bugün

sadece okuyup öğrenerek olunamayan, öğrendikleri, bildikleriyle çevresindekileri de aydınlatmaya çalışan guruha verilen güzel tanımlama...
böyle bir uğraş içine girmeyip "ben öğreniyim yeter" diyenler aydın olamazlar... olsa olsa bilgili olurlar... ki açıkçası bi bokada yaramazlar...
yokluklarının iranı türkiyeye çevireceği şüphe getirmeyecek olan bir kısım insan...
izmir'e 1,5 saat muğla ve denizli'ye 2 saat mesafede olan küçük bir ege kenti. çevresindeki iller * yüzünden sanayi gelişimini tamamlayamamış bu yüzden de hala çok doğal kalan bazı bölgeleri bulunan, geçim kaynağı tarım olan (incir, zeytin ve zeytin yağı, pamuk, mısır, narenciye) toprağı 4 mevsim mahsul veren egenin iklim olarak en sıcak ilidir.
toplum tarafından entellektüel, kültürlü, ileriye dönük, seviyeli, derin olarak tanımlandırılan kişilere verilen sıfat.
Edinilmesi çok zor,aşırı derecede emek ve bilgi birikimi gerektiren sıfat.Ülkede bu sıfata sahip insanların sayısının az olduğu gerçeği de açıktır.
ilçeleri; bozdoğan, buharkent, çine, germencik, incirliova, karacasu, karpuzlu, koçarlı, köşk, kuyucak, kuşadası, nazilli, söke, sultanhisar, didim, yenipazar.
Günümüzde olur olmadık kişilere "aydın" denildiği için bence Kuşum Aydın'a daha çok yakışan isim.
dogup buyuduğum yer,memleketim , havası baska ovası baskadır.güzeldir küçüktür sirindir.en son duyduuma gore kipa açılmış vatana millete hayırlı olsun. aydında büyümektedir. aydınla ilgili gerekli belli baslı baslıkları yazayım bari alta.
(bkz: aydın lisesi)
(bkz: adnan menderes anadolu lisesi)
(bkz: süleyman demirel anadolu lisesi)
(bkz: efeler lisesi)
(bkz: sulu park)
(bkz: adnan menderes bulvarı)
(bkz: turistik park)
(bkz: yörük ali efe)
(bkz: öss) *
evliya çelebi' nin "dağından yağ*, ovasından bal* akar" dediği ilimiz. türkiye'nin en sıcak illerinden biridir. uzaktadır, memlekettir, özlenendir.
izmir'e 1.5 değil yalnızca 1 saat mesafede olan sehir.
kendi bilgisini yeterli bulmayarak sürekli öğrenmeye çalışan, öğrendiklerini kendine saklamayıp kitlelere aktaran, insanlığı ve içinde yaşadığı toplumu ileriye götüren münevver kişi.
(bkz: aydin misin)
hatırlarmısınız bilmem karadeniz'de sahile vurmuş bir beyaz balinamız vardı, halkımız onu çok sevmiş her akşam ana haber bültenlerini onun için seyreder hale gelmişti, ona bizden biri gibi isim bile koymuştuk.. sahi neydi o beyaz balinanın adı..
sehirler arasi telefon kodu "256" olan sehir.
ahu, kebire, meriç üçlüsünü yöneten maystro.
kendimi bildim bileli yaşadığım, bunca zamandır bir zevk alamadığım uyduruk şehir..
öyle bir havası vardır ki.. sabah güneş açar, akşamüstü bardaktan boşalırcasına yağmur yağar..
ege bölgesinde emekliler için biçilmiş kaftan olan kent.ayrıca yaşadığım şehir*
valiliğin web adresi; http://www.aydin.gov.tr dir
ilçeleride en az kendisi kadar gelişmiş olan(kuşadası,nazilli,didim,söke), ege'nin incisi diyebileceğimiz küçük,şirin ve güzel insanlara sahip bir şehirdir.
doğduğum, büyüdüğüm, çalıştığım şehir.
ayrıca hiç izlenmediğini düşündüğüm ama her açtığımda karşılaştığım canlı telefon bağlantılarıyla aydın halkının takipçisi olduğunu gördüğüm ay tv adlı yerel tv kanalına sahiptir. http://www.aytv.com.tr
Kendi uzmanlık alanı dışındaki konular hakkında da yüzeysel olmayan bilgi ve birikime sahip olan ve bu bilgi-birikimi günbe gün araştırıp inceleyerek ilerletmeye çalışan,bağnaz düşüncelerden uzak olan kişidir.
karartılan küçük,güzel memleketim...
ayrıca ay fm adında yerel bir radyosu da vardır.
web sitesi yok ancak internetten canlı yayını dinlenebilir.
bir zamanlar gündemi bir hayli meşgul eden beyaz balinanın adı.
komşuları; muğla, denizli, manisa, izmir ve ege denizi'dir.