bugün

entry'ler (200)

aşırı kemalizmden hastaneye kaldırılmak

her secim sonrası yasanan travma. daha cok yasanacak efenim, hazım meselesi.

yandaşlara giden parayı yoksullara harcamak

kurulusundan bu yana elit sosyete ile var olmus ve onları fonlamıs bir partinin, hezeyanlarının aynadan yansıması sonucu cıkarımı. once milletten aldıklarınızın bir hesabını verin bee kardesim, sonra sıra milletten olanın millete donmesine gelsin.

ben kılıçdaroğlu yum bulurum dersem bulurum parayı

oyunun rengini bile bulamayan bir insanın nasıl olacak da para bulabilecegini dusundurten ibare. bu adama cok guluyorum, iyi ki var.

türkiye nin tek cümlelik özeti

(bkz: yetmez ama evet)

masum filistinli çocuklar vs masum kürt çocuklar

israil'in yıllardır içerisinde oldugu zor duruma, türkiye'yi ortak etme cabasıdır.

mustafa ceceli

bostancı kultur merkezince bu gece yasattıkları icin tesekkurler. artık sarkı listelerimde kendisi bası cekecek.

her vay diyene bekauz diyerek cevap veren öğrenci

hazırlık sınıflarının veyahut da ingilizceyi yeni öğretecek olan ortamın mensuplarına ısrarla benimsetmeye çalıştıkları basma kalıp ingilizce replik bütünü.

questioner - soru soran ; why?
respondent - cevaplayıcı; because, ...

ulan neden bekauz? cumlenin gerisini düşüneceğim die, bu kadar da ugrasılmaz. neyse saglık olsun, siz yine de öğrenin...

flo

musteri hizmetleri konusunda son derece basarısız firma. turlu turlu bahanelerle insanları oyalamakta ustlerine yoktur.

stjepan tomas

gaziantep teknik direktoru tarafından aldıgı kilolardan dolayı dizel lakabı kazanan birey.

yüce başbakanımıza tayyip diye hitap eden tip

yuz yuze gelindiğinde gozlenmesi gereken olay. bakalım buzuk yiyecek mi?!

abdüllatif şener

yedigi kaba pisleme ornegi.

2010 zamları

sanayiicinin zaten az verdigi vergilerin, 2008 ve 2009 yılı krizinin bahane edilmesiyle alacaga donusmesi sonucu gelinen durum.

vergi vermemenin bir suc sayılması ve daha kucuk yastan bebelere asılanması kanaatindeyim. yoksa bu ulke daha cok aydın dogan gibi adamların vergilerini cebinden oder.

güzel bir kız gördükten sonraki diyaloglar

- hayattaki iddian nedir? ne bu havalar?! seni de bir gun s.kerler..

yaran wireless isimleri

cinselbaglanti

hisarlar

(bkz: turkar)

turkar

ilk turk lisanlı 4x4 kamyonet.

`http://www.hiscar.com.tr/`

deloitte

amerika'da 2009 yılında calısılası en iyi firma olarak bellenen denetim ve denışmanlık firması.

http://bwnt.businessweek....ageNum=1&resultNum=50

selamet i umumiye komitesi

birinci meclis döneminde yani 23 Nisan 1920 ile 15 Nisan 1923 arasında, meclis üstü bir güç olarak çalışmıştır. 35 kişiden oluşan bu komite, bir tür azınlık tahakkümü meydana getirmektedir. komitenin işlevi; önemli meseleleri meclisten geçirmek ve meclis çoğunluğunu denetim altına almak. (bkz: ahmet demirel - birinci mecliste muhalefet) Şöyle ki; bir çok kanunun meclisten geçmesi için her türlü girişimi gerçekleştirmiştir. Örneğin; Takrir-i Sükun Kanunu 287 kişilik bir mecliste 122 oy ile geçerli kılınmıştır.

internette tanışıp evlenmek

eski mahallenizin kıyıda kosede kalmıs kızına veya erkeğine; facebook aracılığıyla ulaşmanız sonucunda olası durum. "Ulan bu da amma serpilmiş, güzelleşmiş, yakışıklı olmus, adam olmuş, vb" gibi ibareler arkasında aşık olmanız ve ilişkinizi nihayete erdirmeniz durumudur.

türk beyniyle üretilmiş süper cümleler

doğu vilayetlerimizin birisinde camii kapısında yazılı cümleyi aynen aktarıyorum; "kapı kendisi kapanmaktadır. lütfen kendi haline bırakınız!".