bugün

entry'ler (270)

matematik bilmeyen iyi bölüm kazanamaz

çok iyi matematik olmadan da çok iyi sosyal bölümler kazanılabilir.ancak ülkemizde sosyal bilimlere verilen değeri göz önünde tutunca eli çeneye atıp düşünmek de işten değil.

uludağ sözlük ün içler acısı hali

ideolojik fikirleriyle başlık ve entry sıçanların getirdiği haldir.halceğizdir.

samimiyetsizlik

2 yılı aşkındır hiç konuşmadığın,bırak konuşmayı yüzünü görmediğin ama bunun öncesinde samimi olduğun birinin birinin sana durup dururken 'naber?' mesajını atmasıdır.

yumurta yapmaktaki inanılmaz mantık hatası

(bkz: an another reason to use condom)

sevgililer günü

yıllardır 14 şubat'tan önce ayrılan,bu insanlar tarafından 'king of the days' ilan edilen güne hep sevgilisi olmadan girenlerdendim.ama bunalımlık bi durumum olmadı hiç.nedir yani birileri bana orda burda satılan kırmızı eşya gül vs. almadı diye depresyona mı gireyim?bırakallaaasen.hee noldu?gün döndü devran döndü ben de bu 14şubat'a sevgilimlen girdim.yalnız girmekten hiçbir farkı yok lan.herşeyden önce orda burda milyonlarca yiyişken bi o kadar da sevişken;ellerinde çiçekler hediye paketiyle gezinen çiftleri*görünce bu saçmalığa dahil olmayayım diye daha bi kasıyorsun,sanki normal bi günmüş gibi davranmaya çalışınca da zaten normal bi gün gibi geçiriyorsun.bi çin atasözü ne der bilirsin;alın verin kapitalizme can verin.bu günün en güzel yanı 'singles awareness day' olan diğer ismidir.tabi yahu,kalbindeki seranat yalnızlığınla fasıl yapmalıdır bugün.
bakale,niye bu entry'i dün değil de bugün giriyorum hiç düşündün mü?bekledim sözlük,15ine saniyeler kalana kadar bekledim belki noel baba gelir diy..öhm o yılbaşındaydı.işte belki gerçekten vardır özel hissedilesi bi gün diye.hee bi de bu sevgililerin gününün 14şubat'a gelmesi ironisine değinmeden geçemicim.espri anlayışı tavan yapmış arkadaşımın mesajıyla farkettim:'aşka gelmeyen sevgililerin imana gelmesi dileğiyle'.

itu

(bkz: istanbul technical university)

facebook ergenleri

can dündar,küçük iskender'in alntılarından, 3 nokta olmaya çalışan 2 noktalardan,lüzumundan fazla kullanılmış ünlemlerden,her yapılan eylemin anında belirtildiği yazılardan geçilmeyen bir profilleri vardır.

apaçi

dest-i izdivaç'ta en güzel örneklerinden birini gördüğümüz tür.
oynayanları geçtim,orkestranın çaldığı şarkı hatta şarkıyı çalışı ve hatta çalamayışı, arkadaki alkış tutan düğün amcaları.herşeyiyle tam bi gündüzkuşağı kadın programı işte.

http://www.facebook.com/v...486215512223&comments

x ve soğuk ayran

iskender gibi içinde yoğurt ve türevlerini barındırmayan her türlü yiyecek.

köftesi meşhur olmayan ilimiz

hele de köfte çiğ köfteyse dadından yinmez.ama bu fake çiğ köfteciler olmasın diye aslolanları bi yol bulmuşlar.beyaz önlüklü, köfte yığının önünde poz vermiş gülümseyen adamın fotoğrafının bulunmadığı dükkanların dışında başka yerden almayınız içeriğinde bi uyarı asmışlar.

saba tümer

defne joy foster'ın ölümüyle ilgili birçok yorum yapan,cenazesinde uzatılan mikrofonlara acı dolu birçok söz söyleyen,izleyiciye 'biz çok samimiydik çok severdim onu' mesajı veren ancak aynı gece kendi programında o şuh kahkalarını atabilen spiker.evet,programı profesyonel bir şekilde sunmalı,ölenle de ölünmez,hedehödö ama bu kadar da hiçbirşey yokmuşcasına davranılmaz.konuğu da derya baykal'dı.o da aynı derecede rahattı ama en azından orda burda 'çok üzüldük öğhöhh' diye çıkmadı.

kadınların topuklu ayakkabı giymesi

böylece kendilerini 'kadınsı' hissetmenin doruğunda bulurlarmış.yaa.

şahin k nın bilgi üniversitesine başvuru yapması

(bkz: seks dili ve edebiyatı)

nasılsın sorusuna alternatif cevaplar

Cevabını haftaiçi her gece Alem Fm'de yayımlanan Matrax Show'da bulabileceğiniz sorudur.Dinleyicelerin sorduğu 'nasılsınn'a şu ana kadar hiç 'iyiyim,sağol sen' tarzında klişe bi cevap vermemiştir.

öğrenci temsilcisi

bilkent öğrenci temsilcisi cumhurbaşkanıyla görüşmeye jaguarla gitmiş.harçlara, ulaşıma yapılan zammı konuşacaklar zaar

vize zamanı arkadaş olduğunu hatırlayan piç

final zamanı da g*tünden ayrılmayan piçin kankasıdır ya da ta kendisidir.

sigmund freud

Hayatında sadece 4 yıl cinsel deneyim yaşamış olan(yamulmuyorsam 34'ten 38'e kadar.net olarak bu olmasa da bu yaş aralıklarında),psikoloji biliminde bir çok tezi çürütülse de hala hipotez olarak kullanılan,günümüzde nerdeyse 'hiç' tercih edilmeyen bir tedavi yöntemi olan psikanalizin de kurucusu olan nörolog.

bir sigara daha yakıp yakmamakta tereddüt etmek

Bağımlı olmadan bi önceki adımdır.yakıp yakmama kararını verirken de kendinizi 'bağımlı olmadığınızı yakmadan da durabilirim' ya da 'amaan bi sigarayla mı bağımlı olucam' paradoksları içerisinde bulursunuz.

haydarpaşa garı

Tarih kül oluyor,söndürmüyorlar.yıl 2010,istanbul gibi metropol bir şehirde yangın söndürme uçağı mı yok?hadi uçağı da geçtim,denize sıfır bir tarihi nasıl söndüremezsin,söndürmezsin.daha yangın söndürülmeden yeni projeler başlamış.yurtdışından gelen ağır konuklar ağırlanacaklarmış burda;ama müze olarak kullanılacakmış.çevresine de 7 tane kule dikilecekmiş.e bir de avm açılır hemen yanına,starbucks'ta kahvenizi yudumlarken müzeyi seyredersiniz sevgili bunun gerçekten 'kazara' çıkmış olduğuna inanan optimistik insanlar.hadi kazara oldu,ya tırnak içinde ısrarla söndürülememesi?

isimlerin sonlarına m takısı getirmek

Lisede sevgilisinin ismi 'yarra' olan bir arkadaşımın getiremediği ektir.