bugün

evet efendim...

sabahleyin otobüse karşılaştığım, karşılaşmamla birlikte insanların ne kadar duygusuz, cani, gerçekleri göremeyen, saygısız ve allah'a isyan eden bir şekilde yaşadıklarını farkettiğim ilginç olaydır.

hayata dair tespitler yapmak ve bir takım temaslarda bulunmak adına sabah erkenden kalkmıştım. valideciğim kahvaltımı hazırlamış, vcd den kuran-ı kerim açmış, kahvaltı ederken dinliyorduk. kahvaltımı ettikten sonra dışarı çıktım, otobüse doğru ilerledim. laik bir semte yaklaştığımı hissediyordum sanki. çünkü etrafta sadece bir camii vardı. irkiliyor, dehşete kapılıyor, onların adına bile üzülüyordum. cami ve mescid bulamayan, orda oturmak zorunda olan yaşlı amcalar sokaklarda seccadeleri ile kılıyorlardı. allah kabul etsin diyor, selamın aleyküm diyordum. yanlarından geçip gittim.

otobüse bindim ve bu olay işte tam burada başladı. otobüste yer yer boşluklar olmasına rağmen, bir genç kız erkeğin yanına oturdu. boş yer varken erkeğin yanına oturmasındaki amacı ise çözemedim. elimde kuran okuyarak gidiyordum. velhasıl iki durak sonra başı kapalı, nur yüzlü, tonton bir teyze bindi. belli ki dizleri tutmuyordu ve hastaydı. hemen hızlıca davranan mini etekli bir kız, uzaktan kalkarak teyzenin oturacağı koltuğa yerleşti. teyze oraya giderken, kızın kalktığı koltuk da dolmuş, teyze ayakta kalmıştı.

mini etekli, pembe rujlu, pilot gözlüklü kız ayyy chanımm nasılsınn berkk orda mı yhaaae diyordu telefonda. yaşlı teyze feryad ediyordu adeta. kız mini eteğini iyice açmış, afedersiniz baldırı çıplaktı.

kıza bağırarak; -kalk lan aşüfte, teyze oturacak dedim. kız ise bana dönerek; pis domuz, adi köpek, yobaz değil misiniz hepiniz bölesiniz işte hıhh tamam mı ölesiniz dedi. burası laik ve demokratik bir ülke, ister yer veririm, ister vermem. mesele berk burda olsaydı ona verirdim. kime vereceğimi yalnız ben bilirim hıhı evet tamam mı yane dedi ve kendini onaylatmak adına yanındaki erkeğe baldırını biraz daha açtı. onlarda kıza katılarak evet, olur mu öyle şey, teyze gebersin bize ne ya dediler. bir anda otobüsün havalandırmasından gökyüzüne bakarak, yüce rabbim, bu ahlaksızlardan koru bizi dedim. teyzeyi geleceği durağa kadar kucağımıza taşıdık, o ise hastalanmış gözleri teşekkür eder bir biçimde tebessüm ediyordu. birbirimizin gözlerine bakarak yol boyunca ağlayarak geldik.
sırf başı kapalı diye yer vermeyen genç kız ile aynı olabilir mi acaba bu insan ? sırf başı kapalı diye erkek yanına oturmayan başı kapalı insan ? sırf başı kapalı diye tıkış tıkış otobüste bir yerine deyince olay çıkaran insanla aynı olabilir mi bu insan ?

bence olabilir...
(bkz: beyin dağıtımı sırasında esgeçilenler)
klasik bir dinci provokasyonu. bunları söyleyenleri iyi tanıyınız. onlar din elden gidiyor diye halkı galeyana getirip kelleleri sopalara geçiren barbarlardır.
buram buram kışkırtma kokan hayal mahsülü bir durum, gerçekle yalan karışmış, hayal dünyasında fantezilerle önümüze konmuş bir senaryo.

sırf başı kapalı diye yaşlı bir teyzeye yer vermemek, sırf başı açık diye yaşlı bir teyzeye yer vermemekle aynı kefededir. sırf mini etek giymiş diye hayal kahramanımızın hayal ürünü bir kıza bu şekilde dialog koyması ise bilinç altının dışa vurumudur.(sizi gidi al yanaklı badem bıyıklılar sizi. teyzeyi kucağında taşımış göz göze ağlayarak bakışmışlar.)

hikaye'ye bir yerinden dahil olacak olursam; e be dümbük sana ne? şeklinde konuya girer peşpeşe 7 osmanlıyı bastıktan sonra mini etekli hanım kızdan özür diletirdim. bu arada benim yerime oturan fırsat düşkünü başı kapalı yaşlı teyzeye de pis bir bakış fırlatırdım. neyse allahtan bu bir hikaye ve böyle şeyler olmuyor.
evet efendim...
öncelikle bu adamdan nefret ediyorum kıt beyniyle ürettiği hayal mahsulü olayları burada gerçekmişcesine yazıyor. yalancının tekidir kendileri.
sonra şu da var ki, bu ülkede kimseyi görmedim duymadım ki başı açık kapalı ayrımı yapsın. hele otobüste yer verirken. ama bunun gibi yazar bozuntuları insanlar arasına böyle ayrımcılıkları sokacaklardır. bak ben bir yerde okudum kızın biri kadının başı kapalı diye yer vermemiş gibi bir durum doğuracaktır. hiçbişeyeiçlenmeyentroll neye hizmet ettiğinin farkında değildir.
deli kuyuya bir taş atmış on akıllı çıkaramamışlar, hesabıdır. uydurmanın sözlüğe yansımasıdır.
bir insan diğerine kendisinden daha zor durumda olduğu için yardım eder. sırf başı açık olduğu için yaşlı teyzeye yer vermemek gibi bir şerefsizliği de yapabilir bunu uyduran.
başı kapalıdır,değildir bu farketmez.ama yaşlı teyzeye sırf bu yüzden yer vermeyen bir genç yoktur.vermiyorsa görüşünden değil.görgüsüzlüğündendir.
(bkz: kafa siken yobaz zırvaları)
vermeye ne gerek var efendim. ben yorgun argın hatta uykusuz giderken o da evinde otursun. yer falan vermemeyi sonuna kadar destekliyorum.
terbiyesizlik ve saygısızlık belirtisidir.
gündemin karmaşası içinde beyni bulanmış insandır. Bokunu çıkarmıştır.
(bkz: fantasy role playing)

ek entry : sırf hicbiseyebosunaiclenmeyenadam yazdı diye entryi ekşilemek *
(bkz: sırf başını kapattı diye yaşlı teyzeye oh olsun demek)

http://tinyurl.com/y64tvl3
evet efendim..Evet efendim öyle birşey olmama durumudur.Başı kapalı diye yer verilmiyormuş, böyle birşey yok.
yok öle bişey aksine, başı kapalı olduğu için, genç olmasına rağmen, yaşlı sanılan kıza yer verme olayı vardır. oldukça gerçek bi olaydır...
aksine tam tersi.birkaç kez şahit oldum kadınlar yaşlı ayakta duruyor açık diye yer vermiyorlar ama kapalı gençte olsa hemen yer veriyorlar.
(bkz: durdur yerde tartışma çıkartmak)
(bkz: sırf aydın diye yaşlı teyzeyi hedef göstermek)**
teyzeyi kucakta taşıdık derken. *
siyasi gorusu at gozlugune cevirebilme yetenegine sahip insan gorgusuzlugudur.
(bkz: ben gerizekalıyım demenin 1001 yolu)
allahtan korkmazın attığı iftiradır.
kimileri de sirf basi acik diye yasli kadinlara yer vermez. ikisi de normal olmayan davranistir.
hicbiseyebosunaiclenmeyenadam dır kesin. çünkü bunu bi tek o yapar.