bugün

birden fazla kız çocuğu olup oğlan evlat sahibi olmayan anne ve babaların başına türkiye'de gelen durumdur . sanki adamın başına kötü bişey gelmiş gibi , inşallah bi dahaki oğlan olur denilir. garip bir durumdur.
bir tane kız çocuğunuz olduğu halde * gene de başınıza gelen olay. her olayda kızımı ne kadar çok sevdiğimi ve elli tane erkek çocuğa değişmeyeceğimi anlatmaktan gına geldi.
üzülme bir dahaki sefere diyerek gereksiz teselli beklenen durum. * *
(bkz: yasar usta)
boşver salih abi, sıkma canını.
bak en azından sünnet derdin olmayacak. ne güzel dimi...
"hiç çocuğun olmayabilirdi de" biçiminde teselli edilebilir.
erkek olana kadar devam edeceğinden, pek bi faydası olmayan eylem.
-abi üzülme bu kadar yaaa, bunlarda fena değil hani?
-mamut bi siktir yaa.
(bkz: cocuklari erkek olan anneyi teselli etmek)
mutlaka kızlarından birini erkek gibi yetiştirecek baba modelidir. teselliyi anca kendi kendine telkinle ulaşabilir. 3. kişilerin yapabileceği bir şey yoktur.
her ne söylenirse söylensin, söylenenecek herşey teselli mahiyetindeki boş sözler olacaktır. zaten bir baba kız doğdu diye üzülüp hayıflanıyorsa sağlam bir sopa atılıp kendine getirilmelidir.
erkek adamın erkek damatları olur.
(bkz: kız olsun çamurdan olsun)
cennetlik olan babadır..*
"n kız, n+1 kızdan iyidir" mantığıyla olaya bakıp kendi kendini teselli etmesi gereken babadır. ayrıca yaşlandığı zaman kız(lar)ı kendisine bakarken oğlu olup da hayıflananları gördükçe yaptığı hataların farkına varıp utanması gereken babadır.
bütün çocukları erkek olan baba ile benzer kaderi paylaşan babadır. o da kızı olsun ister. tabi eğer kızı olduğu için üzülüyor erkek adamın erkek evledı olur diyorsa onun erkekliğini neyse teselli edilmese de olur
- hayırdır baba, ne o öyle üzüm üzüm üzülüyosun?**
- benim çocuklar.. hepsi kız..
- ee?
- nasıl "ee"? ulan "hepsi" diyorum, "kız" diyorum, ee'si mi var bu işin, hala soruyosun ya..
- ne üzülüyosun lan, büyüt büyüt ver elin pezevengine kurtul, bunun formülü budur hacı..

şeklinde teselli edilmesi gereken babadır. * *
tum cocuklari kiz olan babayi teselli etmek... kız çocuğun doğumunun teselli mevzusu olması yani öyle mi? nedir kız çocuk?

Kadınlığa adım attığı o gün, (regl) suratına aklı başına gelsin tokadı yiyendir. ( bilmiyordun değil mi var böyle bir şey. inan bana sevda demirel'in attığı ne dedin sen çat tokadı bile bok yemiştir o tokadın yanında)

Peki Nedir erkek çocuk?

Erkekliğe adım attığı o gün ( sünnet) düğünlerle karşılanan, halaylar çekilen, ilk deneyiminde sırtına aslansın sen diyip yumruk atılan cebine para konulup kapıda babası tarafından beklenen.

kaç erkek evlat biliyorsun babası ya da anası yaşlandığında daha doğrusu yaşlanıp altına sıçtığında ( çok kıyımsız oldu ama doğru altına pisler bazı yaşlılar) o b.ku temizlesin? ya da kaç kız evlat tanıdın damat tarafından işlenip anasına babasına sırt çevirsin? babasıyla küs olduğu için bayramda elini öpmeye gitmeyenler var aramızda bizim. babayı anayı dövenler var sırf zevk için. kaç kız evlat tanıdın sen anaya babaya el kaldırsın? yapma bunu kardeşim yapma, gözünü seveyim...

Aaaa sessizlik oldu? Çünkü yine bir yerlerde kız bebek doğdu...
cok sacma bir eylemdir, sanki adam amansiz hastaliga yakalanmis gibi davranmak ne sacma bir olaydir cok gereksizdir. saglikli olmasi en önemli konudur.
''zaten kızlar erkeklerden daha hayırlılardır, yaşlanınca onlar bakar sana'' gibi bir çok gereksiz cümleler topluluğu. bu cümleleri duyan kişilerden bir tanesi de babamdır. hatta kendisinin herhangi bir kompleksi olmamasına rağmen üç kızı olduğunu söylediğinde, milletin ''aman teselli edeyim, kadersiz olduğunu ben çaktırmıyayım'' çabasına girmesi de ayrıca güldürür kendisini.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar