bugün

the godfather
(bkz: marlon brando)
[kat: <a href="//www.uludagsozluk.com/c/test/" title="test" >test</a>]
[kat: <a href="//www.uludagsozluk.com/c/tes2/" title="tes2" >tes2</a>]
[kat: <a href="//www.uludagsozluk.com/c/aynı/" title="aynı" >aynı</a>]
çocuğu olmuş erkek.
iskelelerde halatın takıldığı yuvarlak başlı, iri demir.
anneyle düzeyli bir ilişkisi olup sonra da çocuğu olan amca.
varlık nedeni ,cancağızımdır benim,mama getirendir,memur maaşıyla kızcağızına en sonunda bir bilgisayar almanın mutluluğu ile uyanıp uyanıp başıma dikilendir..(yok baba valla zirveye falan katılmıycam,nargilede nedir?)
kimsenin başından erken eksik etmesin dediğim can varlık.

(bkz: babanın erken yaşta kaybedilmesi)
(bkz: dayak makinası)
söylemeyi çokkk ama çok özledigim kelime.
(bkz: babanın ölmesi)
çocuğun kişilik yapısına anneden daha fazla katkıda bulunan xy kromozomlu şahıs.
yeri geldimi bi tokatini bile özledigim, eksikligini gormek istemedigim , farketmeden kendisi oldugum , uyuz , sinirli , şişko insan
Doganin bize armagani olan banka
(bkz: godfather)
çoğalmamızın birinci aşaması erkek ve bunu anneyle veya başkalarıyla yapan ve bizzat üretimde yer alan,oluşumdan sonra bakmak,beslemek,dövmek gibi yetileri olan adamın aile içindeki ismidir
Kahraman kişi.Kızları için her zaman süperman kalan kişi. Benim babam senin babanı döver sözünün ilham kaynağı.
asliniz. gercek sizden, onceki size benzeyen kisilik.
baba denilen şeyin ne olduğunu tadamamanın eksikliğini, filmlerde görülen babasız çocukların arkadaşları babalarıyla ilgili anılarını anlatırkenki hissini size tattırmıyorsa babadır baba.gerçek dündayada yaşadığını görüp, fakat sizin için hiç bir zaman yaşamamış olması çok canınızı acıtır.bazen isyan edesi gelir insanın, ağlamak ister..bazen zorlar onu, sırf anlatıcak bir iki anı yaşamış olmak için, sinemalarda, reklam filmlerindeki baba oğul sahnelerini nefret ile izlememek için..bazen de elinden hiç bişey gelmiyeceğini anlar insan..bırakır..hayatını kazanır..babası gibi bi baba olmamak için.

keşke baba olsaydın da ölseydin, acınla üzülseydim be baba..
hayatın zor zamanlarında "neeerdesiiiiin" diye iç çekmemize sebeb olan yüce insan.
evimizin direği...annemizin yüreği...
şam, iskele, mafia gibi çeşitleri olan bir varlık.
Anneye göre ne biliyim daha bir yakın olan bir tür rehber gibi canayakın iyiniyetli güzel insanlar iyiki varlar...ayrıca:*
yüzünü görmesem de varlığı dahi yeter dediğim.
amca çarpı 2
(bkz: müslüm gürses)
söyle bir siir yazan evlerin diregi insan.
Baba,evimizin direği,altın gibi yüreği...
Eşek gibi çalışır,sanki sağım ineği...

Ona biz baba deriz,o getirir biz yeriz.
Bulamazyız dünyada onun gibi bir keriz...

Varlık yokluk bilmeyiz,sıramızı vermeyiz.
Hasta oldum diyemez,biz doymadan yiyemez...
Ne mankafa varlıktır...Yeni birşey giyemez.

Etrafını sararız,köpek gibi dalarız...
Dediklerimiz olmazsa,anamızı salarız.

Bu devr-i alem dönüyor,
Merak etme oğlum sıra sana geliyor...