bugün

bursa santral garajda şubesi bulunan türkçe öğretim merkezi.
ankara üniversitesi'ne bağlı olup yurdun çeşitli yerlerinde şubesi bulunmaktadır.
ankara üni ye bagli, degisik illerde subeleri olan türkce ve yabanci diller kurslari veren kurulus
alanya'da da şubesi olan çok ii eğitim verdiğini düşündüğüm türkçe ve yabancı diller öğretim merkezi.
kurslar 12 kurdan oluşur. her kur 1 aydır. 4,8 ve 12. kurlar diploma kurudur.
afganların kırgızların, kazaların ,turkmenlerin vs.. turkieyede universite egitimi almadan once turkiyede turkce ogrenmek icin gittikleri zorunlu kurs merkezi.
ziraat bankası çalışanlarına ve akrabalarına da %50 indirip yapan dil öğretim merkezi.
şuanki bursadaki fiyatı 270 ytl.öğrenci: 173.ziraat:135
(bkz: kakofoni)
bir kurluk öğrenci fiyatı bir kaç ay öncesine kadar 203 milyon olan, önceki ay 173 milyona inen, hemen ertesi ay 188 milyona çıkan, ankara üniversitesi'ne bağlı dil kursu. bursa şubesinin kantininde sigara içenlere 10 ytl - 500 ytl arası ceza kesilmesine yönelik uyarı kağıtları bulunmasına rağmen herkes* cayır cayır sigarasını içer.
türkçe eğitim verdiği için bir türlü ingilizce konusunda verim alamadığım ankara, kızılay'da da bir şubesi bulunan öğretim şeyisi.
türkiye ingilizcesi öğreten kurum.
herşeye rağmen türkiye çapında en sistemli oluşan dil kursudur.
tek kurlarda sınavsız,cift kurlarda sınavlı geçişin olduğu ankara üniversitesine bağlı dil kursu.
zamanında özgür topkaya isimli hocasının öğrencileri tarafından kendisinin bilmediği kelimelerle muhatap edildiği kurs.
istanbul şubesi, her ay yeni bir ingilizce sınıfı açabilecek kadar çok tercih edildiği için istenildiği zaman kayıt olunabilecek dil kursudur. Hazırladıkları 1 yıllık akademik takvime her şartta uydukları için de derslerin başlaması için sınıfların mevcudunun x rakamını geçmesi vb şartlar ileri sürülerek öğrenciyi bekletmezler. Hocalar kısa süreli çalıştıkları için, iyi hocaya düşmek tesadüfi bir durumdur. Fiziksel şartlara gelince; istanbul şubesinin büyük bölümü türkiye'ye yeni gelmiş ekseriyetle afrika ve asya kökenli olan insanların türkçe öğrenmesi için kullanıldığı için kurs binası çoğunlukla kalabalık oluyor. Fiziksel koşullar oldukça kısıtlı. Yine de avrupa yakasında oturanlar için tercih edilebilir...
istanbul şubesi taksim de olan dil kursu. genelde yabancılara türkçe öğretilir ancak başka dillerde de sınıfları vardır.
Ankara şubesi tunalı hilmi'de ve kızılay'da olan dil kursu.tam bir devlet dairesi gibidir.binayı 5 kez falan dolanmanız gerekir gerekli kişiyi bulmak için,ya da öğretmenlerin yemekten gelmesini bekleyebilirsiniz 1-2 saat, saat 4'te ders var derler gelirsin bilgi işlemdeki bayan saatleri karıştırmıştır,sınıfta kimse yoktur.Nerdeyse kayıt olduğun için,para verdiğin için dövceklermiş gibi bir hisse kapılırsın.Dil öğrenmek zor zanaat Tömer'de.
izmir şubesi de alsancak- kıbrıs şehitlerinde bulunan dil kursudur.
sıcak bir ortamı vardır.
yeri zaten muhteşemdir, çıkışta arkadaşlarınızla takılabileceğiniz binlerce alternatif sunar size.
bursa şubesi santral garaj'dadır.
tunalı şubesindekilerin telefonu açmayı, açtıktan sonra alo demenin dışında bir başka kelime söylemeyi beceremediği kıçımtrak ötesi, dil öğrettiğini zanneden sözde dil kursu.

gidilip görüldükten sonra gelen edit: haberler güzel canlar! tömer on numaraymış. disiplinli, işini ciddiye alan bir o kadar da sıcak bir kurum. herkeslere tavsiye ederim!
Ağam (Anam) olasın (olasan) tÖmer
Paşam (Babam) olasın (olasan) tÖmer
Yetim (Bensiz) kalasan tÖmer
Benim (Yetim) olasan tÖmer
*
samsun şubesinde çok kaliteli hocalar bulunan dil merkezidir. son derece verim alınır. materyal desteği sağlamdır. dersler çok keyiflidir. hele dersinize emre hoca (emre seven) gelirse o kur dadından yinmez. 3 saat boyunca sıkılmadan dinleyebilirsiniz bu adamı. üniversite hayatım dahil gördüğüm en kral hocalardan biridir. hacettepe mezunudur. upuzun saçları siyah kemik gözlüğü ve aykırı görünüşü ile dikkatinizi çeker önce. dersleri stand-up tadında geçer. en odun sınıfı bile yerlere yatırabilir gülmekten. o dehşet amerikan aksanına kapılır gidersiniz. ben de onun gibi konuşsam keşke diye iç geçirtir adama. süperötesi cümleler kurma yeteneği vardır. iki saat ıkınıp çıkaramadığınız cümleleri şak diye saniyesinde koyar önünüze. uzmanlık alanı perfect tensetir. gözünüzün içine bakarak anlatır tüm dersi. en mantıksız soruları en mantıksız adamları bile sabırla dinler. defalarca tekrar edebilir anlamadığınız zaman. açıklamaları son derece anlaşılırdır. en mal adam bile bir şeyler öğrenir. o gün 9. saati bile olsa gözlerinin içi güler sürekli. sınıfa girer girmez beş dakikada kapılıverirsiniz enerjisine. ders dışında da her konuda muhabbet edebilirsiniz. her zaman kapısı açıktır herkese. ne derdiniz olsa anlatabilirsiniz. adamdır. candır. hem karizmatik hem sevimlidir. ve işin en ilginç tarafı bu hayran olunası adam henüz 24 yaşındadır. iyi ki vardır canım hocam.
ankaradakini bilmem ama samsundaki baya sevimli bir şubeymiş.
gazi üniversitesinde bulunan şubesine ingilizce öğrenmek amacıyla katılmak istediğim ama yararlı olup olmayacağına karar veremediğim eğitim kurumu. daha önce gitmiş, eğitiminden faydalanmış arkadaşlar yardımcı olursa çok sevineceğim.

edit: birkaç kursla karşılaştırdıktan sonra bu sene sonunda kaydımı yaptırdım gazi tömere. ilk ders sonrasında çok memnun kaldığımı söylemek için geri geldim buralara.
Bu tömer furyasının orjinali Ankara üniversitesi çıkışlıdır. Ve tömer denin akla gelen de onun şubeleridir. Son zamanlarda çeşitli üniversiteler de tömer adlı şubelerini kurmuşlardır. Ama bunları A. Ü. Tömerle karıştırmamak gerekir. Eğitimi iyidir ama merkez yönetimin çalışanlarına davranışı rezildir, yerlerdedir. Ayakta ve bu kadar kaliteli ise hala çalışanlarının özverisindendir, zira yönetim rezildir.
illa gidilecekse amerikan kültür varken yanından geçilmeyecek dershane.