bugün

sözlüğe girdiğimde karşımıza bir başlık ve bir entry çıkıyorya, işte o entryleri çok aşırı uzun değilse okuyorum.
Bugün okulda gündem yine vizelerdi.Alınan notlar yapılan hatalar tartışılıyordu.Olmuş bitmiş kritiği manasız konular zamansız bir şekilde konuşuluyordu ya bunu yadırgadım ciddi manada.Sosyal medyada profil yapılan kara sayfa,siyah kurdele,acı gösterileri vicdan ölçüsü değil.Duyarlılık yarışı gırla..Ne acı.
Biri içki mi dedi ? Ulan sarhoş olup herseyi unutmak lazım ama sarhoş olamıyorum ki.neyse içelim güzelleselim. Cheers.
bazen cidden hata yapıyorum, bazen de hata yaptığımı düşünüp kahroluyorum ama zaman geçince verdiğim kararların ne kadar doğru olduğunu görüp mutlu oluyorum. ben bu iş için yaratılmışım şimdi fark ettim.
kalbim sıkışıyor düşündükçe, uyuyamıyorum. sedyeye yatırılırken çizmesini çıkarması gerektiğini düşünen madenciyi, ölen 282 insanı, babasını kocasını oğlunu kaybeden aileleri, elinde oğluna yazdığı notu tutan madenciyi, vatandaşını yumruklayan başbakanı, acısını dile getiren adamı yerlere yatırıp tekmeleyen özel kalem müdür yardımcısını düşünmeden edemiyorum. aklım almıyor artık acıdan parçalandı yüreğim. yazıklar olsun bu ülkeye, milletine gram değer vermeyen devlete. türkiye kan ağlıyor, sokaktaysa gaz fişekleri patlıyor. kimseye hakkını arama imkanı verilmiyor, kimse sesini çıkarmasın diye işkence edilerek susturuluyoruz. yetmedi mi çektiğimiz acılar?
bunca insan görünümlü mahlukatla aynı nefesi aldığım için nefret ediyorum pek çok şeyden. müslümansınız di mi? evet. bakalım bunca vicdansızlığınızın, bunca insan dışı yorumlarınızın cevabını, iyilikten şaşmayın diyen bir kitabın yaratıcısına nasıl açıklayacaksınız. merakla beklemekteyim…
Türkiyenin karanlığa gidişatından bizi çıkaracak kimse görünmüyor. Ne olacak geleceğimiz hiç bilemiyorum. Şöyle fidel castro gibi biri gelse ne olur be sözlük.
hayır bu acı hepimizin amk. ne diye tek kişi suçlanıyor anlamıyorum.
yıllardır dinlemediğim ve sözlerini unutmuş olduğumu düşündüğüm "severek ayrılanlar" şarkısının sözlerini dinlerken bir refleks gibi ezbere söylediğimi fark ettim ve ciddi anlamda mutlu oldum şu dakikalarda sözlük.
ne biçim bi ülke olduk biz böyle? başbakanı çıkar vatandaşı tokatlar, müşaviri çıkar vatandaşı tekmeler, yandaşı çıkar vatandaşı göçük altında bırakır ama karbonmonoksitle ölüm tatlı bir ölümdür değil mi? artık cehennemin olduğuna seviniyorum, allah hepinizin belasını versin...
Geç kalanlar
Adımlarından tanırlar birbirlerini
Siz bilmezsiniz
Kaygısız, hoşnut yürürsünüz yan yana
Ama geç kalanlar adımlarından tanırlar birbirlerini.

Belki eşiniz, belki kardeşiniz
Bizdendir sizden habersiz
Hadi bir tiyo vereyim
Admları içe doğru atar geç kalanlar
Gitmekle gitmemek arasında kararsız
Kaçırdığı ömrün kederinde
Gittiği yerde aradığını bulamayacağının bilincinde
Sanki geri dönmek ister ayakları

Siz tanımaz, bilmezsiniz
Adımlarından tanır
Geç kalanlar birbirlerini.
kabak yine başbakanın başına kaldı ya da patladı iyi mi ?
biktim bu ulkeden ya. insanin memleketinden utanmasi ne kadar aci. hem de gurbette ozlem doluyken.
entry si 124251 olan ve artık amacından sapan bir konu başlığıdır.
Bu somadaki olayda ölenler sanki hepsi yakinimdi. Sanki hepsiyle muhabbetim vardi. Hepsi bendendi sanki.

"Şüphesiz mü'minler kardeştirler"
(Hucurat,10)

Peygamber Efendimiz (sav) de: "Nefsimi kudret elinde tutan Allah'a yemin ederim ki; siz iman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız." Buyurmuştur. (Müslim)

Uzun zamandir haberlere bakmiyorum. Icim parcalaniyor sozluk. Sabah baktigim zamanlar gordugum en ufak sey bile canimi sıkıyor butun gun. Keske rabbimden kardesim,kardeslerim icin dua etmekten daha fazlasini yapabilmek gelseydi diyorum. Olmuyor.

Eskiden yada simdi daima ölümler anlatiliyor haberlerde. Kardeslerimin yazgilarini goruyorum ne kadar acida olsa...

evet bu bir yazgi. Hepsi sinav. Hepimiz icin. Eninde sonunda bizi ilk kez yaratmis olana donecegiz hepimiz.

olumun yasiii yooook !

2. Bakara suresi
156, Ellezîne izâ esâbethum musîbetun, kâlû innâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn.
(O sabredenler, kendilerine bir belâ geldiği zaman: Biz Allah'ın kullarıyız ve biz O'na döneceğiz, derler.)
sırf dindar olduklarını düşündükleri için akp'ye oy verenlerden nefret ediyorum.

tüm dindarlardanda nefret ediyorum.
en çok bunaldığım,daraldıgım zamanlardan biri yine.
insanlar olanın bitenın hiç bir şekilde farkında değil.
ben yıllarca hukumetten,ınsanlardan,olaylardan nefret ettikçe,baskaldırdıkca çıkıntılık yapma dediler.
çıkıntılık yapmadıkça insanlar üstümüze bindi,yasanan acılar,yaslar hıc bır sey olmamış gibi unutuldu.
ve bugun de yıne böyle olacak,yıne unutulacak,yıne hıc bır tedbir alınmayacak,yıne koyun koyun yaşanmaya devam edecek.
çünkü insanların bir çoğu bunu istiyor,susmak,boyun eymek ve ezilmek.
ben anladım kı,ınsanlar bunu seviyorlar.
insanlar acıya göz yumuyorlar.
ve bazı ınsanlar acı cekılmesinden hoşlanıyorlar.
karsılarındakını mutsuz gördükçe,o insan acı çektikçe mutlu oluyorlar.
bir sürü felaket yasansa da, bir suru acı olsa da ömrümüzde hala hiç bir şey olmamış gibi yaşamlarına devam edıp,gündelikk şeyleri dert edebiliyorlar.
çok uzaklara gitmeyın,kendi hayatınıza bakın,göreceksiniz bu insanları.
lanet olsun hepsine.
lane olsun bize.
hayatımda annemden işittiğim en kötü laftı.. mutfaktaydım.. kahve yaparken kendi kendime şarkı söylüyodum.. neşeli bi şeydi.. annem gördü ve ;

- yazık sana onca insan ağlarken nasıl geliyor içinden şarkı söylemek?? dedi ve gitti..

çok utandım..
axe ile dota 2 de harikalar yaratabiliyorum. 5v1 dışında ölmüyorum. fazla eğlenceli oluyor.
biriyle beraberdim. ismi olmayan cinsten, salakça bir ilişkimiz vardı.

bu değil, lakin başka bir sözlükten ulaşmıştı bana, ilk buluştuğumuz geceden sevişmiştik. ''iyi bir yazarsın sen'' derken kısıyordu gözlerini. bu kadar sohbet etmeyeceğimi düşündüğünü söylediğindeyse arkasına yaslanıp sigarasından bir nefes alıyordu.

Bu eylemlerin hepsini görüştüğümüz gece defalarca tekrarlamıştı; aynı mimik ve jestler, aynı sözcüklerle.
sevmek gerçekten güzel şey, acı çeksem bile. geçenlerde ismini hatırlamadığım bir yazar kardeşimin dediği gibi; eğer konu aşksa mutlu olduğun bir an acı çektiğin bir haftaya bedel. belki de haketmek için acı çekmem gerekiyor, kim bilir? galiba bu sefer gelecek o gemi, hissediyorum. gelmese bile beklerim. bir saat de beklerim bir ömür boyu da.

http://touch.dailymotion....k-tutsam-ellerinden_music
itiraf ediyorum ki artık çok yoruldum ben her şeyden...
(şu an) yıkanık bardak olmadığı ve bardak yıkamaya üşendiğim için suyu 5 litrelik şişeden direk ağzıma dikerek içiyorum sözlük.
cengizhan ın mezarını buldum sözlük. şu an dünyada 7 milyar insan arasından sadece ben biliyorum. ilerde mezarın yerini orta asya devletlerinden birine hatta özellikle çin'e söyleyebilirim. çok zengin olucam.
Facebookta instagramda profil fotomu karartmadım ama gece yatağıma yatmadan önce somadakiler için dua ettim. Acaba listemdekiler beni yadırgamış mıdır?