bugün

entry'ler (664)

donanma44

10. nesil bir yazar. hoş gelmiş.
hoş gelmiş gelmesine ama arkadaşımız felaket derecede cahil ama bir o kadar da mağrur bağnaz alevi portresi çiziyor. bir bakalım;

(#19083680) bilindik tanım, ''hak muhammed ali'' bla bla bla... eyvallah diyelim geçelim.
(#19083732) aynı minvalde bir yazı, kendine göre haklı tarafları var tabi de hz ali ve ya 12 imamlarla yakından uzaktan alakalı değil.
(#19083841) buradaki tanımlada ilginç. kendilerinin ali'yle bayağı alakası var sanki, en azından öyle sanıyorlar.

(#19702938) zaten arkadaşımızın buraya gelip reklamını yaptığı siteye bakıyoruz z almamız gereken cevabı almış oluyoruz, zaten aklı başında muhtelemelen alevi olan bir arkadaş bu forumun ne menem bir şey olduğunu yazmış (#19702985) bravo.
(#19703188) burada reklamını yaptığı yerle alakalı tabi kendine göre boş, izahatsız, tipik cehalete rağmen kendince bir savunma geliştirmiş. zaten bütün sünniler, hatta şiiler bile yanlıştır ama kendileri doğrudur. ellerinde yazılı eserleri yok duazlardan söylemlerden başka ama ne hikmetse bu işn en iyisini bu arkadaşlar, bir de zöhre anaları bilir. hak muhammed ali falan filan... anladık.

namaz ile alakalı bir yazı da ise şunları kaleme almış... (bkz: aleviler namaz kılmaz aleviler cem yaparlar/#19145224)

özellikle şu kısım;

--spoiler--
alevinin namaz kılmaması için bir neden yok ki ! şahımerdan hz.ali dam evinde bugün ki cem evinde namaz kılarken şehit edildi kafir milcan tarafından. hacı bektaş veli darı çeç üstünde namaz kıldı... resmi tarih hz.ali'yi camide şehit olarak gösterse de bunun inandırıcılığı yoktur.

--spoiler--

bu arkadaşlar yeri geldi mi sünnilere bol keseden muhalif olmak adına islam'da cami yoktur mescit vardır derler, bazı zaman ise ali'nin evini cem evi ile özdeşleştirirler. nitekim hiç alakası yoktur. bir de kendilerini islam'ın özü olarak falan görüyorlardır şimdi bundan da eminim, bu da ayrı bir cehaletin ve kendini kandırmanın sonucu olan bir şey. alevilik = islam'ın özü... kel alaka?

(#19442909) bu yazısında da aynı şekilde yine cehaletini konuşturmuştur. dedim ya bunların elinde adam gibi yazılı eser yoktur, akaid yoktur ama her şeyi sizdn daha iyi bilirler. siyer namına hiçbir şeyden haberleri yoktur, hiçbir kaynağı -şii sünni hepsini birden kabul etmezler- kabul etmezler ama ''o öyle değil kesin böyledir canım'' gibi bir mantıkla hareket ederler. böyle de cahildirler ama bu cehaletin farkında değiller sorun orada. bir de ağızlarına her zaman sakız ettikleri o saçma zırva ''emevi dini''... bunu safevi şiası olan biri söylüyor çok ilginç... üstelik ali ile hiç alakaları olmadığı halde. yobazlara akıl vermiş bir de. yobazlık bilmemek, bilmemek konusunda da ısrarcı olmaktır. biraz kendileriyle bağdaştırırsa doğru yolu bulur.

(bkz: ehl i beyt/#19702962) bu konuda da ne kadar bilgisiz ve ezberci olduğunu ortaya koymuştur.. tabi ki kıt bilgisi ile. eminim o ehl i beyt konusu ile alakalı ayetlerden haberi dahi yoktur, kendisine söylenenleri gelip buraya aktarmış ,zaten sürekli olarak reklamını yaptığı siteye bakıyoruz türlü saçmalıklarla dolu. dedim ya cehalet böyle bir şey, ama cahilin en kötüsü nedir biliyor musunuz? cahil olduğunun farkında olmamaktır.

--spoiler--
1. imam ali
2. imam cafer
3. imam zeynel
4. imam bakır
5. imam rıza
6. imam caferi sadık
7. imam hasan
8. imam tağı nağı *
9. imam mehdiye hüda
10. imam hüseyin, i deşti kerbela
11. imam cafer -i zöhre ye hiba
12. kırklar dergaha *
--spoiler--

ayrıca böyle bir 12 imam listesi yok, bunu gitsin caferilere göstersin de alacağı cevabı buraya yazsın. hiçbir şii kaynakta imam tağı nağı diye birini ne duydum, ne de gördüm. eminim şiilerin de bundan haberi yoktur. ha zöhre ana diyorsa doğrudur kafasındaysa onu bilemeyiz. kendisine 12 imamların listesini vereyim belki faydam dokunur;

--spoiler--
1. Ali

2. Hasan

3. Hüseyin

4. Zeynel Abidin

5. Muhammed Bakır

6. Cafer'i Sadık

7. Musa el-Kazım

8. Ali er-Rıza

9. Muhammed Taki

10. Ali Naki

11. Hasan el-Askeri

12.Muhammed Mehdi(gaybette olduğuna inanılan çocuk)
--spoiler--

(bkz: şeriat geliyor/#19145369) hadi şunu da okuyun da az gülün. atatürk allah'ın velisi imiş. vay be...

(bkz: zöhre ana/#19083577) geldik işin bam teline. kendileri çok spesifik bir ankara grubudur. bir ara bunların üzerinde de inceleme yapmıştım. zöhre ana mahlaslı şahsı allah'ın velisi falan sanıyorlar. arkadaşımızda o forumu ve bu grubun reklamını yapmak için büyük ihtimal tarafından görevlendirilmiş biri. zaten zöhre ana mahlaslı şahıs için o başlık da diğer yazılanları da okuyun.
bunu çok açık söylüyorum ki bırakın allah'ın velisi olmayı, ne ali ile ne de islam ile alakalı olmadıkları barizdir.

zöhre ana'nın keramet sahibi olduğunu falan söylemiş, gülüp geçiyoruz.
bu kadar uzun bir nick altı yazmamın sebebi ise cehalete asla prim vermeme gibi bir eğilimim olduğundan dolayıdır. arkadaşımıza cehaletine rağmen saygı duyuyoruz, tabi ki fikirlerine asla. çünkü verdiğim yazılarının hiçbir ilmi değeri yoktur. bırakın aleviliği, islam ile alakası yoktur.
allah kendisine ve mensup olduğu çevreye selamet versin. çünkü bu cehaletin altından kalkmak gayet güç.

mezhepsel bir bağnazlığı olmayan biri olarak kesinlikle tarafsız ve belli kıstaslara göre yorum yapan biriyim ancak bu arkadaşın bilmesi gereken şey, bu cehaletle herhangi bir ilmi münazaraya girmesin, darmaduman ederler. alevilerin biraz tek tipleşmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü bu arkadaş gibi düşünmeyen milyonlarca alevi vardır. bundan eminim.

bu kadar uzun bir yazı yazıp zamanımı harcama sebebim ise sonradan müslüman olmuş ve bu alanda belli oranda eğitim almış biri olarak kendilerine müslüman diyen insanların saçma hurafeleri, islam'da ve kur'an'da olmayan şeyleri savunuyor olmalarının ne kadar yanlış olduğunu göstermektir. başka da bir şey değil. objektif olarak baktığımda insanların neye inanıp inanmadıkları ilgi alanım değildir, ama karşımdaki biri doğruyu saptırıp sağa sola laf ediyorsa -cehaletine rağmen- işte orada dur derim. olay bu...

neyse çok uzattım, hoş gelmiş. umarım burada bir şeyler öğrenir. sanmıyorum ama; belki...

25 mayıs 2013 ankara metrosu öpüşme eylemi

rezaletin bini bin para olan eylemdir. sizlerin özgürlük anlayışı bu kadar sığ işte. yazık lan.

yahudi öldürmek sevaptır

siyonistlerin ''şeyatin soylu aşağılık ırkların (yani yahudi olmayanları kastediyorlar) malı, canı, namusu siyonlara helaldir'' inancı kadar iğrenç bir düşünce. birini öldürmeye sevap point veren bir tanrı hiç olmadı. nitekim yehudlar da tek tip bir grup değildir.
aşkenazlar işlerini iyi biliyor. yaşasın mazlum edebiyatı!

hint filmleri

http://galeri.uludagsozluk.com/r/288237/+

şu şekilde çok abartı sahneleri vardır. daha doğrusu eskiden böyleydi. bir de bizim malkoçoğlu ile alay ederler.

tanrı iktidardır

çok doğru bir iddiadır. islam tarihi başta olmak üzere diğer tüm dinlerin hakim olduğu coğrafyalardaki savaşlara bakıldığında bu söylem doğrulanacaktır. hadi diğer dinleri boş verin. en basidinden islam... 1400 yıldır kan durmuyor. iktidarı ele geçirmek isteyenlerden kimileri mızrağın ucuna kuran takar, kimileri de uyduruk bir imamet inancı geliştirir. sonuç yine post kavgası. tanrı'yı kullanmak ucuz...

erkekler terk edilmeye mahkumdur

kadınlarda kendini bununla kandırır. he he. *

agnostik

tanrı varsa yarı yarıya joker hakkına binaen götü kurtardık tarikatı. tanrı yoksa zaten sorun yok.

redhack in reyhanlı patlaması gizli belgeleri

baasçı denyoların savunmaya geçtiği belgelerdir. be allah'ın öküzü hizbullahın karşılığında kalkıp el kaideyimi savunduk? siz kendinizde esadın yaptığı katliamın hesabını sorma cesareti bulun kalkın sağa sola ondan sonra akıl ver amınakodum evladı seni. o vatandaşların ölmesinde suriye ve iran faktörleri etkendir ha ben sik kafalıyım bu ihtimali beynim almaz diyorsan aklını hayalini sikeyim daha ne olsun. it soyu.

akp ye oy vermemek için 5 neden

1- siyaseten ve ya toplumsal tabakaların ''ezik'' diye tabir edilen kesimlerine mensup olmak, çünkü bunlar temsil edilse de gözü doymaz sistemle kavgalı oldukları için.
2- din düşmanı olmak, hani akp ile müslümanlığı özdeşleştiriyor ya bu andavallar.
3- vatanımı seviyorum ayağı yapmak. o vatan sevenleri de görüyoruz, eksik olsun sizin sevginiz.
4- aşırı sol eğilim, ilk madde ile bağlantılı zaten.
5- halkın temel eğilimlerine boka bakar gibi bakmak, yani üst perde.

eğer bu kafada iseniz, rüyanızda değil şirinleri ancak gargameli görürsünüz, bağnazlık kötü bir şey. bir düşünün bu ülkedeki gayri müslim unsurlar akp'yi destekliyorken bu aşırı sol yoz beyinlerin derdi ne?

günümüzde ezana gerek olmaması

(bkz: yav he he)

özgüvensiz erkek davranışları

kıl eden davranışlardır. dışarı da bildiğin bokunu yemiş tavuk gibi olur bu tipler. ya özgüven dediğiniz ne ki? insanların neyinden çekineceksin? eğer minibüse bindinse 50 kuruşun eksik diye şoför '' sen de verme amk! batmışız zaten'' dediğinde ay benle küfürlü konuştu paranoyası yapmaya gerek yok, ''haklısın amınakoyım'' deyip muhabbete katıl olsun bitsin. birinden bir şey isteyeceksen git söyle, gönül ilişkisi de olur normal insani ilişkilerde. kıza hasta mısın? git söyle, kabul etmezse o kaybeder yalanı ile kendini uyutursun olur biter. ya da bir devlet dairesine girdiğinde memurun suratında meymenet yoksa, hani bu beni şimdi mutlaka tersler diyorsan gülümsemeden yanına git, alttan alttan ters yaparsan çamurumu yaparım mesajı ver gir muhabbete. yani niye insanlar diğer insanlara karşı kendini kasar hiç anlamam. utanmak yok, yola devam!

majör depresyon

bilek kalınlığında meşe odunu ile köteği yedikten sonra kendisinden eser kalmayacak hastalıktır. bunun çözümü dayak! aslında hastalık da değilde, derdiniz bolluktan, sıkıntı görmemekten başka bir bok değil, anten gibi psikoloji var sizde anasını satayım hababam bozuluyor.

--spoiler--
ay depresyondayım, hemi de majör! ay ülüyorum galibaaa!
--spoiler--

çok samimiyetsiz. kendinizi salacağınıza köpreden atlayın daha iyi. çünkü bu tiplerin ne kendilerine de ne de çevresindekilere faydası olmaz, zararından başka. gereksiz insan modeli işte.

sözlük yazarlarının içinde taşıdığı hayvan

--spoiler--
kanatlarımı kaldırdığımda kedi gibi bir insanım.
--spoiler--

kara çarşaflı atatürkçü

vatan sevgisi algısı göt baş açıklığı ile orantılı biçimde sığ olan organizmaların ilgisini çeken abladır. sizin gibiler orta köyde viski yudumlarken o hakir gördüğünüz kara çarşaflıların çocukları doğuda ölüyor. bir de utanmadan bayrağı sallarken görülmüş ve şaşırtmiştır demiş. ne adamsınız lan siz!

redhack in reyhanlı patlaması gizli belgeleri

kafasız türklerin esad'ı aklama çabalarından biri daha. o evraklara bakıldığında ne bok olduğu beli oluyor. lan gayrı resmi evrak bile daha düzenli be. hatta tabldot kayıtlarının tutulduğu evraklardan bile daha amatör. tamam şimdi bu konunun üstüne atlamaya devam edin. esad çok cici, hizbullahta öyle. hı hı.... iki yüzlü sahtekarlar sizi. ileri de bu avukatlığını yaptığınız adamlar aklınızı alacak haberiniz yok.

(#19788910) açıklama güzel.

askerlikte karşılaşılan iğrençlikler

gay olan arkadaşını tam 9 ay boyunca düdükleyen bölük çavuşudur. ben de bu çocuğu devresi olmadığı halde niye bu kadar kolluyor diyordum, adama tabildot harici yemek hazırlamalar, sigarasını almalar falan. besliyormuş tokmağını meğer. :) oh mis! * tabi ben de çocuğun gay olduğunu bilmiyordum daha doğrusu kimse bilmiyordu, hani halinden tavrından sezersiniz ya, bunda o yoktu. gizli ibnelik yani. e yakalandılar, bilin bakalım nerede? kazan dairesi değil kademede. adamlar land'ın içinde sen bana ben sana yapıyorlar, tabi devriyede olan askerler de yakalıyor bunları, ardından kol gibi ceza... bu olay olduğunda gülmek bir yana dursun bütün bölüğün morali bozulmuştu. hani aramızda başka gizli ibneler var mı diye. * iğrençlik yahu başka da bir şey değil.

islam

reset atılması gereken dinimiz. nitekim öyle gerçekler var ki, dinden çıkarsınız. tabi gerçeklerin çarpıtılmasından bahsediyorum. buda'dan sevgilerle...

nickten kişilik tahlili yapmak

zall: paragöz.

asıl askerlik şimdi başlıyor

her askerden gelene söylenen söz. yav he he deyin geçin. kışladan başlamıştı bu muhabbet askerlik bitti 1 ay daha sürmüştü. hatta askerler bile geliyordu, ''ıhaaa! asteğmenim asıl askerlik başliyur değil?'' he başliyur deyip geçiyordum napiim?

michael sikkofield

on numara intihalleri olan ''yazar''. gelenler adlı yapımdan fazla etkilendi sanırsam. fazla ciddiye alınacak bir tarafı yok, özellikle teoloji; ezoterizm konulu yazıları felaket derecede alakasız tevillere dayanıyor. hatta hiç alakası yok. yani sümer medeniyeti ile ingiliz kraliyet ailesi?... ne iş? sembollere gelince, ezoterizm aptal insanları uyutma serenomisidir hepsi bu yani zorlaya zorlaya bağlantı kuracak bir şey değil bunlar. tabi konuya vakıf olmayanları keklemesi kolay oluyor genelde. ama kül yutmam. :) sadece yazma kabiliyeti olan bir arkadaş, hepsi o kadar.
bir de poz mu yapıyor bilmiyorum ama galiba kendisinin bir rahatsızlığı var, gerçekten varsa allah yardımcısı olsun ama böyle sosyal medya fenomeni işleri traş. öyle işte...