bugün

sözlük'te yok!

nasıl yok la? nası yok! korkmaz mı bu sözlük ahalisi bir şeylerden.

bazıları artık kronikleşmiş ve çoğunlukla hayatı aksatan; bazıları ise psikolojik baskı yapan korkular, sözlük yazarlarının korkuları.

oldukça saçma olanları çoğunluktadır bu korkuların. özellikle de şahsımın sahip olduğu birçok korku gibi. ilk olarak;

kedi korkusu var mesela bende. hayatımda hiç çöp konteynerine çöp atamadım bu yüzden, hiç elleyemedim birçok insanın deli gibi sevdiği o pamuktan hayvanı.[pamuk falan deyip korkumu yenmeye çalışıyorum ama nafile. yakında pamuktan da korkmaya başlarsam hiç şaşmam.]

dipnot: bu bir ankettir. anket korkusu olanlara duyrulur. [kendinden ayarlı yazar]
(bkz: çaylıklıktan kurtulamamak)
(bkz: entrylerin oylanmaması)
kışın soğuk havada buz gibi klozete oturmak * *
(bkz: e t)
kadınlar. hepsi şeytan hepsi.
1)boğaziçi köprüsü...her gün o köprüden geçerken ya şimdi ortadan pat diye yıkılsa diye düşünmekten kendimi alamıyorum,
2)çok fazla merdiven çıktığımda ayağamın birden boşlukta kalıp, o kadar kattan tepe taklak düşüceğimi hissetmek,
3)tabi ki de kedi...çıldırıcam, her gece rüyamda milyonlarca kedi görmekten bıktım iyice paronayaya bağladım, nereye gitsem önce onlara yol veriyorum, gördüğüm zaman köşe bucak kaçıyorum. en ufak bir mırıltıyı onlara bağlıyorum... kedidir o kedi.
hayatın bir ruyadan ibaret olması ve bir gün ansızın bir yerinde uyanıvermek.
kör olmak.
yanarak ölmek.
ciddi ciddi ölmek.
daha yeğenimin besiktasta oynamasini görmek istiyorum ben.
sözlük yazarlarının, bilinçaltını meşgul eden korkulara sözlük yazarlarının korkuları denir.

Örneğin; kuruldan düşük not almak, sınıfta kalmak, tatil sonrası okula dönmek, memleketten ailen ayrılmak vs
çaylak olmak.
hafızasını kaybetmek. * **
amuda kalkmak.
(#5397296)****
herkes bir gün tadacak ama;

(bkz: ölüm)
gelenin gideni aratma ihtimali.
(bkz: hüseyin çapkın)
(bkz: celalettin cerrah)
sözlüğe hiçbir entry girmeden günü kapatmaktır.
sevişmeden uyumak.
(bkz: karanlık korkusu)
(bkz: şahin k)
hicbir seyden korkmam yilandan kortugum kadar! efendim yazin kirsalda gecerdi gunlerimin cogu. cok sayida da yilan gormuslugum var. iyyyyyyyy... *
yıldız'dan 2010'da defolup gidememek.
yılandan korkmam , yalandan korktuğum kadar.
uludağ sözlüğün kapatılma ihtimali. *
selçuk şahin'in geri pasları.