bugün

entry'ler (259)

yazarların en kısa sürede bitirdiği kitap

sarı zeybek birkaç saatte bitmişti.

kocasından habersiz bara giden kız

(bkz: kız mıdır kadın mıdır)

gelmiş geçmiş en iyi türk yazar elif şafak tır

who the f*#k is elif şafak tır sorusunu akla getiren önermedir.

pazarcılardan duyulan enteresan laflar

- bedavadan biraz ucuz!
+ aferin sana çok orjinal.

volkan demirel i dövebilecek futbolcular

22 Nisan galatasaray - fenerbahçe maçından sonra öfkelerini kontrol altına alamayan taraftarların duyuru yaparak volkan'ı dövdürmek istemeleri sonucu açtıkları başlıktır. belki de sakin ol şampiyon bile denebilir. **

sheldon cooper vs barney stinson

tüm paralel evrenlerde dr.* sheldon cooper'ın döveceği versus'tır.

game of thrones

2. sezonun kitaplarını bitirmeden diziyi izlemeye devam etmeme kararı aldığım dizidir. her bölümde ayrı bir kitap spoiler'ı alıyorum. yanı sıra kitap da bir o kadar sürükleyici ve gerek anlatımı gerek çevirisi olsun kendisine kolayca bağlayan bir seri. 2. sezon başlamadan kitapları bitirmediğim için pişman olmakla birlikte, aynısını 3. sezon tekrarlamamayı düşünmekteyim.

--spoiler'ımsı--
bu arada kitabı okuyan arkadaşlar, melisandre'nin gerçekten stannis ile sevişip, gerçekten öyle bir * yaratık doğurup doğrumadığı konusunda beni aydınlatabilirlerse neşe dolacağım
--spoiler--

yabancı dizilerin yarattığı en iyi karakter

sheldon cooper *
tyrion lannister *
khal drogo *
cal lightman *

kadın sürücüler

yayalara yol verdiklerini asla görmediğim sürücülerdir. hatta çoğu kez karşıdan gelen arabanın sürücüsü kadın olduğu için sevinirim, hemcinsim kesin bana yol verir, karşıya geçiveririm hemen diye düşünürüm, fakat bu zamana kadar bir kere bile yol veren kadın sürücüye rastlamadım. yanıt veremeyeceklerini bilsem de buradan kendilerine sormak istiyorum "ruh hastası mısınız?!". sordum, rahatladım. kadın dayanışması falan kalmamış bu ülkede, kınıyorum. *

sigara içmeyen kişilerin bilemeyecekleri

bu denli berbat bir kokuya nasıl katlanıldığ, asla bilinemeyecekler arasındadır.

ben bu yazıyı yatağımın yanındaki prize yazdım

arada bir cızır cuzur sesler çıkararak beni paranoyalara sürüklediğinin farkında ol lütfen. kendine gel.

sözlük yazarlarını delirten şeyler

cehalet. iş ve ev / okul ve ev arasında mekik dokumaktan, "asıl" olarak okumaya bir türlü vakit ayırmayan insanların, hiçbir şey bilmemesine rağmen muhteşem bir özgüvenle bir konu hakkında konuşmaları. hatta sizin mesleğinizi size anlatmaya çalışmaları, kendi yaptıkları işi en mükemmel ve en zor iş olarak görmeleri, cehaletlerinden bir türlü utanmamaları fakat bunu yüzlerine vurmak zorunda kalınca onlar yerine sizin utanıyor oluşunuz. uzun lafın kısası "cahil özgüveni" denen şey kadar delirten bir şey daha yoktur.

fazıl say

twitter'da müezzinin akşam ezanını kısa kesmesi üzerine alt tarafı "ne acelen var müezzin, akşam ezanını 22 saniyede okuyuverdin?" tarzı bir espri yapıp, milletin dinine dil uzatmamış ve hakaret etmemiş olmasına rağmen bir takım konuyu bile bilemyen klavye delikanlılarınca itin götüne sokulmuş, ülkenin en büyük müzisyenlerinden biridir. yanı sıra her çeşit düşüncedeki yorumları retweet etmiştir. burada cesaret bulup kendisine ait olmayan cümleleri, kendi kurmuş gibi yansıtan *adi medya yüzünden ise, konu apayrı yerlere çekilmiştir. bir konu hakkında konuşup eleştiri yapılacaksa, önce konu iyice öğrenilmelidir ki fazıl say hiç bir yazdığını ve rt'lediğini silmemiştir, olduğu gibi durmaktadır hala. yanı sıra aynaya bakmadan fazıl say'ın ağzına burnuna ilkokul çocuğu iq ortalaması ile hakaret edenleri de saygıya davet etmek gereklidir lakin kendilerinde beyin mi var saman mı emin olunamadığı için, vakit kaybedilmemektir. **

fethullah gülen asrın en büyük dehasıdır

(bkz: deha neler)

martı sesleri

moda'da her sabah insanı uyandıran seslerdir. huzurdan huzura sürükler, yüzünü güldürür.

üniversitelerdeki yemek fiyatları

marmara üniversitesi'nde 1 tl olan* fiyattır.

bisiklete binin benzin gerekmez

istanbul'da boğazdan bisikletle geçmenin yasak olduğunu bilmeyen aynştayn'ın beyanatıdır. hoş bunu bilse bu sefer de "kendi oturduğunuz yakada iş / okul bulun" gibi bir cümle kurabilir. kapasiteyi zorlamanın âlemi yok.

msn de bulunan kızla sevişmeye ta erzurum a gitmek

(bkz: msn de kız bulmak)

uludağ sözlük ün orta dünya klonundan başlıklar

(bkz: mordor lu orc ların çirkin olması)
(bkz: elf kızları)
(bkz: hobbit kızlarındaki kıl sorunu)
(bkz: eru ya inanmayanlar)
(bkz: miğfer dibi efsanesi)

bağıran anneyi iki kat fazla bağırarak püskürtmek

(bkz: taş olursun taş)