bugün

guzel olan ve yasadigim durumdur.. adi ustunde sozluk.. gelirsin bakarsin bir seyler yazar ve okursun.. sonra gidersin budur yani..

he olamaz mi? olur neden olmasin.. ama olmamasi daha iyi olur..
"iyi şeyler yazmıyorum, sikimde değil çünkü sözlük, vakit öldürüyorum."

"arkadaş edinmek de sikimde değil amk. zaten bir sürü var ibnelerden."

diyen birinin yaşadığı durumdur.
çaylaksanız normal ötesi durum. iki laf edecek insan bulmanıza engel...
aslinda iyi seyler yazdigini dusunen ama kimsenin ozel msj atip arkadas olmamasi durumudur.
gayet normal durumdur. arkadaşlık sitesinde olsak gayet anormal bir durum olarak görülürdü tabi ama burada böyle bir zorunluluk yok sanırım. ayrıca gerçekten ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum. tabi burada arkadaş olan çok çok yazarlar vardır ama vakitleride vardır canım gündelik hayatta da görüşüyorlardır. bizde nerde o vakit.
(bkz: tekbir arkadaşı)*
(bkz: sözlüğü facebook klonu sanmak)
asosyal değil ,odaklanma sorunu yaşayan bir yazardır ,şöyle ki burada arkadaşı olduğunu düşünerek yazacak olursa yazdıkları etkilenecektir şüphesiz ,arkadaşı olmasın varsındır en iyisi o yazsın sonra, tekrar yazsın ,hep yazsın ,odasından çıkmasın ,gelen misafire hoş gelsin demesin
kendi halinde paylaşmak, bazen de paylaştığını sanmaktır. bir avuntu ama en azından yazmakla açılıyorsan bunu yakalamaktır. huzurdur, sakinliktir kalabalığın içinde, sadece istediğin sesi duymaktır.
ama bazen de olur ya, bir ara bir yazısına yorum falan yapmışsındır öyle bir iki mesajına zaman ayırmışlığın vardır ve uzun zaman geçer hatırlanıverirsin bir ara. unutmadığın kadar, uzaklardan takip edip cümlelerine kendi anlamını da kattığın kadar hatırlanıverirsin. o bile yeter duvarlara konuşmadığını anlamaya. o bile yeter kıpırtılarını uzaktan paylaştığın kişinin içinde anlamsız bir boşluktan ibaret olmadığını anlamaya. birilerinin senin samimiyetinde güven bulduğunu anlamaya. içten bir tebessümdür bu da. hatırlanacak neyim var ki... ama tebessümdür işte...
aristo ile arasında muhtemelen bir diyalog geçmemiş yazardır.***
sözlükten soğumak ve girmek istememek, girip öylece boş boş dolanmak, saatlerce online olup tek bir şey yazamamak gibi durumları ve psikolojik çöküntüyü de beraberinde getirir..
(bkz: tek bir arkadaşım vardı o da kayıp)
(bkz: tutun kollarımdan düşerim şimdi yalnızım)
yasamakta olup icinde bulundugum durumdur.

(bkz: arkadas olmak ister misin)
(bkz: ben bir gariban yazarım)
birçok sözlük yazarının içinde bulunduğu durum. **
(bkz: uludağ sözlük karı kız işleri)
*
(bkz: uludag sozluk arkadas ariyorum hatti)
şu an içinde bulunduğum durumdur. üzüntü vericidir.*
istediğin konuda rahatça entry girebilmene sebebiyet verir. çünkü seni ayıplayacak, tiye alacak yada girilen entry i üzerine alınacak kimsen yoktur sözlükte.
uludağ sözlük psikolojik danismanlik ve rehberlik servisi kurulsun dedirten durumdur.
moderatör devreye girmeli ve her yazara en az bir kanka verip sorunu çözmelidir.
(bkz: mutsuz yazar istemiyoruz kampanyası)
sözlükten hatun kaldıramamaktan biraz daha az kötü olan durum.

yalandan edit : bacım olasınız
evet evet o benim dememe sebep olan durumdur. var bi kaç arkadaş ama onlar da burda değil şu an ne yapacağımı bilemeden öyle başlıkların arasında şuursuzca geziniyorum resmen.
(bkz: özgürlük)
benim içinde bulunduğum durum. kimsenin arkadaşım olmasına izin veremem, bu riski alamam. bana bağlanmaları ve hayatımda bir yer işgal etmeleri tehlikesini göz önünde bulundurmalıyım. uzaktan seven hayranlar olarak kalmaları şu an için en iyisi galiba.
bu durumun sebebi:
(bkz: hepimiz kardeşiz)
kimseyi tanımadan öylece kendi başına, yazma durumudur.
(bkz: tek dostun sozluk olmasi)