bugün

ilk filmin tadını vermese de keyifli bir film. seriye bağlanması muhtemel.
yine komik, yine eğlenceli ama arkadaş niye aynı senaryo? Öyle ki izlemeyen birine iki filmi de izlet hangi film birincisi anlamaz...
zach galifianakis'in yine adamı delirttiği,finaldeki mike tyson bombası ve daha bir kamyon dolusu espriyle en az ilki kadar yaran ve yardıran filmdir.
çıkıcağını duyduğumuzdan beri vizyona girmesi için gün saydığımız filimdir kendileri.hangover 1 den beri bu kadar eğlendiğim film olmamıştı bir seri halinde gidebilse keşke evlenmeden bekleyen alan evlenmeye kalksa ... ilk ikisinin yerini tutmasada devam etsin razıyızdır.
laftan anlayan arkadaş sohbetlerinde replikleri doğru yer ve zamanda itinayla yapıştırılmaktadır .
--spoiler--

dişçi abinin gitar eşliğinde söylediği şarkı pek manidardı. *

--spoiler--
Birincisi kadar iyi olucağını düşünmeden gittim sinemaya ama en az birincisi kadar iyiydi.
Senaryo itibariyle birinci filmle aynı olsada çok komikti, bazı anlarda gene yarmayı başarmıştır.
Kesinlikle zaman kaybı olmayan dvd'si çıkıncada alıp tekrar izleyeceğim bir filmdir.
birincideki kaliteyi korumuşlar ama fazlası yok. yine de yarılarak güldük. müzikleriyle, bitiş fotoğraflarıyla, esprileriyle kısacası her şeyiyle güzeldi.
film yokluğundan zoraki gittim. çünkü ilk filmi izlemiştim. ilk 20 dakika tereddütlü geçti. ulan bunlar kim, ne oluyor falan diye. derken filme alışmaya başladım ve bir çok yerde "sesli güldüm".
özet olarak gülmek istiyorsanız gidebileceğiniz sevimli bir film.
stu'nun söylediği şarkının adı alan towndır ve filmi kısaca özetler.

http://www.youtube.com/watch?v=dyD8euniHKA
sondaki fotoğraflarla müthiş bir finali olan film.
sinema çekimini izlediğim matrak film. sonlara doğru daha eğlenceli bir hal aldı. üçüncü de gelsin.
kendi kendilerinden senaryo araklamış yapımcılara sahip filmdir.

--spoiler--
maymunun yaşlı adama sakso çektiği sahne hariç gülmedim filmde.
--spoiler--
1.si kadar değil.
yönetmenliğini todd phillips' in yaptığı eğlencelik bir film.
başlarda mel gibson' ın da bangkok' lu bir dövmeci rolünde filmde yer alacağı söyleniyordu. ancak daha sonra bu rol liam neeson' a verildi. yönetmen phillips, mel gibson' ı çok istemiş ancak film ekibi bu fikri desteklemediği için vazgeçilmiş. hatta rivayete göre mel gibson hollywood' a kendisine ikinci şansı vermediği için kırgın ve kızgınmış.
ne var ki bu rol liam' a da yar olmadı. aslında sahneler çekilmiş ama yönetmen sahnelerin tekrar çekilmesini istemiş ve o sırada başka bir filmin çekimlerinde olan liam bu ikinci çekimlerde yer alamamış. burada yönetmenin bir intikamı söz konusu olabilir tabii *
sonunda rol nick cassavetes' in olmuş ve sahneler tekrar çekilmiş.
dövme skandalı burada bitmiyor ama; stu' nun sabah uyandığında yüzünde bulduğu dövme yüzünden stüdyo mike tyson' ın dövmecisi ile mahkemelik olmuş. dövmeyi mike tyson' a yapan s. victor whitmill, bu dövmeyi tyson için tasarladığını, telif hakkına sahip bir dövme olduğunu söyleyerek filmde kullanılamayacağını öne sürüyor.
ilki kadar güldürmeyen fakat kahkahalarımızı uzay boşluğuna bırakmamıza sebep olan film. neden ilki kadar komik değildi derseniz; konuyu biliyoruz, ne olucağını, nasıl olucağını, sonunun nasıl olucağını biliyoruz. öyle olunca da heyecan olmuyor. ama yine de merak ettim şimdi nolucak diye.
bir kişinin bu filmi hiç izlenmese bile sadece finalindeki fotoğraflara bakması, gülmesine yetecektir. e zaten bu film sadece gülmek için izlenir, daha büyük bir beklenti olmaz.
evet, ilkinde güldüğüm kadar gülmedim fakat o kadar gülmüşüm ki bir haftadır gülmüyorum öyle böyle değil. abi onu bunu bırakın da imdb'de ilk defa bir filme 10 verdim.
izlenilesi, iyice bir güldükten sonra tapılası bir film.
birinci filmden ötürü büyük beklentilerle izlemeye başladığımızdan dolayı "birincisi daha güzeldi yeaaa" dediğimiz film.
gayet güldürdü aslında. altımıza sıçacağıdık.
alan muhteşemdir yine. tekneyle karaya çıkıp, çapa atmak da neyin nesidir diye koparır. *
çok keyifli izlenmesi olan filmdir.

not: 2 saat arayla 3 defa izlemiştim.
hiç bi sikim anlamadığmm filmin 2. şeysi.
boşuna zaman kaybı dedirten filmler listesindedir.
birinci filmin gazıyla "hihohah çok eğlenicez, çok gülücez" diye girdiğimiz filmde "ehe he neheh" tarzında pek de gülemediğimizi farkettiğimiz filmdir. başta kabullenilemese de bir müddet sonra "birincisi kadar iyi olmamış meh meh" tarzında yorumlar yapılır illa ki. yine de hangover iyidir, cast güzeldir, her türlü seyredilesidir.
asıl olayın film sonundaki fotoğraflarda gizli olduğu, o küçük maymuna hayran bırakan film. kimmy sen neydin öyle dedirtmiş ve bankuku benzetmesi gözlerden yaş getirmiştir.
son sahnesindeki fotoğrafları başa alıp alıp izliyorum, gülmekten karnıma ağrı girdi. filmden çok şey beklemeyin, sadece eğlenmek için izleyin, keyif alacaksınız.