bugün

sınav sırasında siz boş boş kağıda bakarken ikinci kağıdı isteyen, moralleri sıfıra indiren ve bu sebeple içten içe küfür saydırılan öğrencilerdir.
genelde ön sıralarda otururlar ve yedek kalemleri, silgileri, su şişeleriyle birlikte öss ye giriyor hissi uyandırırlar. onlar ön sıralarda sessizce son tekrarlarını yaparken, siz amfinin arka sıralarında çoktan alakasız muhabbetlere dalmışsınızdır.
+olm ne gol attı adam ya izledin mi?
-heee çok pis çaktı *
+muhahahha ne sorcak bu .bne ya
-ne biliim

sınav soruları dağıtılıp siz kızarmış şekilde sağa sola bakınırken onlar kağıda yumulur ve yaklaşık onbeş dakika sonra ikinci kağıdı isterler. o an kıskançlık, öfke, pişmanlık duyguları her yanınızı sarar. sınavdan sonra ''ya bişey yazamadım, zor sormuş, kötü geçti'' gibi ifadeler kullananlarının dövülmesinde herhangi bir sakınca yoktur.
tebrik edip ilişik kesilesi insanlar. (kınama da ama dost da olma)
sınavda üçüncü kağıdı isteyenlerden bir derece daha insandırlar.
sinavda aylak aylak oturan ogrencinin kendi bos kagidini uzatip "usta burdan devam et" demek istedigi ogrenci tipi.
iyiniyetli düşünecek olursak, harfleri çok iri iri yazdığı için bir tek sayfayı yetiremeyen öğrencidir.
ilk sayfada soruyu çözerken hata yaptığını anlayıp silerek vakit kaybetmek istemeyen öğrencidir.
maalesef, makine elemanları I sınavında 5 kağıt vermeme rağmen (büyük yazı ile) 3 sayfalık kağıt veren arkadaşımın benden fazla not aldığı bir gerçektir.

sonradan anladım ki herkes sözel soruyu bi güzel döşemiş tam sayfa şeklinde. bende rakamların arasında elimde hesap makinesi kıçımdan ter akıtarak cevaplamaya çalışıp sözel soruyu sona bırakırım deyip zamanı yetiştiremeyişim sonucunda hasıl olmuş olaydır.

koyarım öyle hocaya. ulen sadece matematiksel işlem yapmış bu çocuk diye 10 puan fazla verir be. (bkz: yuh yani yuh) (bkz: bak yine sinirlendim)

edit: kendimi inek hissettim bi anda o kadar entryi görünce. ben de diğer entry girenler kadar çalışıyorum. valla o kadar çalışmıyorum...
sadece büyük yazıyorum.
tam sopalık öğrenci tipidir. millet daha 1. sorunun cevabını düşünürken o hızını alamamış, ne kadar çok bilgi sahibi olduğunu göstermek için 2. sınav kağıdını istemiştir. sınav çıkışı köşede sıkıştırılması muhtemel, çan eğrisinin dengesini bozan inek öğrencidir. pek fazla dostu olmaz. sınav zamanı yanında oturmak için aylar öncesinden rezervasyon yaptırılır.
sınavın ilk saniyelerinde telafuz ediyorsa uyuz olmamak içten bile değildir bu insana karşı.
(bkz: altı sayfa kağıt verip 06 alan öğrenci)

(bkz: yaşanmıştır)
destan yazmaya niyetli olan öğrenci modeli.
bir de sınav öncesi
-akşam hiç bakamadım yaa
diyip acıtasyon yapanları vardır. insan kendi derdini unutur arkadaşına üzülür sonra pişman olur tabi.
diğer öğrencilerin moralini bozmak, kafalarını karıştırmak için yapılan bir hamledir. zira tek kağıda bütün soruları cevaplayan bir öğrenci "ulan ben cevapları verdim bu lavuk grafik filan mı çizdi dur şu sorulara baştan bakayım" diyerek sorulara geri dönüş yapar, cevapları değiştirir, bu arada balına tutmuş bir kaç doğru cevabıda yanlışa çevirir.

test usulü yapılan sınavlarda pek rastlanılmaz bu öğrencilere. eğer ki rastlanırsa öldürülmesi şarttır. öldürmeyenler hakkında hukuki işlem başlatılabilir.
dövülesidir.
üçüncü kağıda giden yolda bir aşamadır. puanın kağıt sayısıyla doğru orantıda olmadığı varsayılırsa, 2. kağıdı isteyen öğrenciye kızmaya gerek yoktur.
kalacağını anlayıp hocasına mektup yazarak kendini acındırmak isteyen öğrencidir. belki ilk sayfaya yalvarışlarını sığıramamış, ikinci sayfada da şansını denemek istiyor.
(bkz: zil)
'ulan biz bi kelime yazamadık adam * 2.kağıda geçti. yine kaldık *.' diye insanı isyanlara sürükleyen öğrenci insanıdır.
Kısa bir süre sonra üçüncü kağıdı istemesi kuvvetle muhtemel olan öğrencidir.
' olum her seferinde ikinci kağıdı istiyorsun, ama yine de ortalamam seninkinden yüksek, ama yine de kafamı bozuyorsun hocam bir* kağıt alabilir miyim deyince daha sınavın başında a.k. '
baba ve piç kitabından. *
tembel öğrenciler tarafından "ooohhhaaa bee ben daha yarım sayfa yazmadım" gibi tepkiler alabilecek öğrencidir, benim rastladıklarım da genellikle kızdır.
vereceksin bunlara 3 top kağıt, yıl sonunda toplayacaksın; arada kağıt isteyip hasta edemesinler...
iki çeşittir. birincisi, bir türlü doğru cevabı bulamayıp aklına geleni yazan ve kağıdın bitmek üzere olduğunu anlayan öğrencidir. bu öğrenci tipleri genellikle 'Yok ikinci kağıt falan'diyen öğretmen tarafından azarlanırlar. ikinci tip ise inek olarak tabir ettiğimiz, yazılıda kendinden geçen, diğer öğrencilerin sinir olduğu kişiliklerdir.
tüm kopyaları hazırlayıpta bi külyutmaz sebebiyle kopya çekemediğimiz sınav esnasında:
- hocam ikinci bi kağıt alabilir miyim?
sınıf topluca: sınavdan sonra infaz var ister misin?
nitekim kız 96 aldı bizde 5- 35 arası notlar...
yapamadığı sorular sırasında, gözunden akan yaş ile ıslanan kağıdı hocasına vermek istemeyen öğrencidir. *