bugün

gülmek için oturma organımın bile yetersiz kaldığı önermedir.

(bkz: arap sen içme bokunu çıkarıyorsun)
Götle gülünecek önermedir.
tekirdağ avrupadadır, izmir asyada. versus bitmiştir. dağılın!
izmir i bilmiyorum ama tekirdag o kadar da güzel bir şehir degildir.
(bkz: güzelliğin göreceli olması)
türkiye'de üç şehir vardır. istanbul , ankara ve izmir. geri kalanı köydür.
kafası dumanı bir tekirdaplıdır.zira izmirle kıyaslaması bile yapılamaz.ayrıca tekirdağ kirlilik ornı yüksek bir kenttir.
(bkz: şarköy)
havasi basık ve sıkıcı olan tekirdag ile izmir karsilastirmasi yapilmasi pek de mantikli olmasa gerek...
(bkz: sözlükte şehir yarıştırmak)
bir delinin kuyuya taş atmasıdır. izmirliler çeşme'yi falan saymazlar nitekim çeşme, efes gibi yerler yalnızca çok büyük şehirlerle karşılaştırma yapılırken yazılır.
(bkz: izmir in koyunu bile farklı bakar)
Denizine karşı balık ve rakı yapabileceğin (bkz: Tekirdağ Rakısı) , rakıdan kafayı parlatınca sahilinde sızıp güneşin ilk ışıkları ve darbuka - klarnet sesiyle uyanabileceğin şehir, güzeldir Tekirdağ.
sana göre doğrudur, bana göre yanlıştır..
(bkz: sudan sebeplerle entry girmek)
(bkz: arada kaldım şimdi)

bir izmirli, bir de tekirdağlı yazar arkadaş beni şehirlerinde ağırlasın. objektif kararımı vereyim.
izmir e gelip boyoz yemeden burger king arayan bir zihniyet düşüncesidir. sabah 7 de kalkıp kordon da bir yürüyün, martıları güneşin ilk halleri ile görün ve ordaki bir boyozcudan, bir boyoz ve bir adet haşlanmış yumurta alın sonra da bir çay söyleyin. böyle bir zevki tattıktan sonra konuşmak gerekir bu tür konuları.
Seversen her yer dünya güzeli olur.
tekirdağlı arkadaşın memleketine dönerken izmir'de kalacak olanlara üzüntü ve kıskançlık karışımı bir duygıyla bakışını, izmir'den çıkan bir çok başarılı işadamı, sanatçı, model ve biliminsanının kendine güvensiz oldukları varsayılırsa bunu nasıl başardıklarını açıklayamayan önerme.
rakısına kirazına üzümüne karpuzuna... bir başkadır benim memleketim.
izmir'in övündüğü şeylerin çoğunun köklü bir kültür olmamasından ileri gelebilecek olan durumdur. boyozmuş, kumruymuş, yoktu bunlar 20-30 yıl evvel. otogar desen kendinden geçmiş. otobüsler desen bitap. bir yerde doğrudüzgün fastfood bulamıyorsun; bütün sahili yürüyüp bir burger king buluyorsun hasan tahsin anıtı'ndan. bu ne lan? tekirdağ'ın gözünü seveyim.
Büyük bir yalan.
üstünü örtmeden yatan yazar tesbitidir.

(bkz: ayşe üstünü ört yavrum)
(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
altan erkekli'den gelsin *:

insan memleketini niye sever. başka çaresi yoktur da ondan. amma biz biliriz ki
bir yerde mutlu mesut olmanın ilk şartı orayı sevmektir.
burayı seversen burası dünyanın en güzel yeridir.
amma dünyanın en güzel yerini sevmezsen orası dünyanın en güzel yeri değildir.
izmir'in, izmir'e okumaya gelen üniversite öğrencilerinin lisanslarını tamamladıktan sonra dahi kalmak istedikleri şehir olmasıyla çelişen önerme. kıvrımlı sahili, her daim bahar mevsimini anımsatan rüzgarı ve insandaki serotonin miktarını arttıran kalabalık caddeleri başka şehirdekilerle karşılaştırılamamkla birlikte giydiğiniz şorta, içtiğiniz biraya, sevgilinize sarılışınıza, sere serpe çimlere uzanıp dinlenişinize aldırış etmeyen insanları ne tekirdağ ne de istanbul barındırıyor olsa gerek.