bugün

entry'ler (492)

çekirgelerin intihar etme yöntemi

(bkz: inanılmaz ama gerçek olması olası bilgiler)

ben bu gün kendimi kaybettim sözlük

Sözlüğe bir iç döküş biçimidir. Durumun gerçekleşebilmesi için kişinin bir anlık da olsa; kendi kontrolünü kaybetmesi ve/veya bulunduğu konuma nasıl geldiğini anlayamamasıyla mümkündür. Kişi sebep sonuç ilişkisinden en az birini kuramayacak durumdadır.

(bkz: ben ne bok yedim lan)

selamun hello

(bkz: aleyküm sütlaç)

ekşi sözlük e taziye

Ekşi sözlüğün ikonu Nutella'nın varisi bisiklet kazasında hayatını kaybetmiştir. Başları sağ olsun.

nutella'nın varisi bisiklet kazasında öldü dünyaca ünlü nutella çikolatalarının üreticisi italyan ferrero ailesi yasta. ferrero grubu'nun ceo'su, 3'üncü kuşak pietro ferrero geçirdiği bir bisiklet kazası sonucu yaşamını yitirdi. başta nutella olmak üzere kinder ve ferrero çikolatalarının üreticisi olan ferrero grubu'nun varislerinden 48 yaşındaki pietro ferrero, bir iş gezisi için gittiği güney afrika'da taklalar atan bisikletinden yola savrularak yaşamını yitirdi

facelist

Feysbuk zımbırtısındaki kişilerin halka açık profil fotoğraflarından oluşan yüz listesidir. http://facelist.vs.tc
Beğenilen kişilerin feysbukuna erişebilmek için aynı resmin yanında feysbuk bilgiler de içermektedir.

yıl olmuş 2011

tanım: 2011 yılında olduğumuzu belirtir 'o kadar oldu mu yaa' edasındasıki söz.
tanım2: gelişmelerde okuduktan sonra beni benden alan zamana dem vurma şekli

işedim üstümü örtsene anne

nereden bilmediğim bir yerde okuduğum* ve günlerdir dilimde dolanan söylem*

annesi ölen çalışana izin vermeyen patron

o durumdaki* bir çalışandan "performans" bekleyen patrondur.*

inci sözlük kapatıldı

*inci sözlük 1 nisan 2011 cuma günü tib kararıyla kapatıldı.
iyi oldu diyenler var, kötü oldu diyenler var. kesinlikle iyi oldu bu... yalnız sebeplerimiz farklı.

inci sözlük; her ne kadar kavgacı, gürültücü bir yer olsa da; her ne kadar küfürün bini bir para niteliğinde olsa da içinde barındırdığı ve kültürel açıdan belirli konuma gelmiş insanların göz ardı ettiği bir niteliği vardı.

inci sözlük için yazının devamında “inci” diyeceğim. okuyana eziyet olmasın.

inci; ergen ve karakteri henüz oturmamış insanlar tarafından yanlış kullanılması, inci üyelerince de zaten hoş karşılanmıyordu. inci, bu gün gençlerin gündelik hayatta dışa vuramadıklarını bağıra çağıra söyleyebildikleri bir mekan. kimse zeki olmaya ya da öyle görünmeye çalışmıyor. kadınları etkilemeye de çalışmıyor.

inci'nin “gerçekten de” müstehcen bir dili var ama sabah akşam zikir çekip allah'a yalvaran kitle bir köşede dursun; türkçe konuşan insanların hemen hepsine yakını gündelik yaşamında küfürle tanışıyor ve bununla yaşıyor.

inci her ne kadar küfürlü bir yer olsa da; dürüsttü... rol yapmadı... aptallaşmak esastı onlar için. herkes o veya bu şekilde küçülebilirdi. bunu biliyorlardı ve herkes “iletişim için” aynı seviyeye indi. hatta seviyeyi yükseltmeye çalışanları aralarından dışladılar. cebinizde nakit birkaç bin liranız olmayabilirdi ama aklınızı kullanabilirdiniz...

öyle dönemler oldu ve halen oluyor ki; inci, aç kalan kişiye banka havalesi yaptı. evde canı sıkılana kendi psp'sini gönderdi. ey benim müslüman kardeşlerim; siz en son kime yardım ettiniz? kimin elinden tutup çorbacıya götürdünüz ya da kimin derdini dinlediniz? psikiyatristlere dahi derdini anlatamayan yüzlerce insan hayat hikayesini yazdı inci'de... kim bilir niceleri hayata tutunmak için bir ışık buldular...

nasıl ki; müslümanım diyerek binlerce insanı katledenler varsa; inci sözlük üyesiyim diyerek inci'yi de katletmek isteyenler oldu. yine de inci; o kendini bilmezleri aralarında barındırmadılar ve gerektiğinde cezayı kendileri verdiler. özürlerin en güzelini dilediler...

inci'ye mal edilerek katledilen bir civciv var. hemen herkesin aklına geldiğinde ciğerinin parçalanacağı bir şey bu. böyle insanlık dışı bir eyleme karşı inci elinden geleni yaptı ve civciv baskılı t-shirt'ler yaptı. civciv'i adeta ruhunu şad edercesine andılar. her yere adını kazıdılar...

cevahir alışveriş merkezinde yine kendine inci yazarları diyen aptalların eylemleri hemen her basın organında haber oldu. bu kesinlikle tarifi yapılamayacak adilikte bir davranıştı. yine de inci özür üstüne özür yayınladılar...

inci hemen her yere saldırmış ve saldırmaya da devam etmektedir. bu cemaatlerde büyüyen kör cahil zihniyetin anlayabileceği bir şey değildir. zira bu zihniyet sahibi insanlar üniversitenin ilk birkaç senesini geçmeden insanların nasıl varlıklar olduklarını bilemezler çünkü cemaat yurtları güvenlidir. sizi en saf döneminizde dışarıdan uzak tutmaktadır.
inci ise dışarıda olanların, hayatı genç yaşta tanıyanların sesi. pek çokları halen kim olduğunu bilmiyor ve yine inci yüzünden yanlış yönleniyor ancak inci'nin benimsediği felsefe -her ne kadar pek çok kendine inci üyesiyim diyen tarafından yanlış anlaşılsa da- pek çoklarının cesaret edemediği bir felsefedir.

inci; sistemin kölesi olmuş kişiler tarafından dile getirilmiş bir özgürlük arayışıdır.

kirasını gününde ödemesine rağmen “rakı içiyor” diye bir işçiyi dükkanından ediyorlar...

şunu hiç kimse düşünmedi mi? hiçbir site bu kadar kişiye, böyle bir kitleye ulaşmayı başaramadı. bunu kullanmaktansa dışlamayı seçiyoruz. neden?

bu insanlar oyunlarda bile ülkelerini başarıyla temsil ediyorlar. bilen bilir, online ve web tabanlı bir oyunda türkiye, yunanistan tarafından işgal edilmiş durumda... inci ne yaptı? siteyi hacklemedi.. türk'ün gücünü gösterebilmek için amerikan yönetim sistemine kadar girdi. amaçları parlemanto binasının girişine “inci ...” yazabilmek. işte budur! onları, onların silahlarıyla yenebilecek kadar kendilerine güveniyorlar... zira o kadar adam ddos yapsaydı site mite kalmazdı ortada...

gerçekçi olun.
kötüsü var diye iyisini göz ardı etmeyin.
en azından dürüst olun.
hiç mi küfür etmiyorsunuz?
inci sözlükteki ergen sayısı düşecek diye umuyorum.

çalışan dns'ler bulmaya gittim. dönücem...
(bkz: inci sözlük yazarı olmayıp sözlüğü takip etmek)

edit: zall pm attı: (#11326658) kapatılmadı arkadaşım. server sorunu var 3 saat sonra açılacak.
---
Arkadaşlar DNS'i farklı olanlar girebiliyor. Yoksa TiB kararıyla erişilemiyor. Eğer yanılıyorsam edit 2 de bilgi vereceğim.
#########################

edit2: zall pm attı: o kapanan çakma org sözlük. inci sözlük değil. inci sözlük, server sorunu yaşıyor. 3-4 saate açılacak.
---
Yanlış alarm beyler.. Boşa yazdım o kadar...

phoebeartemis

(bkz: neden başlık hep bana kalıyor!)
(bkz: sorun sende değil bende diye sevgili)

20 yaşındaki bir gencin akpli olma nedenleri

(bkz: abiler)

boşaldıktan hemen sonra başlık açmak

*insani duygulardan tamamen uzak, muhtemelen kadınlara karşı nefret ihtiva eden yazılar yazmaktır.**

bir kadını sikmenin verdiği muhteşem haz

(bkz: boşaldıktan hemen sonra başlık açmak)
(bkz: after erection sendrom)

7qvt6t2738wrkjb

Cümle yüklenirken lütfen bekleyin. %19... (39 dakikadan az bir süre kaldı)

kurpağa mı prenses prenses mi kurbağa

Orjinali; "kurpağa mı prenses, prenses mi kurbağa"dır. Sıradışı bir insan söylemidir*
Sokağın başında adamın biri telefonla konuşuyordu, ben evime gitmek üzere yanından geçerken... Bu sözü söyledi. istemeden duydum onu... Hala düşünüyorum.
(bkz: Ne içtin abi sen)
(bkz: Sen mi çok dolusun yoksa ben mi çok boş adamım)

biri bana pm atsın

Bunalmış insan söylemi.*
Son günlerde word belgesini açıyorum, 10 puntoluk harflerle 4 sayfaya yakın yazı yazıyorum ve Ctrl+A tuş kombinasyonuyla işaretleyip DELETE tuşuna basıyorum. Sıkıntımın sebebini henüz ben de bilmiyorum. Dostlarım depresyonda olduğumu söylüyorlar. Yazdıklarımla sistemi ya da tamamen bencil düşüncelerimi eleştiriyor, kendimi yerden yere vuruyorum. Yani haklı olabilirler zira bir sebep bulduğumu söyleyemeyeceğim.

içimizde bazı kimseler var. Evet onlar var, buradalar... Hissediyorum onları*. Sessiz sedasız yaşıyorlar. Pek çoğunun fark edilmek bir yana fark edilmeye çalışacak kadar bile cesareti yok. Belki de yazdığım senaryo yüzünden böyleyimdir?

Orhan Veli, seni yalnız adam; yaktın beni...***

yazarların uğraştıkları sanat dalları

(bkz: tiyatro)

samsung android market

(bkz: cahuma roles)

akıllı olacaksınız

1.bir tehdit cümlesi.
2. (bkz: kahin vanga)

şirinler için iftar vakti

"Allah'ım sen; beni, ailemi ve sevdiklerimi şirinle... Garmalen kulundan da razı ol. Şüphesiz senin rızanla şirinledik, senin rızanla şirinliyoruz. Amin." duasıyla orucun açılmasıyla tamamlanan eylemdir.*

edit: imla
edit2: oha garmalen yazmışım. Düzenlemiyim de tepki çekmiyim...*