bugün

mukemmel komedi bir dizidir. ashon kutcher disinda birkac kisi daha oynamaktadir, klasik amerikan gencliginin kizli erkekli, ailevi olaylarinin etrafinda donen klasik bir komedi olmasina ragmen gulmekten yerlere yatirir, seinfield sonrasi ikinci ekoldur.
hayatımda izlediğim en güzel komedi dizilerinden bir tanesidir.
tv8 verirdi bir aralar, kaçırmadan izlerdim.
70' lerde, gençlerin yaşantısını komik bir şekilde ele alan, fez karakterine aralıksız 3 ay gülebileceğim harika yapım...

başrollerde ;

(bkz: ashton kutcher) *
(bkz: laura prepon) *
(bkz: vilmer valderrama) *
(bkz: mila kunis) *
(bkz: topher grace) *
(bkz: danny masterson) *

gibi genç yetenekler yer almaktadır. almaktaydı...
cok gulduren, ince espirileri bulan, durum komedileri ile dolu eski ama unlu dizi.
70'li yıllara ait güzel detaylar veren dizi.

--spoiler--
+hey bakar mısın?
-evet efendim?
+siparişlerimizi ne zaman alacaksın?
-şey efendim burası self-servis.
+o nedemek?
-yani salata bardan almak istediklerinizi kendiniz seçiyorsunuz.
+madem ben alıcam o zaman niye buraya geldim?
/tamam canım sinirlenme.
-ama efendim burada garson yok.
+ben kırk yılın başında karımı mutfaktan çıkarmak için yemeği dışarda yemek istiyorum ve sen bana yemeği bizim almamız gerektiğini söylüyorsun!
-.....

--spoiler--
70'ler gençliğini anlatan mükemmel bir dizi. dizide eric rolünü üstlenen topher grace sırf spiderman 3 filminde rol almak için * diziyi bırakmıştır.
sevmeyenle sudan bir sebeple küsülsün bi daha da arkadaş olunmasın.evet.
dizi düşünüldüğü gibi 70 lere ait değildir 1998 de çekilmeye başlanmış ve 2006 da sona ermiştir.
red adlı karakterin yardığı dizidir her bölümde birinin kıçıyla ayağını birleştirme planları yapar tek derdi g.te tekme atmaktır.
ayrıca eric rolünü üstlenen topher grace dizinin son sezonunda afrikaya gitme bahanesiyle diziden ayrılımış fakat dizinin son bölümünün sonunda afrikadan dönmüştür.
gelmiş geçmiş en komik dizi karakterlerinden birini bünyesinde barındıran ve gerçekten eğlendiren dizi.

(bkz: fez)

bi de hyde vakası var tabi, onu da unutmamak lazım.
yaran, koparan dizidir, d-smart platformunda, comedysmart da günde dört bölümü çıkıyor, eğlendiriyor felan, güzel yani.
Fez gibi süper bir karaktere sahip olan dizi. (bkz: ailecek izliyoruz)
tv8'de sadece bi sezonunu izleyebilidiğim süpper dizidir. o kadar iyi oyuncu varken; misal stven hyde * nasıl olur da ashton kutcher bu kadar ünlü olur anlamıyorum.
komedi dizisinin tam karşılığı.
dünyanın gelmiş görmüş geçireceği en iyi komedi dizisidir üstüne tanımam tanıtmam.
Her karakteri ayrı bir dizi konusu olabilecek değerdedir gözümde. Hepsini tek bir dizide toplamaları sonucu ortaya çıkan ise 'helal olsun' dedirtir.

--spoiler--
Kelso: Hey, one question. If the vacuum really was bugged, couldn't we have just put it outside?
Hyde: Damn. When kelso's the only one thinking straight, we're in trouble. (s7e13)

--spoiler--
ilk bölümüyle baya kahkaha atmamı sağlamış dizidir.

böyle dizileri seviyorum işte daha ilk bölümde bağlayacak beni.
scrubstan sonra izlediğim en komik ikinci dizi diyebilirim. hatta birincilik için çekişebilir o derece
kesinlikle izlenmelidir, özellikle ilk sezondaki halleri çocuksu görünümleri falan oldukça komiktir hele hyde o kadar komiktir ki anlatılamaz yani.
final bölümü ise inanılmaz süper ötesi müthiştir. son sahnesinde kelso merdivenleri çıkar ve 1980'e girerler. güzeldir yani genel olarak.
şimdilerin komedi dizilerinin temellerini atan yüce eser.
izlenebilecek en iyi komedi dizisidir. bunu izledikten sonra how i met your mother adeta recep ivedik gibi kalıyor.
Son derece eğlenceli ve komik bir amerikan dizisi. Yapılan espriler ve olayların anlatımı gençler ve ailelerin bir aradaki komik bağları ile izleyeni kendisine bağlamaktadır.
kral dizidir. Bir seinfeld hatta friends olamaz lakin komedi dizileri içerisinde populariteden kaynaklı öne geçmiş HIMYM gibi sezonlar geçtikçe boka saran diziler gibi değildir. Arada bir dizi sezonlara göre düşüşler gösterir lakin o düşüşleri birkaç bölüm sonra hemen toparlar ve geyiğe yeniden devam eder. Bu arada 8 sezon boyunca Mila Kunis'in büyüyüp kadın olmasını görmek lakin bunun yanında laura prepon'un erkenden çöküşünü izlemek garip bir tezat oluşturur ki aralarında altıüstü 3 yaş fark vardır.
(bkz: fez reyiz)
Friends'in teenager versiyonu mukemmel dizi.
altyazısız, ingilizce haliyle 8 sezonu;

http://yabanci-dizi-izle....izi.asp?adi=That-70s-Show

adresinden izlenebilen dizi.
mila kunis'in dizide rol alabilmek için 14 olan yaşını 18 olarak gösterdiği söylenir. hatta ilk öpüşmesini ashton kutcher ile yaşadığı hakkında da dedikodular var ama ne kadar doğru bilmiyorum şahsen*