bugün

japonya'ya taşınıp bir anime karakteri olarak yaşamak.**
mısır'a taşınıp bir piramit olarak yaşamak.
ege yada akdeniz kıyılarında herhangi bir sahil kasabasına yerleşip balkonda oturup denize karşı kitap okurken smirnoff içerek herşeyden uzaklaşmak.
rasim le tanismaktir.
(bkz: rasim deki hayalet)
günün birinde iyi bir matematikçi veya bilimadamı olmak. sayılar içerisinde bir ömür tüketmek.
yazarların geleceğe dair tasarılarının krokisi niteliğindeki düşünceler bütünü.
evet, herhangi bir hayalim yok.
savrulanlardanım ben.
aşık olunan la birleşen dna larını görmek.
bmw 320d almak ve yakıt sıkıntısı çekmemek. bir de dünya barışı.
dredg, 30 seconds to mars, my chemical romance, foo fighters, radiohead, the killers, coldplay, green day, anberlin, jimmy eat world, air traffic gibisinden grupları, istanbul'da, gözleri açık gitmeden bir kere canlı olarak dinleyebilmek.

edit: çok kastırmışım be hayal kurarken. neyse adı üstünde hayal.
birazcık huzur. *
bir mucize olsada şu ted mosby nin yerine geçebilsem.. hay anasını satıyım bu kapitalizm ne kadar boktandır ki bizi böyle hayallere inandırıyor sanki gerçekmiş gibi, öyle olacakmış gibi..

resmen hayallerimi s.kiyor bu sistem.. bu yüzden bu kadar güçlü bugün bu düzen.. resmen ruh emici görevindedir.
ne kadar çabalasam da marjinal, orjinal, natural ve sayısal santral* bir derecede olmayan hayallerdir. bunu yazarken düşündüm, benim hayalim bile yok aslında.

hayal dediğinde zaten insanların yüzde 86'sı fiks düşüncelere sahiptir. mesela tanınan her kız kır düğünü yapacam der. bizde heyecanlanırız aynı filmlerdeki gibi bir ortamda olacaz diye, doğa yeşillik börtü böcek nedimeler falan. çok pardon ama nah yapar. kendimizi sıcak bir pazar günü kardeşler düğün salonunun pasta ve gazozla donatlımış masasında buluruz. mahallenin gençleri halay çeker arabım oynar, düğün sahibi para takar, veletler yere düşen paraları yağmalar, bunu gören orkestra görevlisi çocukları pistten alın anonsu yapar, arap kızı camdan bakar. herşey aynı herşey spontane. kardeşim madem hayal kuruyon ozaman sahip çık. kır düğünüymüş siee.

insanlarımız bugüne kadar hep hakettiğinden daha azına sahip oldukları için hayal kurmayı bile unutmuşlar. hayal dediğin uçuk kaçık birşey olmalı. ne bileyim uzaya çıkacam, amerikaya atom bombası atacam, marsta arseniksiz su bulacam, deniz baykal'ı başbakan yapacam, gün gelecek paranın amına koyacam türünde hayaller olabilir mesela. ama bizim bakkal hasan amcanın en büyük hayali bağkur emeklisi olmak, keza dayımın hayali borçlarını bitirmek, arkadaşın hayali alt komşusunu s.kmek. bumudur hayal dediğiniz. bilmiyorlar bilmiyorlar.

bir ana haber bülteninde insanlarla röportaj yapıyorlar ve milli piyangodan 20 milyonluk büyük ikramiye size çıksa ne yapardınız hayal edin sorusunu soruyorlar herkese. yurdumun insanı da sanki sözleşmiş gibi ev alırdım araba alırdım... arada yalancı özenti genç öğrenciler de eğitimime harcardım falan fişman diyor. ulan avanaklar 20 milyon lan bu, eski parayla 20 trilyon. ne evinden bahsediyon sanki beyaz sarayı alacan namussuz. hiç marjinal bi fikrin yok mu.? aman kır düğünü deme bana sakın.

benim hayalim yani eğer bana 20 milyon çıkarsa hepsini bir hayır kurumuna bağışlarım. yok lan şaka malmıyım ben bir kuruş vermem. paranın nereye gittiğini görmüyoruz ki, kimseye tavşan tüğünden don almak istemem. bir alalım parayı da ozaman düşünürüz. belki repo belki depo yaparız. ya offff hem ben nereye koyacam o kadar parayı ya.
bir gün "ben" temalı entarilerin azaldığını görmek.
ege'de, sakin bir koyda, butik otel açmak..
tutunamayanların filmini çekmek.
(bkz: dünyayı dolaşmak)
(bkz: kitap yazmak)
(bkz: film çekmek)
(bkz: emekli olup sakin bir köye yerleşmek)
(bkz: butik otel işletmek)
eninde sonunda bir gün, sol kaşımı tek başına kaldırmayı becermek.
(bkz: ha gayret)
ankara'ya gitmek.
ülkemin tüm sorunlarının çözülmüş olması, herkesin rahat, huzur ve güven içinde yaşaması. çocuklarımızın yarınlarından emin olmak.
ergenekon'un ne olduğunu anlamak.
+ abi bi hayalim var benim.
- ne o lan rıza, hayalin ne?
+ bi hayalim olması abi.
- lan o sagopa'nın skitinde geçmiyo mu oğlum?
+ güzel ama değil mi abi, benim de öyle valla.
- bas git la.
-bir gün zengin olabilmek.
-3.tercihlerde daha yakın,iyi ve kro dolu olmayan bir liseye düşebilmek.
-bir gün rock gurubu kurabilmek.
-bir an önce 18 e gelmek.
-ehliyet almak.
-motorsiklet almak.
-dövme yaptırmak.
-bütün rock festivallerini ve konserlerini kaçırmamak.
-piercing yaptırmak.
-öss'yi kazanmak.
-gençleri koruma yasa tasarısının geçerli olmaması.
two gırls one lucky boy yapmak.
millet adına tüm türkleri tek bayrak altında görmek, temsili değil gerçek demokrasinin teknokrasi ile birlikte aynı potada eritildiği bir ülke yönetimi, bağımsız bir dış politika, ülke kaynaklarının kullanılması,

kendi adıma cbr 959rr, macgregor 26x, a6, apartman dairesi yerine 8/10 dönüm arazide bir çiftlik evi yeterli olurdu sanıyorum.*

(bkz: berke de cansu dan ayrılsın istiyorum)
levent yüksel'in arkasında çalmak. *