bugün

bana hiç samimi gelmeyen örgütleşme çabası. eğer kadın kendi hür iradesi ile takıyorsa onda bir sorun yoktur fakat * evlendikten sonra türban takmak zorunda kalan kadınlarda vardır. nitekim kadınların tek problemi türban özgürlüğü kısıtlar mı kısıtlamaz mı değildir. eğer bu topluluk bir ideoloji olarak sadece türbana karşı değil gerçekten kadınların özgürlükleri için çalışıyorsa en başta kadına uygulanan şiddet, zorla seks işçisi olarak çalıştırılan kadınların yeniden topluma kazandırılması gibi daha ciddi sorunlarla ilgilenmelidir.
destek olunası kampanyadır, türbanlı kadın istemiyoruz, çarşaflı kadın istiyoruz.
islamiyet gibi harika bir dine mensubuz ve saçın görünmesinin nesi günah hala anlamış değilim. saç ulan bu am, göt, meme falan değil ki bildiğin saç kardeşim ya. bununla ilgili bi ayet hadis falan var da benmi bilmiyorum kuran-ı kerimde açık açık yazıyomu saçı kapatın diye ?
Kimse kimsenin özgürlük alanına giremez. Ben başımı kapatmıyorum diye başını örtünce kendini daha iyi hissedenlerin türbanına karışamam. Misal birisi senin altından mini eteğini çekip alsa hoş olur mu? yeter artık birbirimizi rahat bırakalım, kendimize bakalım!
yanlı kafaların hastalıklı düşüncelerinden. yarın birgün biri de çıkıp mini etekli kadın istemiyoruz diyecek ki diyor. öbür gün biri kot giyen kadın istemiyoruz diyecek. yine kadınlar arada kalacak. olan onlara olacak. bu kafayla hiçbir yere varılamayacağı bariz ortada.
bilincli yapılmış din dusmanlığı kampanyasıdır.
kadınlar, dini islam olmayan ülkelerde bile rahat rahat türbanlarını takıyorlar, kendi ülkelerinde mi takmasınlar lan. hem ayrım yapıp hem de demokratik bir ülke, çağdaş bir ülke istiyoruz diye zırlamayın. bırakın herkes ne istiyorsa onu giysin.
Bacımın örtüsü takılmış namerdin gözüne..acırım tükürdüğüme billahi tükürsem yüzüne.
M.akif ersoy (bkz: bu da sana kapak olsun)
herkes bir birinin kıyafetlerine, dinine, yaşayış tarzına bir kulp takarsa; sonrada bu şikayetlerini içinde özgürlük geçen cümlelerle ifade etmeye çalışırsa kimse kusura bakmasın ama bunu yapan akıldan ve mantıktan yoksun insandır.
çok basit değil mi ya özgürlüğün kelime anlamına bakmak ?
türbanlı kadınların ben açık kadın istemiyorum kampanyası kadar saçma olan kampanyadır.

ben açığım diye insanların kapalı olmasına nasıl karışabilirim ki? demokrasi demokrasi diye bir yerlerinizi yırtıyorsunuz ya hani; işte o demokrasi dediğiniz şey insanların tamamının açılması değil, isteyenin de kapanma hakkı olmasıdır.
he evet belki türban meclise, okula sokulamaz belki kapalı olan insanlar kuranda yazan kapanma ayetini yanlış anlamış ya da hiç okumamıştır ama bu onlarla yaratanları arasındaki durumdur, kimseye söz hakkı düşmemektedir.
özgürlüğü böyle bir yasakla sağlayacaklarını düşünenlerin ne kadar ön yargılı ve ne kadar özgürlükten anladığını ifade eden saçma cümle.
herkesin bir popisi vardır! senin veya benim görüşlerimin insanları alakadar etmeyeceğini bildiğim, ismet inönünün torunu gibi davranan sözlük yazarının açmış olduğu başlık.
bu kampanyaya destek verenlerin, lafta yere-göğe koyamadıkları mustafa kemal'in muhteşem vecizesini yeterince içselleştiremediklerini düşünüyor ve soruyorum;

- "fikri hür, vicdanı hür nesiller" nasıl yetişecek?

ilkokul çocuklarından başlayarak, herkesi kendi gibi düşünmeye, kendine benzetmeye ve kendi çağdaşlık kalıplarına sokma uğraşısı; sonuçta asker toplumlar yaratmaz mı? birileri çıkıp da "dediğim dedik çaldığım düdük" demez mi?

ve dahası devlet; haddini-hududunu aşıp, hizmetle mükellef olduğu toplumu paryalar sürüsüymüş gibi görmeye başlamaz mı?
kendi ülkesinin gazetesine bomba attırıp-kundaklatmaz mı? devlet içerisinde devletler, kendi bünyesinde kurtçuklar gibi üreyen yeni yeni güç odakları yaratmaz mı?

- bırakın artık başkalarının giyimi-kuşamı ve dinsel inançlarıyla uğraşmayı! kendinize dönün...

ve neden dönüp-dolaşıp da hep aynı yere geldiğinizin, içinden bir türlü çıkamadığınız bir döngünün içerisinde, adeta bir dolap beygiri misali dönmekte olduğunuzun farkına varmaya çalışın.

- fikri mücadele için kendi ideolojinizi üretin, boş laf değil!
tamam canim sen istedinya yapacagiz o dedigini dedirten tespitimsi sey.
biz de mesela işsiz güçsüz, beyinsiz erkek görmek istemiyoruz, kampanya yapıyor muyuz böyle? yapsak hepsini belediyeye toplattırırız ama..

not: türbanlı değilim, sadece her türlü ayrımcılığa karşıyım.
demokratik ülkeye yakışmayacak kampanyadır. kimseye müdahale edilmedikçe istediği şeyi takabilir başına. saçı rasta da olur kel de olur küpeli de olur türbanlı da olur. nitekim türban da türban deyip türban takmayanlara ahlaksız gözüyle bakan tipleri assanız pek de umrumda olmaz açıkçası.
demokrasi ve din düşmanlığıdır. gelişmemişliği ve gelişme adına hiç bir çaba sarf edilmediğinin göstergesidir. bazılarının tahammülsüzlüğünün ne kadar çirkin olduğunun göstergesidir.
eşitlik diye bağırıp bir kadının türban takıp, takmama hakkına sahip olduğunu düşünen zihniyette isteiyoruz ama yacak birşey yok diye tepki görecek kampanya. bizde laik bir cumhuriyetten yanayız fakat, kimsenin özgürüğüne karışma hakkımız yoktur. isteyen istediğini giyer, takar, bunları artık aşın ki laiklere dinsiz gözüyle bakılmasın ki bu tür kampanyaları düzenleyenler de laik değildir zaten.
(bkz: mal beyanı)
(bkz: bir mal söylemi)
isteyen türban takar isteyen bikiniyle gezer.
sonuna kadar destek vereceğim kampanyadır.
(bkz: nil erkoçlar) istersiniz ama degil mi?

Tanim: tescilli ibneleri kaldiran topluma, turbanlilarin agir gelme kampanyasidir.
troll eseridir. yine salona pislemiş kereta. hem başlık sahibinin bluevelve olduğunu görünce hakaret etmeye gerek yok bence. yoksa amacına ulaşmış oluyor.
desteklediğini tahmin ettiğim güruhun az çok ideolojisi de belirli bir çizgide olduğu için yadsıdığım kampanya.
söz konusu kampanyaya katılan sevgili arkadaşlar, iddiaya giriyorum ki "benim bedenim, benim kararım" kampanyasını da desteklediniz değil mi? çok ironiksiniz hakikaten.
arkadaşım, desen ki, zorla türban taktırılmasını istemiyoruz, başımın üstünde yerin var. kimseye zorla bir şey yaptırılmasın. eyvallah.
mecbur mu yahu herhangi bir kadın saçını herhangi birine göstermeye. bakın, dinî tek bir örnek vermeyeceğim bu entryde.
herhangi bir inanışa sahip, herhangi bir sosyal çevreden, herhangi bir ırktan, herhangi bir yerde yaşayan, herhangi bir kadın, mecbur mu yahu herhangi birisine herhangi bir yerini göstermeye? saçını göstermez, tırnağını göstermez, gözünü göstermez, kulağını göstermez, boynunu göstermez. niye göstermiyorsun demeye kimin hakkı var yahu? onun bedeni, onun kararı değil mi? sanane kardeşim?
tek isteğim çağ dışı türbanlıların türbanlarının yanması.