bugün

ekşi sözlük'teki polis sorgusundan sonra onlarca yazarın hesabını kapattığı haberini okudum. valla sözlük ne yalan söyleyim o kadar emek verip, gayret gösterip insanlara bir şeyler katmak için uğraştığım hesabımın kapatılma ihtimalini bile düşünemiyorum. o kadar emek verdiğim hesabımın kapatılması kolay göğüslenecek bir olay değil.
herkes 00.00 da itiraf giren yazarlara kıl olduğunu söylüyor ama ben daha bunu yapan yazarların nasıl bir mantık güttüğünü bile anlamış değilim ki yapanlara kızayım. tamam sözlük biliyorum çok safım.
Biraz ilgi ,biraz iltifat görünce nasıl bağlanıyorum,hoşlanıyorum karşımdaki insandan, bu kadarmı sevgi manyağı ilgi sapığı bir insanım.Neoluyo lan bu gidişe bir dur demek lazım.
tehdit ediliyorum, korkuyorum lan.
kendimi iyi his etmediğimde kurban'dan ağla parçasını dinliyorum sözlük 4 dakikalığına'da olsa rahatlıyorum evet.
çoğu akrabamdan nefret ediyorum. yedi kat yabancıya akrabalarımdan daha çok güveniyorum.
dişlerimi fırçalamadan uyuyamam ben. ne kadar uykum gelirse gelsin ayaklarımı sürüyerek de olsa gider dişlerimi fırçalarım. ama her seferinde dişlerimi fırçaladıktan sonra uykum kaçar. şimdi yine bir kaç saat dönerim yatakta.
köpeklerden çok korkuyorum ama çok.
onlar yüzünden kampüste yalnız yürümeye bile korkuyorum.
korktuğum için yalnız yürüdüğüm her an annemle konuşuyorum telefonda, taa oradan beni kurtaracakmış gibi.
yalnız dışarı çıkmadan önce bana saldırırsa gözüne parmak sokarım, karnına tekme atarım diye fanteziler kuruyorum.
rüyamda köpek saldırısına uğruyorum, bağırarak uyanıp,herkesi de korkutuyorum.
yine de bütün hayvanları çok seviyorum, golden'lara aşığım. ilerde evime köpek almayı bile düşünüyorum.
itiraf ediyorum facebookta beni ekleyen bir bayan sözlük yazarına aristokratsın dedim diye beni hem facebooktan hem twitterdan sildi. kendisi uludağ sözlükt çaylak pozisyonunda isim verip rencide etmek istemiyorum ama bu yaptığına üzüldüm. ben aslında kötü bişey söylemek istemedim. zaten aristokrat olmak kötü bişey değil çünkü bende aristokratım. onu seviyorum. umarım anlayışlı davranır.
- 10 gündür gelen kargo sayısı 7 ve bunların 2'sini geri yolladım diğeri de paket halinde beni bekliyor.

- 10 günde müzik dinlemeye ayırdığım vakit uykuya ayırdığım vaktin neredeyse 2 katı.

- superman tişörtünü giyenlerden fena halde gıcık alıyorum. hayır ben aldığım zaman kimse giymiyordu, ne oldu lan birden bire hepinizde var. giymeye utanır oldum. taytını da giyeceğim lan dur bakalım o zaman da hepiniz giyecek mi?

-36 saat uykusuz kalıp, 15 saat yemek yemeden de hayat belirtileri gösterebiliyorum.

-dilencilerle hep garip bir muhabbet içerisine girmişimdir. ihtiyacı olmadığını düşündüğüm bir dilenciye 1 dolar verme gibi garip bi' düşüncem var. bakarsın belki de düğünlerdeki gibi alnına yapıştırırım. tepkisini merak ediyorum.

-24 saatten az bir süre kalmasına rağmen gireceğim ehliyet sınavını sürücü kursundan değil de haberlerden öğrenmek kavga nedeni olsa gerek. hayır ben mi asabiyim insanlar mı aptal anlamadı ben bu işi.

-paint'ten hala çok kötü resimler çiziyorum. gel gör ki hepsi bir kompozisyon halinde yağmasa da gürlüyor mübarek.

-internet üzerinden iş başvurusu yaptığım zamanlarda öğrenci olduğum halde ve hiçbir tecrübem olmamasına rağmen mutlaka müdür ve müdür yardımcılığı ilanlarına başvuruda bulunuyorum. hayır arkadaşım aranan özelliklere kendine güvenen, yeniliğe açık, sorun çözebilen yazarsanız ben de başvururum siz ne kadar kendinize güveniyorsunuz görelim.
-yine boşluğa düşmüş bulunmaktayım.
-yine eskiye takıldığımın farkındayım.
-beni bu durumdan kurtarabilecek birini arıyorum.
-kendime güvenim kalmadı bu hallerden kurtulabilecek davranış biçimine sahip olduğuma dair.
-bu gece sağına bakmayan sarhoş sürücüye çarpmaktan son anda kurtuldum. adam geldi özür diledi. son derece sarhoştu. arayıp polise şikayet ettim. içmesine birşey demiyorumda. arkadaş içtin niye araba kullanıyorsun. yani ben içtiğim zaman kimseye zarar vermemek için en çok sevdiğim şey olan araba kullanmaktan vazgeçiyorum.
-televizyon programlarına biraz aklı olan, kültür düzeyi insanları çıkarsınlar. onların rezil olmalarından ben rahatsız oluyorum.
-başımıza gelen olaylara türkiye de yaşıyoruz diyip görmezden gelmenin anlamını hala çözemedim.
-insan boşta kalınca her türlü gerzekliği yapabiliyor. bundan vazgeçmeliyim.
- bir insanın kendi hakkında konuşmasından nefret ediyorum. hele ki övünerek konuşuyorsa şöyle ağzının ortasına çakasım geliyor.

- kendine güven güzel bir şeydir tabi ama çok çok güvenen ve her işe atlayanlardan da neret ediyorum. işin gücün yok mu kardeşim en kötü git kitap oku.

- el ele veya sarılı çiftlere tip tip bakan kro, apaçi, geri kafalı, cahil insanların bu ülkeden yaşamamasını istiyorum.

- ayrıntıya çok takılıp kendimi üzüyorum ama bu sadece sevdiğim insanlara karşı olan bir şey çnk normalde pek bir umursamazım.

- hayatımda ilk defa aşık oldum, acısını da gördüm mutluluğunu da gördüm ve bunları yaşatan kiişiyle hala birlikteyim çünkü geçekten çok seviyorum.

- birayı diğer içkilerden çok seviyorum ne biliyim daha güzel geliyor sanki.

- kız arkadaşlarıma küçük de olsa sürprizler yapmaktan kaçınmıyorum hep götüme giriyor ama olsun herkesin mutlu olmaya hakkı var sonuçta.

- yolda gördüğüm bir insanı eğer beğendiysem gidip söylüyorum, yanlış anlarlarsa onların ayıbıdır.
ben babamı yedim.
sevgimin yerini alışkanlık alıyor,
korkuyorum..
Hala kendimden emin olamıyorum sözlük. Ne bok hissettiğim belli değil. Neredeyim bilmiyorum. Ne yapmak istediğimi, amacımı bilmiyorum. Elimde olmadan geçmişi özlüyorum sözlük. Tamam kabul, çok bir geçmişim yok henüz ama yakın geçmiş işte. Üzülüyorum sözlük. Kafamı dağıtmam lazım. Bir tatile gitsem şöyle kimse olmasa tanıdığım. Yeni insanlarla tanışsam orada. Güneşin doğuşunu ve batışını tek başıma izlesem. Belki aklım biraz başıma gelir.
ilgi çekici hiç bir şey yok!
nick e yapılan yorumları gördükçe, benim nickime kimsenin yorum yapılmadığını görüp pısıyorum bi kenara.
hep ekşi itirafta yazmak istemişimdir.
çok ağladım sözlük çok...

kimselerin görmediği, kimselerin duymadığı yerlerde çok ağladım sözlük.
hani derler ya erkekler ağlamaz diye ben çok ağladım sözlük çok.
hem bak nickim bile sonkabadayi ama genede ben çok ağladım sözlük.

bazen hayatımı alt üst eden şeyler için ağladım, bazense sırf ayağım taşa çarptı diye ağladım.
aslında ayağım taşa çarptığımda ki ağlayışımda alt üst olan hayatım içindi....

yıllar önce evde beslmek için bir muhabbet kuşu almıştım sözlük iyide anlaşıyorduk keratayla, bir sabah sessiz sedasız öldü... sabah uyandığımda kafesinde bir başına ölmüştü... çok ağladım sözlük...
onun yanlız başına ölüşünde kendimi gördüm bir an...
aslında ben kendime ağladım...
aslında ben bu güne kadar hep kendime ağladım.
şimdi diyeceksin ki sende ne kadar bencilsin be adam...
bak duyar gibiyim zaten.
ama öyle şeyler yaşadım ki sözlük, inan sen benim yerimde olsan sende ağlardın benim gibi...

hani diyorlarya erkekler ağlamaz diye, ben çok ağladım be sözlük...
çok uzun entry'leri okumaya üşeniyorum ama ne var ki genellikle çok güzel oluyorlar.
abaza sözlük yazarlarını g.t etmeye bayılıyorum, sözlük. elimde değil.
şu saatte telefonum bom boş, facebook gibi saçma sapan bir siteye de üye değilim dolayısıyla orada da gezinemiyorum, tüm arkadaşlarım kuşadasında yazlıklarında kimseyle de buluşamıyorum, ders çalışayım desem TUS'a daha çok var hacıı, dinleneyim desem anca pc başı işte.. kararlar almıştım kışın spor yapacam, istediğim tüm kitapları okuyacam, filmler izlicem... hiç birine ne başlayasım var ne bişey yapasım..gün boyu bön bön oturdum sözlük. ne kültürsüz adamım ulan. bi çık tenis oyna bi spora git bi halı sahaya git dimi.. ama nerde göt büyütüyoruz şerefsizim.. haa bu arada sözlük hastanede asistan bir abla var mecbur statü farkından dolayı abla diyoruz ama ne bileyim hoşlantı mı desem hayranlık mı desem.. ah ulan ah az daha büyük olgun erkek olaydım şöyle 30 larında asistan ablaya yapacağımı bilirdim ya.. oda umut veriyor sözlük ya yanaklarımdan fırt alıyor lacivert gözlüm diyor gerçi 60 yaşındaki kadın doğum hocamda aynı şeyi diyor ya. ne yazıkki yaşıtlarım hiç böyle şeylerle karşıma çıkmıyor. beni de sevin lan!
iyiyim lan ve bu bana tuhaf geliyor. ya bitirse? yarın ya iyi olmazsam? ya sıkılırsam yine? istanbul'dan geldim diye iyiysem ya sadece? ya bu her sefer olan şeyse, hani 2-3 haftalık. ya pazartesi iş görüşmesine gitmezsem? ya yine uyur ve hiç uyanmamak istercesine zorla kalkarsam yataktan? ya sıkıntıdan yürüyüşe çıkar ve yarı yolda sıkılırsam yürümekten? ya onu lüzumsuzca özler ve ararsam yine? ya o yine buluşursa benimle? ya yine huysuz, keyifsiz olursam? ya yine anlatacağım şeyler içimde birikirken anlatacak kişiler olana kadar beklemekten yorulursam? ya içimde patlarsa enerjim? ya yine çok korkarsam? ya yine kan görünce bayılırsam? ya bugün yolda gördüğüm adam gibi elimi bıçaklarlarsa? ya öcü beni yerse? peki ya ben öcüyü yersem ha?
doğum günümdü ve mutsuzum.
bana bir şeyler oldu sözlük. ben ki her yerde, herkese ben korku filminden korkmam, şu ana kadar korkmadım diyen kişi insidious filminden yusuf yusuf olmuşumdur.

hatırlamıyorum ki korku filmi izlerken yastıklara sarılıp, lambalar açayım. bir garipleştim, değiştim. yaşlandıkça insanlar korkuyor mu dersin, sözlük. * * tamam yani film bittikten sonra şöyle bir baktım ki, evet klasik amerikan korku filmi ve film klişelerle dolu. işte cinlerdir, hayaletlerdir falan, yok ele geçirmek bedenleri, yok ayinlerdir falan. fakat konuyu dokunduruş yeri güzeldi. içine bilim falan da kattı. astral seyahat, izdüşümler...vs derken, bir baktım serox yusuf yusuf olmuştur.

o değil, yağmur ve gök gürültüsü de bana korkmam konusunda çok yardımcı oldular.