iliklerine kadar maddi manevi sömürülmek için yanıp tutuşan cahiller çoğunluğu sağlamış. Senin dış güçlerin sömürüsünden kurtardığın bu millet, dini inançlarını ve milli hazinelerini gözlerinin içine baka baka sömüren bir avuç zavallıya kanmış.

Oturup üzülüp yenilgiyi kabullenmek niyetinde değiliz atam, yazık değil emeklerine, bak biz varız. senin ilkelerini ve fikirlerini öğrenerek aydınlanan gençleriz biz. Her zamankinden daha çok mücadele ederek fikirlerini yaşatacağız.

Sen rahat uyu atam, biz varız.

alo tayyip merhaba ben sozlukten bir yazar

- çaylaklara sendika kurulsun! emeğimizin karşılığını istiyoruz!
+ admin'ini de al git lan!

13 temmuz 2007 ankara yaz yagmuru

sozluk yazarlarının kuraklık hakkındaki korku ve düşüncelerini dile getirdikleri zaman dilimini takriben başlayıp, tesadüfün böylesi dedirten doğa olayıdır.

odtü ormanı

sevişgen odtülüler için vazgeçilmez sotelerdendir.

basligin anlatmak istedigini anlamayan yazar

neyi anlatmak istediğinize yorum yapmak için yeterli kapasiteye sahip olmadığından nasıl anlattığınıza b.k atma yolunu seçen kişidir.