bugün

entry'ler (67)

abd nin ekonomik krize girmesi

her yil tum avrupanin ekonomisi kadar cari acik vermesine ragmen, sadece cine ilk 3 ayda tum afrikanin gelirinden daha cok cari acik vermesine ragmen, cari acigi her yil katlanarak buyumesine, sosyal sigortalar kurumu patlamasina ragmen gene de krize girmesi zor ulkedir.
dunyada herkesin petrolu dolarlar aldigi, dolari bir tek amerikadan aldigini, dolayisiyla her petrol tuketen ulkenin amerikaya aslinda komisyon verdigini dusunmek bile yeterlidir.
Cinin elindeki dolar rezervlerini eritmek istemesi, japonyanin elinde amerikadan bile cok dolar bulunmasi ve eritmeye calismasi faso fisodur.
tum dunyanin pazari amerikadir, herkes malini amerikaya satar, satmak ister, bu durumda kimsede en iyi musterisini kusturemez.
sonuc: bu ulkenin krize girmesi bile planlanmistir .

allah

muslumanliga arapcadan girmis, muslumanlik dunyaya inmeden once puta tapan araplarin putlarinin en guclu olaninin adidir.
sonradan hz muhammedin islami getirmesiyle birlikte bu ismi kullanmistir.

devamli cogul konusan organizma

genelde tanrida boyle konusur,
biz ki falan diye.
her zaman kotuye yormamak lazim, aslinda saygi gostergesidir yani birden cok tanri var demek degil dir .

ceviz net

turkiyenin en iyi forumlarindan biri, yeni uyelerin dikkat etmesi gereken bir yer, lakayit yazimda hemen ban yiyebilecekleri, kaliteli bir forum.

unexpected paradox

slackest penguen.

turk dizilerindeki kliseler

sex sonrasi ucusan guvercinler, bunun sebebinide cok dusundum yillarca, ilk basta kadinin cigliklarindan kacisan guversin temasi vermek istediler sandim, ama abaza bir arkadasima bu fikrimi actigimda bana gulerek, "oglum zabahe gader mala vurmus, guvercin gece ucmaz, sabahi gosteriyor onlarin ucusu" diyince yikildim.

bana bir koca lazım o da bu gece lazım

hulle arayisi icinde olan kadinin serzeniside olabilir.

hrant dink in öldürülmesi

tayyip erdoganin gecmis tecrubelerinden yararlanarak soyle bir aciklama yapmasini bekledigim olay?
- bu olay kime yaramistir ona bakmak lazim, tam da abd de ermeni soykirimi oylamasindan once olmasi kime yaramistir ?
- abd ile hemen ortak bir calisma yapiyoruz, ve emekli bir generak koordinator olarak ulkemize geliyor sorunun cozumu icin

bir ulke her sorununu disa sorarsa, her sorunun suclusunuda, cevabinida dista ararsa, iste boyle uzucu olaylara gebedir artik o ulkede gunluk hayat.
bircok sivri akilli cikip bunu amerika yapti diyecektir, bircok sivri akilli cikip bunu ermeni soykirimini guclendirmek isteyenler yaptirdi diyecektir, ama hrant dink tum soylemlere ragmen oldugu ile kalacaktir, tipki birkac yil once sinegog bombalanmasindan sonra tayyip erdoganin dinler arasi birlik soylemini havada kalmasi gibi

alternatif kalça üstü dövmeleri

(bkz: departure only)

kankanin ibne oldugunu itiraf etmesi

hemen kankayla super alkol alinip sizilan gunlerin ertesi gunleri hatirlanir acaba soruyla birlikte..

istanbul un fethi

eger 1453 te fethediyse o zaman 6 ekimde kimden kurtardik biz bu sehri dedirten basliktir.
her zamanki gibi 1453 te fethimizle, 6 ekimdeki kurtarmamizla ovunup , kutlayip; yahu biz fetih ettigimiz yeri nasil kaybettik te sonradan kurtarma ihtiyaci hissettik dusuncesini akillarimizda yer almamasi uzucudur.
bakalim bir sonraki kurtulusu hangi tarihte olacaktir.

unexpected paradox

prim yapmasi icin bir nedeni olmayan ziya populer olmak icin nedeni olmayan suserdir.
insanlara saldirmak yerine fikrini yazan,
benim gibi dusunmuyorsa kesin prim yapiyor, kimin adamisin sen, al anani git lan buradan zihniyetinin sevmeyecegi,
parti yonetici olupta daha karsit fikirlere alisamayan kisilerin nefret edecegi,
kulturlu, tek kotu yani sigara icen bir suserdir.

asilan adamlarin kahraman olmalari

apoyuda boyle dusunerek asmayan turkiyenin hata yaptigini gormesiyle beraber coken soylemdir.

türklerin asker millet olması

asil sonucu 16 buyuk devlet kurmasi degil, utanmasi gerkeen 16 buyuk devleti yikmasidir.
asker kafayla kurulan her devlet yikilmaya mahkumdur, hala 16 devlet kurmakla ovunen bizler, gun gelecek nasil yiktik diye utanmamiz gerektini dusunecegiz.
16 devlet kurmakla ovunup, yiktigin 16 devleti unutmakla, dun dundur, bugun bugundur soylemi arasinda zerre fark yoktur.
sonuc
her turk asker dogar, o kafayla yetisir, nedir asker kafasi:
1. bizden baska dostumuz yoktur, her ulke dusmandir, her an savasa hazir olun
2. her seyin en iyisini biz biliriz ( komunizm iyi olsaydi onuda biz getirirdik diyen soylem )
3. konusturtmayin, kafanizi karistirabilirler, susturun
4. halk devlet icindir.

iste bu kafayla dogan her turk askeri 17. devletin yikimina ve 18. devletin kurulusuna kosar adim gitmemize yardim eder.

sin city

las vegasin obur adidir,
las vegasin lakabi sin city, slogani ise "what happens in vegas; stays in vegas" tir.

unexpected paradox

turk kahvesini pisirmeyi ( evet kopuklu ve gene evet kopugu ayri yapmiyoruz ) bana ogreten, ama benim ingilizceyi bir turlu kendisine ogretemedigim , hala ingilizce konusunda benimle sidik yaristiriacak cureti olan birde ahmet kaya dinlemese super olacak dedigim bir karindastir..

kendi istedi ben ne yapayim

genelde evlendirme vaadi ile bakirelerigini almak sucundan mahkemeye cikan gencin savunma cumlesidir.

butun kotu anilarin bir anda akla gelmesi

hayatin film seridi gibi gozunun onunden gecmesiyle birlikte butun kotu anilarda bir anda akla gelir, son perdede ise siyah cubbeli elinde orakli biri gorursunuz.

camilerin okullardan fazla olması

camilere imam olmasi icin yetistirilenden basbakan cikmasi,
okullarda ilim bilim ogrenmesi icin gonderilenlerden memur , taksici, pazarci cikmasina yol acar.

sigarayi donda saklamak

donun hangi tarafinda saklandigi da onemlidir, eger kic tarafinda saklanirsa bir kaza aninda hosa gitmeye baslayan bu uzucu olay daha kotu sonuclara yol acabilir,
kissadan hisse sigara sagliga zararlidir her anlamda.