bugün

daha 19 yaşındayım ve kredi kartım yüzünden sıçmış durumdayım. saçma sapan gurur yapıp anneme bi şey diyemedim ama bi şekilde öğrenmiş. epey de para verdi nasihatle birlikte. epey zamandan sonra birinin arkamı toplaması tekrar çocukmuşum gibi hissettirdi. arada yapsanız ya böyle şeyler hemen büyümek istemiyorum. her şeyimle kendim uğraşmak, kafa yormak istemiyorum.
bi antakya sevdasıdır aldı götürüyodu beni ama bi insan ancak bu kadar maymun iştahlı olabilir 24 saat olmadan sıkıldım !!
pardon veriyorlarmış.
insanlar ne kadar çok kafa si.iyor. tıpkı herkes gibi, tıpkı benim gibi.
bu sabah arabamızın çalındığını öğrendim sözlük. canım çok sıkkın ve acayip sinirliyim. tabi bu olayın başımıza ikinci kez gelmesi de cabası. yine de umudumu yitirmedim, bekliyorum.son olarak da; bütün hırsızların allah belasını versin, itsoyları sizi!!

edit1: arabamız bulunmuştur. ama türk polisi yakalayamadı ne yazık ki, biz yakaladık. *
edit2: bu entry e kötü oy veren embesil topluluğuna saygılar, sizin de malınız çalınsın, canınız yansın inşallah!
arkadaşımdan aldığım kuponu yatırmadığım halde yatırdım dedim sözlük. zaten tutmadı ama nasıl böyle bir risk aldım bilemedim.
bugün anladım ki güzel tesadüflere inanmam ve insanlara karşı önyargısız davranma ilkelerimi işletmediğim bir insanı periyodik olarak tatlı dille uzaklaştırıyorum, çoğu kişiden daha az olumsuz özelliği olmasına rağmen arkadaş olarak bile bir insana fırsat vermemek nasıl bir ruh halidir anlamıyorum.***
eski sevgilim aradı. muhabbetimi özlemiş, her yerimden öpüyormuş. en son kafasından aşağı soğuk bira dökmüştüm. bira tam ağız tadı kıvamındaydı. biraya noldu dedim, küstü dedi. şaka lan şaka demedim öyle. şimdi olsa, kafanda şişeyi kırardım dedim, haklısın dedi. bize testere ve satır verseler birbirimize kıyarmışız. kıyamam, canını acıtamam ama sinir oluyorum. ve evet ben de seni özlemişim. keşke arkadaş olsaymışız. bazı insanlarla kopamazsın, kopmamalısın. birbirine zarar verirsin, tutku, nefret, dostluk iç içedir. ama sakin duramazsın. garip.
sözlük çok mutluyum çünkü 8 yıl önceki ilkokul arkadaşlarım faceboook da beni bulmuşlar. bazen beğenmediğimiz facebook işe yarayabiliyormuş bugün daha iyi anladım.
edit: itirafımı beğenmeyenler sağolsunlar.
bu ara doymak bilmiyorum. dünyaları yiyebilirim. 2buçuk ayda 8 kilo verdim tam istedğim kiloya ulaşmışken gene kilo alıyorum. ağlicam ya 1 kilo almışım 2 günde.
bugün bir düğündeydim sözlük...sıradan bir düğününe katıldım.

bir tane erkek çocuğu ve 4 tane kız çocuğu iplerini koparmış gönlünce koşturup oynuyordu
onların yerinde olmak istedim.. o yaşta... bir düğünde gönlünce koşup eğlenmek... hiçbirşeyi düşünmemek...
daha sonra ne yaptıklarına dikkat ettim :
o 4 kız, erkek çocuk kendisini kovalasın diye erkeğin önünde koşmaya çalışıyordu, tek amaçları o 4 kızın arasında tek kovalanan olmak

garipsedim
ve yine hiç sevmediğim birşeyi yaptım..düşündüm.
acaba büyük kızların da mı amaçları aynı...sadece kendisinin oldunu bir oyunda yer olmak hep kaçmak birtürlü bu oyunu bitirmemek ve bir başkasını kovalamaya başlayınca tekrar ilgiyi üzerine çekmek.

ve o çocuklarında yerinde olmak mı artık istemiyorum

(bkz: dedim ya düşünmeyi sevmiyorum)
bazen bu kadar sakinken, nasıl bu kadar arıza olabiliyorum bilemiyorum. ve bu kadar tepkisiz görünürken, nasıl da hakkım çalınınca kükreyen bir arslana dönüyorum, bilemiyorum. bazen o kadar sorun varken ve höngürdeyecek haldeyken birden içimi saran sevinç nedir, nedendir, tanrım bilemiyorum kafan mı güzel, ben mi güzelim.
Zaman yaklaştıkça korkuyorum.
alttan kredi alan öğrencileri ek ücret ödemek zorunda bırakan insan evlatları size içimden neler saydırıyorum bir bilseydiniz keşke. üstelik okulu uzatanlara değil herkese ödetiyorsunuz ya bu ek ücreti o ücretler kadar size... neyse sustum... allahınızdan bulun!
organizasyon yapmaya çalışmak zor iş.ayşeye o gün uygun olmaz, ahmete şu saat olmaz.yeter yahu, beynimi kemirdiniz.görüşmüyorum olum, çok lazımsa bir gün siz ayarlayın ben kapris yapayım size.şu saatte geometri testi, su doku ne bulduysam yığdım önüme.aklıma gelmeyin diye.bozdunuz aha psikolojimi, bu saatte soru mu çözülür lan!
bir kaç sevdiğim şarkıyı dinleyip yatacağım ve uyanacağım.

yarın yeni bir gün, yeni bir umut hepimiz için. değerlendirin bunu. yarını bir kere yaşayacağız!!
kuzenime ders çalıştırmaktan bıktım sözlük.bunu ona söylemeye çekiniyorum.zaten ayda yılda bir geliyorlar.***
uzun zamandır annemle kocaman bi sohbet etmediğimi hatırladım sözlük. çok üzüldüm be sözlük.
bir insanın aslında herkese size olduğu gibi olduğunu bilmek kadar acısı yok. kendinizi özel sandığınız anlarınıza gülüşünüzle bu acının buluşması aynı zaman denk gelir.
bir kadınla birlikte oldum. sonradan söyledi ki; savcı karısıymış! ben kafamı kuma gömmeliyim, olmaz böyle hayat. olmamalı!
herkesi sevenlerin beni de sevmelerinden nefret ediyorum...
çoğul sevgi yerine, tekil yalnızlık.
bi şakirt olmadığım kalmıştı. bugün onu da oldum. yarın ilk iş bir kolormatik gözlük, bir de el çantası alıyorum.
Seviyorum.
pek çok insan aşık olur. pek çoğu aşk acısı çeker. sonra "geçecek" derler. "her şey gibi, bu da geçecek."

ve sonra geçer. pek çoğu başkalarını sever, başkalarına aşık olur. bazıları gene acı çeker, bazılarıysa mutlu olur.

bense bu hikayede yerim olmadığını düşünüyorum sözlük. mutlu olamayacağımı, başkalarını sevemeyeceğimi düşünüyorum. aslında bırak mutlu olmayı, başka birisi tarafından acı çekeceğimi bile düşünmüyorum. başka birini değil sevmek, düşünme fikrimi bile midemi bulandırıyor. hayatımın sonuna kadar her gün, bu şeyi şimdiki haliyle, aynı şekilde hissedeceğimi düşünüyorum. düşünmek de değil aslında, içine doğar ya hani.. nedenini bilmezsin, ama nedensiz bir şekilde içine doğan şeyden eminsindir. öyle işte. bunu hissediyorum.

korkuyor muyum diye sorarsan.. o yanımda olsaydı korkmazdım sözlük. hayatımın sonuna kadar o'na kavuşmaya hasret kalsam ama eğer her gün o'nun yüzünü görebilecek olsam korkmazdım. ama artık o yok ve tek başımayım. bununla nasıl baş ederim bilmiyorum.

aslında o gittiğinden beri yaşıyor muyum, bunu bile bilmiyorum.
evet artık tanrıyla anlaşma imzaladık. o bile artık bana acıyor. en kötü halimdeyken, işle lan bir günah daha, valla yazmayacağım bunu hanene diyor resmen! valla bak, öyle dedi.
güncel Önemli Başlıklar