bugün

izmir derken, sanki isparta'ya da göz kırpıyorum. Isparta'ya çok ziyaretim oldu. insanları biraz kaba gibi ama zaten ben insan sevmediğim için, sorun olmaz. Doğası ve havası güzel, yokuşu yok sakin bir şehir, göllerdi de bol.
Kesinlikle ege taraflarında bulunan şehirler ya da nüfusun az olduğu şehirlerdir...
(bkz: istanbul)
Isparta ve kastamonu olabilir. doğası ve yaz aylarındaki serinlikleri için, tercih nedenidir.
O kadar yer gezdim, çanakkale'den daha yaşanılırını görmedim. Yaşıyorum, hep de yaşamak istiyorum.
Yazın dersim
Kışın izmir.
Bu hafta Çanakkale’de ev döşeyeceğim. Yaşamayı deneyeceğim orada.
Ne aşırı sıcağı seviyorum ne aşırı soğuğu nemden de pek haz etmem böyle bir yer yok gibi ama illa bir tercih yapmak zorundaysam bir karadeniz şehri olan samsunu tercih ederim ne çok kalabalık ne de aşırı pahalı atakum sahili başlı başına bir etken.
(bkz: Çanakkale)

Çoğunluk cidden ağzının tadını biliyor.
(bkz: izmir)
Antalya.

Tek huzur bulduğum yer.
Eskişehir Tekirdağ Ankara Muğla mersin belki çook çok belki bolu ama şehir içerisinde olmadığı müddetçe.
Yazayım da gelin dimi aq.

Bence Kars Erzurum Trabzon Rize Konya dır.
Çanakkaledir zaten burada yaşıyorum.
Asla antalya değildir. onun yaz sıcağıyla yaşamak ne mümkün?
Belki ayvalık falan gibi yazın serinlik kışın sakinlik vadeden bir yer olabilir.
bence güzel ve sakin bir yerde yaşamak çok güzel ve burası da antalya olabilir tabi muğla da olabilir. istanbul'dan kalabalık değildir herhalde.
Akdeniz tarafından bı sahil kasabası idealdir.
liste yapmak gerekirse;
kozan,
gaziantep,
mersin,
manisa,
aydın,
nazilli,
manavgat,
çanakkale.

mersin ve gaziantep'i saymaz isek
genellikle küçük, sakin, kıyıda ya da kıyıya yakın, kısmen gelişmiş yerler.
(bkz: eskişehir)
Bu yazarın listesinin ilk 5'i şu şekildedir:

Ankara
Antalya
Denizli
Gaziantep
izmir.
(bkz: çanakkale).
huzurla yaşanabilecek her kenttir.
mesela seneler önce Muş'a gittim, ilk etapta cehennem gibi.

ama zamanla alıştım, ortamım güzeldi.
ve en sevdiğim şehirlerden biri oldu ki ayrılırken çok üzülerek ayrıldık ailecek.
istanbul dışında yaşayamam ben. küçük şehir olursa balıkesir, denizli, aydın bu üçünden biri ama öncelikle aydın.
çok paranız yok, sanat kültür den uzak olamam diyen bir insansanız eğer tabi ki eskişehir.
yılın 7-8 ayı soğuk baya koymaz diyorsanız yine eskişehir.
antalya.