bugün

entry'ler (689)

kalay kokusu

Çocukluğumda belleğimin duvarlarına yansıyan o müthiş metal korkusudur.

didim

altı ay yazı,altı ay baharı yaşanan ilginç iklimli ucuz yerdir.Denizinin kalitesi hiç bir yeri tutmaz.

serdar kılıç

Bulduğu her bi şeyiağzına atıyor.bi gün zehirlenip ölecek diye korkuyorum hakkaten.

Güzel insan..hem şehirli,hem de köylüdür.Ama biz hep o yanını görürüz.

serdar kılıç

Sıkı bir izleyicisiyim.Onu anlıyorum.Benim anlamam yetmiyor tabiiki.Herkesin anlaması gereken bir insan.
Çivisi çıkmış şu köhne dünyaya bir çoban ayeşi yakıyor ve yaralarınızın nasıl pansuman edeceğinizi gösteriyor.Nazik,efendi,uygulayıcı,doğal,palavrasız,hisli..
"Ağaç dikmeyin,çocuk dikin." diyor.Bunun üzerine laf olur mu hiç? Hı?

muharrem ince

CHP oyları zaten son sınırdadır.Chp oyları hiçbir zaman yüzde otuzu bulmaz.AKP den oy kaydırması hayali olan bir vekildir.Chp den oy alırlar,CHP ye oy vermezler.AKP muhalefetteki 3 partiyi de kapsıyor zaten şu durumda.

Not: CHP seçmeniyim.

ahmet kaya dinleyen mhp li

Aslında MHP li arkadaşların çok dinlediğine şahit olmuşumdur.Çoğu şarkıları herkese hitap eder.insanlar şarkılarında kendini bulur.şarkıların günahı yoktur.

güzel kızın dişlek olması

Bazılarına yakışır bu durum.Havalı kıza şark çıbanı bile yakışıyor.

devletin rutin davranışları

Vali ve Emniyet Müdürü'nün olay yerine gelmesi.

en kaliteli benzini kullanıp pahalı diye ağlaşmak

Sokak yolları,kaldırımlar,sokak köpekleri ve minibüs(şehir içi taşımacılık)cefası dışında başarılı gördüğüm bir belediye başkanıdır.Ancak,hızlı yapılaşmaya hizmetleri yetiştirmede çok çok geridedir.

fatma turgut

ilginç ve farklı bir sese sahip,ilginç bir çekiciliği ve güzelliği olan vokal.Adını değiştirmesin, oda çok yakışıyor.Severek dinlediğim vokaller arasında kendimce tek geçtiğim,doğal,alçak gönüllü,sempatik ve eğitimli bir sanatçıdır.Tepeden inme değildir.

şenpazar

Kışın,çam ve köknar ağaçlarına yağan kar manzaralarıyla doyumsuz güzelliğin sergilendiği ilçedir.

cide

El değmemiş,kirlenmemiş,gerçek huzurun karşılığıdır.Her gelen hayran kalır ve unutamaz,manzaralar şehri Cide'yi.

fiat uno

Otoban haricinde,üçüncü,dördüncü ve beşinci vites istemeyen araba.Atak,ekonomik,sevimlidir.Dış görünüşüne aldanmayın.içi oldukça geniştir.Frenlerine pompalı basarsanız sorun olmaz.Fiyat-performans bağlamında en kullanışlı arabadır.Candır.

izmir

Türkiy'nin Avrupai tek şehridir.

ebe koylu kizi

Sabit fikirli biri olmadığını düşünüyorum.

kuru et

Geç kahvaltıda da güzel gideceğini düşündüğüm lezzettir.

sabah kahvaltısında pilav yemek

Kahvaltıda pilav yemek,hiç de yadırganacak bir durum değildir.Kastamonu-Tosya' da sabahları et sulu pilav yenir.Lokantalarda da sabah pilavı verilir.Bir yense,methiyeler düzülür.Orta Karadeniz'in bazı illerin köyleri sabahleyin pilav yaparlar kahvaltıda.Nefis olur.Ohh mis,tereyağlı,tane tane,bakır tencerede.

fıat 126 bıs

Vakti zamanında kullandığım arabadır.Olumlu yönleri:kaportası kalın ve sağlamdır,asla çürümez.Makaslıdır,jeep gibidir.Bagajında bir buzdolabı taşımışlığım vardır.(Arka koltuk yatar)Aslında oldukça da güvenlidir.Önden çarpıştığında siizi korur.Çünkü önde dikey olarak istepne konuşlanmıştır kaputun içinde.Sacı kalındır.Takla attıktan sonra arabasını düzeltip yoluna devam eden sürücüleri de vardır.içi çok rahattır aslında.Kaloriferi çok sıcaktır.Park sounu yoktur.Sade ve müthiş sevimli bir araçtır.Hızlıdır.Arkadan çekişle ramda ve buzda,karda avantajlıdır.Tabii ki yeni nesil bir araç değildir.Tek eksisi,conta yakar,yüklü rampada sıkışır.Parçaları pahalıdır.Yakıtta sanıldığı gibi cimri değildir.ikinci araba olarak hala almak isterim.Öylesine severim onu.(Beyazıt'tan 8 arkadaşla Çağlayan'a gelmişliğim vardır.)

sokağa çıkıp ben tanrıyım diye bağırmak

Hayatı karışan indandır."Enelhak" mertebesine ulaşmış insan da olabilir.

ptt kargo

Sorun yaşamadığım kargodur.Ancak sıvı bi şey almıyorlar.işlerini sulandırmıyorlar,cıvıtmıyorlar.Devlet ciddiyeti böyle olmalı.