bugün

babamın evde gezinerek yaptığı şeydir
be adam bari sabit bi yerde dur da orda bağıra bağıra konuş
ne konuştuğumuzu anlıyoruz, ne izlediğimiz şeyi.
(bkz: uzaktaki kişiye bağırmak)
(bkz: bilinç altına işlemiş yanlışlıklar)
(bkz: dedem)

kendisinin kulağı ağır duyuyor diye herkesi öyle sanıyor. haliyle telefona dedem çıkarsa telefonla kulak arasında yaklaşık bir karış mesafa olmakta. *
dijital iletişim yapan mobil telefonlara antik çağlardan kalma manyetolu telefon muamelesi yapan tiplerdir.
hoparlörü açarlarsa, tadından yenmez.
ananem
annem
teyzem
bende böyle olmaktan korkuyorum sözlük. *
Çevreye duyurmak amacı ile şöyle konuşmalar geçer :

+ Abi al o arsayı, para önemli değil, kaç istiyormuş??, 500.000,00 mi? al hemen al.
(dülülülü dülülülü dülülülü lüüü)
- ya sen konuşmuyo muydun?
+ eeee şey, tam konuşurken hat kesildi de(hay amk. sesi kapatmayı unutmuşuz)
Karşıdaki kişinin duyma problemi varsa hoş karşılanabilir ancak yoksa böyle birşey tekme tokat dövesi geliyor insanın.
babamdır kendisi efendim. telefonunun sesini açmama rağmen hala bağıra çağıra konuşmaya devam etmektedir. özellikle alışveriş merkezlerinde veya yolda sokakta başımıza bayağ bi dert açmaktadır.
(bkz: alo roaaarrr).
işyerlerinde iş yaptığını patronuna veya amirlerine duyurmak isteyen tipleri de vardır bunların.
bu işi otobüste yapmaları, insanın gidip o kişiyi gırtlaklayasını getirir.
Görgüsüz, kaba tiplerde de görülen hadise.
Dahada vahimi var. Hem yükses sesle konuşan hemde telefonla konuşurken saat kavramını kaybeden tipler. Saat gecenin kaçı olmuş bağırarak konuşuyor. ilk zamanlar karşısındakinin işitme problemi olduğunu düşündüm ama bir insanın konuştuğu tüm kişiler sağır olamaz herhalde. Birinin dürtmesi lazım bu tipleri.
sağardır kanımca...
kendi yan komşumun kıro kızından biliyorum saat gecenin bilmem kaçı olmuş bu kıro kız sevgilisiyle telefonda yüksek sesle konuşmaktadır. insanda biraz utanma duygusu olur hem uyuyan komşularını rahatsız ediyorsun . hem de sevgilinle konuyorsun insanın biraz özeli olur be bizim sevgilimiz olduğunda utancımızdan fısıl fısıl konuşurken maşallah kızımız hopörler gibi benim sevgilim var duyrulur mesajı vermektetir çevredeki dedikoducu karılara.
bunların telefonunun zil sesi apaçi müziği yada arabesk rap olan tipleri de mevcuttur. toplu taşıma araçlarında örneklerine rastlamak mümkündür.

(bkz: aynı ülke de yaşamaktan utanılan insanlar)
afedersiniz rica etsem sesinizi alçaltabilirmisiniz acaba? diye sorulması gereken dürzüdür.
cep telefonuyla yüksek sesle konuşan gavatiyenin 3 harf eksik halidir.
bazı insanlar sokakta telefonla konuşmuyor, bildiğin ulusa sesleniyor.
Babam amk.
rahmetli dedem amk. hatta babam da, amcam da var tabi. emmioğullarının da alayı.

bıktım hepsinden amk.
bir arkadaştır bazen vurmamak için zor tutulandır.
iki nedeni vardır; 1.si; kulaklarında sorun olduğundan sesinin yüksek olduğunu farkında değildir.
2.si; her zaman konuştuğu insandan daha yüksek ses seviyesinin psikolojik olarak karşı tarafı baskıladığı, yada daha iyi kendini anlattığı güdüsünü edinmiştir.
gayet normal bir durumdur.
Dedemdir. Bağırmakla kalmaz bir de kelimeleri uzatır "alooooooooovvv" "hassaaaaağğn" diye. Telefonu kapatsa da karşı taraf duyacak halbuki.